Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Budowa ronda na ul. Ranoszka zakończona

Od dzisiaj,  czyli czwartku na ulicę Ranoszka powraca ruch autobusowy. Budowa ronda łączącego ul. Armii Krajowej i Ranoszka została zakończona. Zostanie uruchomiony także nowy przystanek autobusowy.

Budowa ronda na ul. Ranoszka zakończona

W miejsce 6-wlotowego skrzyżowania powstało duże, bezpieczne rondo. Wykonane zostały również chodniki, oświetlenie i odwodnienia. Miasto zdobyło na tę inwestycję 6 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Teraz, gdy inwestycja dobiega końca, rondo stanie się w pełni dostępne dla ruchu autobusowego. Od czwartku do swego dawnego przebiegu powrócą linie C12, C14, M10 i W09 - do ich obsługi ponownie włączony zostanie przystanek "Armii Krajowej - Ranoszka".

Wraz z otwarciem dla ruchu autobusowego ulicy Armii Krajowej, uruchomiony zostanie nowy przystanek autobusowy. Pozwoli on mieszkańcom osiedla Złote Łany na łatwiejszą komunikację z centrum miasta.

- O postawienie tego przystanku wnioskowali sami mieszkańcy. Bardzo się cieszę, że budując nowe rondo, mogliśmy wyjść im naprzeciw i uruchomić również przystanek autobusowy - powiedziała prezydent Anna Hetman.

Na przystanku na ulicy Wiejskiej będą zatrzymywały się autobusy linii M10. W dni robocze będą one wykonywały 34 kursy (po 17 w stronę Szotkowic), w sobotę 26 kursów, a w niedziele - 24. Tym samym linia M10 przestanie obsługiwać przystanek "Ranoszka - Komuny Paryskiej".

 

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Arek (83.10. * .200) 30.06.2022 21:55

Autobus waży ok 15 ton kilkadziesiąt razy po tej uliczce i za dwa miesiące do remontu ta drogą nie jest przygotowana na taki ciężar czy ktoś to przemyślal czy na lapucapu bo wybory idą

~..... (46.134. * .226) 30.06.2022 17:48

do tego ze wyszunskiego jest za waska na ruch autobusy to jedno. a po drugie... ktos kto pod tym sie podpisal, powinien.... karnie powinien stac na skrzyzowaniu wyszynskiego/k. paryskiej i probowac wyjezdzac kiedy autobus bedzie probowal tam wjechac :) te skrzyzowanie wogole sie nie nadaje dla autobusow :) ktos wzial w łapę.. ktos to klepnal.. i wszystko sie zgadza.. tylko nie dla uzytkownikow tych drog.

~..... (46.134. * .226) 30.06.2022 17:44

co za idi.... podpisal sie pod tym projektem.. przeciez ulica wyszynskiego ktora ten autobus bedzie jezdzil kompletnie do tego sie nie nadaje. jest za waska, do tego po pol roku bedzie wygaldac jak drogi na ukrainie

~Pies Barona Munchhausena (157.25. * .100) 30.06.2022 11:18

Codzienność.

~Moszczyniok (89.72. * .111) 30.06.2022 11:18

Haha! Czego jeszcze prezydentka nie obieca, żeby mieć głosy w wyborach? Moszczenice zawsze miała w głębokim poważaniu, jak zresztą inne sołectwa, ale Moszczenice w szczególności. Teraz nowe hasło wyborcze- "przystanek pod każdym domem"... Co to za absurd?! Większego, oprócz tego deptaka na 1 Maja, nie wymyśliła.

~Arek (83.10. * .200) 30.06.2022 10:26

Następny kretyński pomysł z tym przystankiem na wiejskiej jak przebudowa ul 1 mają puszczenie autobusów przez ul ofiar faszyzmu też wąsko i stoją auta masakra

~Arek (83.10. * .200) 30.06.2022 10:20

Wiejska przecież tam jest wąsko na autobus i samochód będą cyrki ktoś ma rozum niewtym miejscu

~ccc (85.14. * .114) 30.06.2022 08:36

Co budują przy tym rondzie?

~Kretynizm (89.72. * .111) 30.06.2022 08:13

Co?! To jakiś żart? Autobusy puszczą przez Wiejską?! No chyba ich poj...ło! Po co? Żeby Wiejscy mieli przystanki pod blokami i nie musieli przejść kawałek na przystanek? Chyba po to, żeby w wyborach zagłosowali w podziękowaniu za ten "luksus".
Skoro tak, to Wielkopolska, Zielona, Turystyczna i wiele innych ulic, też chce mieć przystanku pod blokami.

~Mordimer Madderdin (89.25. * .86) 30.06.2022 07:38

Ale, że jak... już? nie no, co tak szybko? z czego teraz mamy szydzić?