Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kwesta na jastrzębskich cmentarzach. Będą zbierać na hospicjum

We Wszystkich Świętych na terenie jastrzębskich cmentarzy po raz kolejny organizowana jest kwesta na rzecz Jastrzębskiego Hospicjum. 

Kwesta na jastrzębskich cmentarzach. Będą zbierać na hospicjum
W nadchodzącą akcję zaangażowanych jest około 300 wolontariuszy, zarówno młodzież jak i osoby dorosłe.

Wrzucając przysłowiowy „grosik” możesz wesprzeć osoby znajdujące się w terminalnym okresie choroby nowotworowej. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na niezbędny sprzęt i środki medyczne.

W akcję zaangażowanych jest około 300 wolontariuszy, zarówno młodzież jak i osoby dorosłe. Wszyscy wyposażeni będą w identyfikatory imienne ze zdjęciem oraz oznaczone puszki. Zbiórka prowadzona będzie od 8.00 do 16.00. - Już teraz serdecznie dziękujemy za każde wsparcie naszych inicjatyw. Dzięki otwartości serca i hojności wielu ludzi jesteśmy w stanie opiekować się osobami ciężko chorymi już od 30 lat – mówi Grażyna Kuczera, prezes Hospicjum Domowego przy parafii św. Katarzyny w Jastrzębiu-Zdroju.

Jastrzębskie Hospicjum utrzymuje się wyłącznie z darowizn, zbiórek publicznych oraz odpisów podatkowych w ramach akcji „Podaruj swój 1%”, a wolontariusze opiekujący się na co dzień chorymi robią to społecznie. Jak podkreśla Grażyna Kuczera, zasługą darczyńców jest możliwość rozwoju Hospicjum. - W tym roku kupiliśmy zabudowaną nieruchomość z przeznaczeniem na nową siedzibę i magazyny sprzętu, które tak bardzo są nam potrzebne. Trwają prace projektowe. Mam nadzieję, że do nowych pomieszczeń będziemy mogli was zaprosić w przyszłym roku - mówi.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].