Nie żyją kolejni dwaj górnicy z Zofiówki

Ratownicy odnaleźli kolejnych dwóch górników uwięzionych w kopalni Zofiówka. Obaj nie żyją. Trwają poszukiwania jeszcze czterech pracowników.

Nie żyją kolejni dwaj górnicy z Zofiówki

- 156 metrów od czoła przodka ratownicy odnaleźli kolejnych dwóch górników, z którymi stracono kontakt podczas wstrząsu do którego doszło w sobotę rano. Po przetransportowaniu górników do bazy ratowniczej, obecny w niej lekarz stwierdził zgon obu pracowników - informuje JSW.

Bilans wstrząsu w kopalni wzrósł do 6 ofiar śmiertelnych. Nadal trwa akcja ratunkowa. Poszukiwanych jest jeszcze 4 górników. Ciągle trwają również prace związane z odtworzenie wentylacji. Do czoła przodka pozostało ratownikom około 85 metrów.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Żona (89.64. * .188) 25.04.2022 21:54

Proszę jaka kultura dziś nikt nie liczy górnikom ile zarabiają i że im się nie należy 14, węgiel, Barbórka. Dziś zapadla glucha cisza bo właśnie widać jak szybko można stracić życie gdy jest się górnikiem. Dziś wszyscy współczujemy tym rodzinom wdowom, dzieciom które będą wychowywać się bez ojców matka które pochwaja swoich synów. Wiele branż ma wiele różnych dodatków tylko nikt o tym nie mówi zazwyczaj liczy się właśnie górnikom. Mam nadzieję że jest wam dziś wszystkim wstyd.

~Gość (89.64. * .30) 25.04.2022 17:08

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie