Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiadomo kto sprzedawał młodzieży alkohol

Straż Miejska namierzyła młodzież spożywającą alkohol w Jarze Południowym. Nastolatki wskazały sklep, w którym zakupiły napoje wyskokowe.

Wiadomo kto sprzedawał młodzieży alkohol

Jar Południowy to jedno z miejsc, gdzie spotyka się młodzież. Niestety, nieletni nierzadko spożywają w tym miejscu alkohol. Podczas jednej z interwencji dwie nastoletnie dziewczyny powiedziały strażnikom miejskim, w którym sklepie zakupiły napoje wyskokowe.

Młode jastrzębianki wraz z funkcjonariuszami poszły do sklepu i ponownie zakupiły alkohol. Wówczas wkroczyli strażnicy miejscy i przeprowadzili rozmowę ze sprzedawcą, który przyznał się, że dwukrotnie sprzedał młodzieży napoje procentowe.  

- Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji, a decyzję w sprawie złamania zakazu sprzedaży alkoholu nieletnim podejmie sąd. Za ten czyn przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi przewidują grzywnę, przepadek napojów alkoholowych, a także zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży alkoholu - informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju.

 

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do Gość 06.06.2022 20:35 (89.64. * .3) 07.06.2022 21:19

Popraw ortografię, następnie myślenie. A najlepiej zrobisz jak nie będziesz ośmieszał się i swoją rodzinę, młokosie.

~Gość (80.51. * .251) 06.06.2022 20:35

"Młode jastrzębianki wraz z funkcjonariuszami poszły do sklepu i ponownie zakupiły alkohol. Wówczas wkroczyli strażnicy miejscy i przeprowadzili rozmowę ze sprzedawcą"

I w tym momencie tylko dobrego adwokata. Młodzi dostaną tylko małe upomnienie , sklep jakieś pseudo kary ale nadgorliwi pseudo struże praw będą mieć kłopoty za przeprowadzenie prowokacji - im nie wolno!

~Gość (85.202. * .231) 06.06.2022 19:23

Spektakularna akcja SM

~Gość (31.174. * .91) 06.06.2022 16:46

Strażnik Robercik na tropie niebezpiecznych sprzedawców piwa........

~abc (31.179. * .5) 06.06.2022 16:15

namierzyla czyli po prostu tam pojechali?

~pracownica JSW (37.30. * .27) 06.06.2022 10:45

Miliony z naszych podatków na ...................

~Rob (217.171. * .90) 06.06.2022 08:33

Czy Ja dobrze rozumie ,Strażnicy Miejscy poprosili nastolatki żeby kupiły ponownie alkohol ? Przecież to prowokacja ze strony straży miejskiej

~Pies Barona Munchhausena (178.27. * .69) 06.06.2022 07:51

Codzienność

~Aga (46.134. * .217) 06.06.2022 07:30

Tania propaganda nieróbstwa tej zbędnej instytucji. Sprzedawca otrzyma niewielką grzywnę ( jeżeli w ogóle zostanie ukarany). Właściciel sklepu jak zna trochę prawo, to po miesiącu ponownie otrzyma zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. A komediant chwali się pseudo sukcesem.

~A na OWN? (89.64. * .112) 06.06.2022 05:09

Kiedy remont OWN stawu i restauracyjki aby młodzież mogła korzystać z kajaków i nie musiała pić alkoholu.