Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Staruszka na wózku inwalidzkim potrącona przez samochód

O tym, że chwila nieuwagi ze strony kierowcy może doprowadzić do groźnego wypadku, przekonała się staruszka poruszająca się na wózku inwalidzkim. Kobieta została potrącona przez samochód.

Staruszka na wózku inwalidzkim potrącona przez samochód

Policyjny patrol został wezwany na ulicę Podhalańską, gdzie doszło do potrącenia niepełnosprawnej kobiety, poruszającej się na wózku inwalidzkim.

- 54-latka kierująca oplem nie zachowała należytej ostrożności w rejonie skrzyżowania z ulicą Mazowiecką, podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, w wyniku czego potrąciła prawidłowo poruszającą się na wózku inwalidzkim 79-letnią kobietą. Pokrzywdzoną przetransportowano do szpitala - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Kobieta ma złamany prawy bark. O karze dla nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd.

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bbbb (5.184. * .146) 16.07.2022 08:48

@Do bbbb Dziś o 9:45, przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, zwłaszcza pierwsze zdanie. Domyślam się, że Ty jesteś rodzajem jakiegoś supermena i nigdy nie zdarzyło Ci się zagapić czy czegoś po prostu nie zauważyć. I co z tego, że prawidłowo przekraczała jezdnię? Teraz będzie się tym chwalić? I co mi z tego, że mam pierwszeństwo skoro jestem teraz kaleką? Jeżeli dalej nie rozumiesz co napisałem to życzę ci tylko abyś nie znalazł się w sytuacji tej 79-latki, bo masz pierwszeństwo.

~Gość (89.64. * .28) 15.07.2022 12:50

Omrdimer rudy tak jak i ty to światły ,inteligentny europejczyk który nawet angielski zna tylko że Anglicy go nie rozumieli i wyszli EU

~Mordimer Madderdin (89.25. * .86) 15.07.2022 08:32

"Głosuję na PiS i się tego nie wstydzę" - bo nie wiesz co to wstyd tak samo jak cały ten twój pis,

"nie widzę innych ugrupowań" - bo według jedynego słusznego ścieku czyli tvp to innych nie ma,

"byłyby zgodne z moimi przekonaniami" - nie masz własnych przekonań, masz wypranego orzecha w głowie (mózg) przez tvp,

~Gość (80.51. * .251) 14.07.2022 21:43

A co powiecie na machera babola wiek około 70 lat na przejściu dla pieszych przy targowisku z dużego parkingu.
Auta się zatrzymują i puszczają ją. Zachowanie prawidłowe w mniej więcej 1/3 pasów zatrzymuje się i grzebie w torebce, wyjmuje telefon i stojąc na tych pasach pierdzieli przez telefon jak potrzaskana.
I wiele podobnych sytuacji typu pogaducha na pasach z mijającą się koleżanką z ławki kościelnej nie zważając na to że to środek jezdni.

~Do Anka Pisanka (5.173. * .175) 14.07.2022 18:04

A ty pewnie jesteś wyborcą PO,Lewicy i innych tęczowych ugrupowań,bo miłość i tolerancja aż wylewa się z twoich wypowiedzi.A jeżeli posiadasz dzieci,to pewnie nie pobierasz 500+ co?Hipokryzja do potęgi.Głosuję na PiS i się tego nie wstydzę,bo nie widzę innych ugrupowań, których program czy poglądy byłyby zgodne z moimi przekonaniami.

~bbbb (89.72. * .102) 14.07.2022 11:01

@Do Stop ślepym kierowcom. Za potrącenie pieszego na przejściu nigdy żaden kierowca nie dostał 200 zł mandatu, bo po prostu za spowodowanie wypadku nie może go dostać. Co do reszty masz rację. Ale piesi też powinni mieć odrobinę wyobraźni i trochę patrzeć co się dookoła dzieje. Wtedy nie będą chodzić o kulach.

~Anka Pisanka (80.188. * .23) 14.07.2022 10:37

@bbbb

"Czy to naprawdę takie skomplikowane?"

Dla wyborców PiS oraz całego pospólstwa rodem z 500+ z całą pewnością jest to aż nadto skomplikowane.

~Do bbbb Dziś o 9:45 (83.10. * .53) 14.07.2022 10:35

Czytaj ze zrozumieniem potrąciła prawidłowo poruszającą się na wózku inwalidzkim 79-letnią kobietę !!!! skoro kierowca nie widzi w biały dzień pieszego na pasach to zachodzi pytanie co ten kierowca widzi w nocy !!!

~bbbb (89.72. * .102) 14.07.2022 09:45

Nie znam sprawy ale zakładam, że kierująca oplem poprzez swoje gapiostwo albo lekceważenie przepisów(nie podejrzewam aby zrobiła to z rozmysłem) doprowadziła do nieszczęścia. Ale z drugiej strony, ludzie czy wy nie macie instynktu samozachowawczego? Sam jestem i kierowcą, i pieszym. I wiem, że w starciu z samochodem pieszy nie ma żadnych szans, dlatego zanim wlezę na jezdnię to upewnię się, że kierowca mnie widzi i reaguje na mój widok. Czy to naprawdę takie skomplikowane?

~Adam (109.70. * .86) 14.07.2022 09:00

Kiedy starszy pan, na wózku elektrycznym wózku inwalidzkim śmiga na czerwonym świetle przez przejście dla pieszych, to monitoring na Piłsudskiego tego nie rejestruje?

~Pies Barona Munchhausena (178.27. * .69) 14.07.2022 08:20

Codzienność

~Stop ślepym kierowcom (83.10. * .53) 14.07.2022 07:20

Przechodzisz prawidłowo przez pasy , a "nieuważny 'kierujący potrąca cię na tym przejściu , masz złamane dwie nogi i uszkodzony kręgosłup resztę życia po szpitalu spędzasz chodząc o kulach ." Nieuważny " kierujący dostaje mandat 200 zł i dalej będzie potrącał ludzi na pasach .

~Pamiętaj na pasach to mogłeś być TY. (83.10. * .53) 14.07.2022 07:16

Codzienność w tej osadzie , każdy kierowca , który potrącił pieszego prawidłowo przechodzącego przez przejście dla pieszych powinien mieć zabrane prawo jazdy dożywotnio.