Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szkoła Specjalna w Jastrzębiu świętuje 20-lecie [ZDJĘCIA, LIVE]

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 w Jastrzębiu-Zdroju im. ks. prof. Józefa Tischnera świętuje 20-lecie istnienia. Podczas uroczystości otwarto ekologiczny przyszkolny ogródek, ścieżkę ekologiczną oraz klasę sensoryczną. 

Szkoła Specjalna w Jastrzębiu świętuje 20-lecie [ZDJĘCIA, LIVE]

Uroczyste obchody jubileuszu zapoczątkowała msza św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Jastrzębiu-Zdroju pod przewodnictwem Biskupa Marka Szkudło. Następnie na sali gimnastycznej SP nr 23 odbyła się uroczysta akademia, podczas której zaprezentowano film "Nasza szkoła dzisiaj" i prezentację pokazującą szkołę w minionych latach. Uczniowie wraz z nauczycielami wystąpili w inscenizacji "Żywioły" oraz zaprezentowali się ze strony muzycznej.

- Zawsze podążamy za trendem, za nowością, staramy się służyć naszym uczniom i ich rodzicom, bo to jest dla nas najważniejsze. „Wychowują tylko ci, którzy mają nadzieję” powiedział ks. prof. Józef Tischner. My w swoim życiu kierujemy się właśnie tą dewizą. Dzisiaj chciałabym podziękować wszystkim, którzy stanęli na mojej drodze, nauczyli mnie pogody do życia, że zawsze trzeba sobie wyznaczać cele i je realizować – mówiła dyrektor szkoły, Beata Skowrońska.

Po części oficjalnej zaproszeni goście udali się na zewnątrz budynku, gdzie nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi przy ekologicznym ogródku. 

Uroczyste przecięcie wstęgi

W ekologicznym ogródku znalazły się między innymi por, seler, truskawki, oregano, rabarbar, kminek, majeranek, szczypior, pietruszka, papryka czy buraki.

Następnie uczniowie przystąpili do uczestnictwa w przygotowanych zabawach, między innymi sadzenia sukulentów, strzelania z łuku czy w pokazie mody ekologicznej. 

Szkoła Podstawowa nr 23 jest przeznaczona dla dzieci z autyzmem, niepełnosprawnością ruchową oraz intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Zobacz live z akademii

Zobacz live z otwarcia ekologicznego ogródka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].