Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Z jakich alkoholi znana jest Ukraina?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że spożywanie alkoholu w każdej ilości jest szkodliwe dla zdrowia. Dlatego chcemy wyraźnie podkreślić, że nie zachęcamy nikogo do picia tej substancji. Jednocześnie chcemy jedynie wskazać na alkohole, które z jakiegoś powodu zdobyły uznanie u naszych wschodnich sąsiadów.

Z jakich alkoholi znana jest Ukraina?

Spożywanie alkoholu w Europie – smutne dane

Niestety, dane Eurostatu z 2018 roku pokazują, że w Polsce spożywa się 11,71 litra czystego alkoholu etylowego na osobę. To więcej niż w innych krajach Europy środkowo-wschodniej. Warto chociażby spojrzeć na statystyki dotyczące picia alkoholu na Ukrainie. Tam rocznie konsumpcja czystego alkoholu etylowego w przeliczeniu na osobę wynosi 8,32 litra.

W tyle za Polakami są również Rosjanie – statystyki wskazują, że tam w przeliczeniu na 1 mieszkańca ilość spożywanego czystego alkoholu wynosi 11.19 litra. Z kolei więcej od Polaków piją kolejno Niemcy – 12,91 litra czystego alkoholu na osobę i Czesi – 14,45 litra na osobę. Większe spożycie jest też w Hiszpanii, Bułgarii i Irlandii. Rekordzistami jeżeli chodzi o spożywanie alkoholu są mieszkańcy Mołdawii (spożycie 15,2 litra). Te dane są niepokojące i mogą wskazywać, że wiele osób spośród sięgających po alkohol może popaść w nałóg lub już od dawna jest alkoholikami.

Państwa podejmują co rusz wysiłki związane z tym, by walczyć z uzależnieniem od alkoholu. Pojawiają się akcje uświadamiające społeczeństwo, mimo to w niektórych społeczeństwach tzw. kultura picia tak mocno wrosła w obyczajowość, że często spotkanie przy stole nie obędzie się bez alkoholu.

Ukraińskie trunki

Niektórym osobom kraje Europy środkowo-wschodniej stereotypowo kojarzą się z nadmiernym piciem alkoholu. Po części, jak wskazują dane, jest to prawda, ale warto zwrócić uwagę, że obecnie więcej pije się w Europie Zachodniej.

Jeżeli chodzi o Ukrainę i ukraińskie alkohole wymienić tu można wiele popularnych wódek. Należy do nich m.in. wódka Nemiroff, którą można lepiej poznać, wchodząc na stronę: https://best-market.pl/alkohole/wodka/wodka-nemiroff/.

Ukraińcy sięgają również po piwa, wina, szampany, whisky. Inną popularną marką ukraińską jest Hlebniy Dar. Od nazwy wyspy Chortyca na Dnieprze pochodzi nazwa innej wódki, a mianowicie wódka Khortytsa. Ukraińcy stawiają też na wódki smakowe, np. Red Berry.

Na uwagę zasługuje wódka pochodząca z lwowskiej fabryki Hetman. Wyrabia się ją na bazie górskiej wody mineralnej, której źródło mieści się w miejscowości Nowa Mizunia.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj wódek, ale również na ich ciekawe opakowania. Te dostępne w sklepie Best Market mają nie tylko klasyczną formę butelki, ale też są zamknięte w zabawne figurki.

Źródło:
https://portalstatystyczny.pl/spozycie-alkoholu-w-europie/

Artykuł sponsorowany

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].