Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 1-7 września

Industriada, prezentacja drużyn JKH GKS Jastrzębie, dożynki w Skrzeczkowicach, Borynii i Bzie. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w Jastrzębiu.

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 1-7 września
W piątek i sobotę odbędzie się Prezentacja Drużyn JKH GKS Jastrzębie w Galerii Zdrój. (fot. JKH)

PIĄTEK - 2 września

16.00-19.00 Prezentacja Drużyn JKH GKS Jastrzębie w Galerii Zdrój w Jastrzębiu.
W programie: turniej na automatach CYMBERGAJ, warsztaty naukowo-hokejowe, lodowe eksperymenty, warsztaty z robotyki, występy Explozji Tańca, występy Cheerleaderek JKH, konkursy i zabawy z nagrodami, stoisko plastyczne, malowanie twarzy, warkoczyki, SPRZEDAŻ karnetów i biletów na sezon 2022/2023.

18.00 Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim w Kawiarni Da Vinci – Filia nr 2 Masnówka, ul. Witczaka 3a. Spotkaj się z autorem cieszących się popularnością książek kryminalnych. Posłuchaj o tym, jaki jest przepis na świetną powieść, jak ważne w tworzeniu fabuły jest miejsce akcji. Wysłuchaj opowieści o książkach autora bestselerowych powieści.


SOBOTA - 3 września

Industriada w Jastrzębiu na ul. Towarowej 7
12.00 otwarcie
13.00 Marek Szołtysek - historia śląskich zabawek
15.00 Jak fajrant, to yno w szynku - biesiada
15.00 Zlot starych samochodów i motocykli
17.00 Remigiusz Rączka vs kuchnia molekularna
19.00 Orkiestra Adama Sztaby
20.15 Mandragora - teatr ognia
20.30 Seans kronik filmowych
Wydarzenia towarzyszące (od godz. 12.00):
- Ludwik Holesz - wystawa malarstwa
- Historia miasta zza szyb PRL-owskiego "ogródka" i Autosana
- Gry podwórkowe
- Początek i koniec KWK Moszczenica - wystawa fotograficzna
- Żądamy wolnych sobót - wystawa fotograficzna
- Jastrzębie Zdrój w PRL-u - wystawa fotograficzna
- Wystawa starych papierosów i zapałek
- Rzucam Ci rękawice - pokaz bokserski
- Turniej piłkarski z GKS Jastrzębie
- Turniej skata o puchar Prezydenta Miasta
- Komiks w PRL, PRL w komiksie
Wstęp wolny.

15.00-19.00 Prezentacja Drużyn JKH GKS Jastrzębie w Galerii Zdrój w Jastrzębiu.
W programie: Prezentacja SENIORÓW JKH I DRUŻYN DZIECI/MŁODZIEŻY, turniej na automatach CYMBERGAJ, warsztaty naukowo-hokejowe, lodowe eksperymenty, warsztaty z robotyki, występy Explozji Tańca, występy Cheerleaderek JKH, konkursy i zabawy z nagrodami, stoisko plastyczne, malowanie twarzy, warkoczyki, SPRZEDAŻ karnetów i biletów na sezon 2022/2023.

16.00 Narodowe czytanie - Ballady i Romanse w Parku Zdrojowym. Czytanie Ballad i Romansów przez przedstawicieli miasta, pracowników biblioteki oraz instytucji miejskich. Dodatkowo podczas wydarzenia odbędą się warsztaty artystyczne, bookcrossing, gra literacka, a także konkurs, w którym do wygrania będą nagrody.

16.00-22.00 Dożynki w Skrzeczkowicach i Borynii przy Domu Sołeckim Borynia Skrzeczkowice. Atrakcje: zabawa pod chmurką, prowadzenie gier i zabaw dla uczestników.


NIEDZIELA - 4 września

10.00 Jastrzębski DogTrekking TropDoGrzybka. Pobiegnij ze swoim psem! Miejsce: Las Kyndra. Uczestnikiem będzie osoba, która dokona zgłoszenia e-mailowego na adres treserpsow@tropdogrzybka.pl podając: imię i nazwisko zawodników (można startować grupami), imię psa, telefon kontaktowy oraz wybraną długość trasy (5 lub 10km). Do e-maila należy załączyć dowód wpłaty kwoty 25.00 zł na konto Schroniska.

10.00 20-kilometrową pętlę będą mieli do pokonania rowerzyści, którzy 4 września przyjadą do Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Rodzinny Rajd Rowerowy Carrefour Cup to wyjątkowe wydarzenie, bo stworzone z myślą właśnie o rodzinach, które przejadą ulicami naszego miasta oraz wyznaczonymi szlakami rowerowymi. Na rajd obowiązują zapisy, a limit uczestników wyznaczono na 150 osób. Osoba dorosła za udział w wydarzeniu zapłaci 15 złotych, rowerzyści poniżej 18. roku życia - 10. Zapisy na rajd odbywają się przez internet. Nie będzie możliwości "dopisania się" do listy uczestników w dniu rajdu.

15.00-24.00 Dożynki Bzie. Atrakcje: występ "Kobiety na walizkach", program "Happy Jędrowski Show", występ zespołu "Saturn", animacje dla dzieci.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 1-7 września

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 1-7 września

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 1-7 września

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 1-7 września

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].