Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uwaga na fałszywych pracowników spółdzielni

Kobieta podająca się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej weszła do mieszkania starszej jastrzębianki, która straciła w ten sposób 5 tys. zł.

Uwaga na fałszywych pracowników spółdzielni

Jak informują mundurowi, przestępcy wpadają na coraz to nowe pomysły oszukania ludzi starszych w celu wyłudzenia lub kradzieży ich oszczędności. Tym razem sędziwa jastrzębianka padła ofiarą osoby podającej się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej.

- W trakcie, gdy starsza pani przebywała z kobietą w kuchni, wydawało jej się, że słyszała głos zamykających się drzwi, jednak pomyślała, że mógł to być także odgłos zamykającego się okna i nie zareagowała. Gdy kobieta wyszła, jastrzębianka rozmawiała z synem przez telefon, gdy ten usłyszał o całym zajściu, poprosił mamę, aby sprawdziła, czy nic jej nie zniknęło, relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Po zakończeniu rozmowy lokatorka sprawdziła, że brakuje jej 5 tys. zł, które miała w domu.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Nie zostawiać otwartych drzwi (89.64. * .3) 28.06.2022 16:31

Nie zostawiać otwartych drzwi wejściowych do bloków. Wchodzą złodzieje i sprawdzają czy drzwi od mieszkań są otwarte. Cicho otwierają i zabierają co im wpadnie w łapki w korytarzu. Najczęściej są to ubrania a w nich portfele i inne wartościowe "drobiazgi".

~Żółty paluch (87.239. * .85) 27.06.2022 16:55

Ciężko uwierzyć w takie coś.

~Zefel sy mszano (89.77. * .3) 27.06.2022 11:48

Ja ja i wy tedy sie obudziła take chistoryje to jo tysz starej opowiadom jak przepijem wypłata i pinindzy nima i nie bydzie bo ze spuldzielnio były i zabrali

~Pies Barona Munchhausena (83.10. * .47) 27.06.2022 08:26

Co to za bzdety

~Pies Barona Munchhausena (178.27. * .69) 27.06.2022 07:25

Codzienność.