Rozdali 400 karmników dla ptaków wśród mieszkańców Jastrzębia

400 karmników dla ptaków, przygotowanych przez Zakład Aktywności Zawodowej z Jastrzębia-Zdroju, trafiło w środę i czwartek do mieszkańców. 

Rozdali 400 karmników dla ptaków wśród mieszkańców Jastrzębia
Karmniki trafiły do mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. fot. UM Jastrzębie-Zdrój

W środę oraz czwartek w Urzędzie Miasta można było zauważyć tłumy ludzi. To zasługa Zakładu Aktywności Zawodowej z Jastrzębia-Zdroju, pod egidą Stowarzyszenia Komitet Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski. Zakład stworzył magiczne domki dla ptaków. Zrobiono je z solidnej i estetycznej drewnianej konstrukcji.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Dobrze wykonane karmniki sprawią, że przetrwają one niejedną zimę! Dodatkowo są ozdobione tabliczką o haśle „Jastrzębie uskrzydla”. Ta akcja ma na celu samemu dokarmiać dzikie ptaki, które podczas mrozu i śniegu nie są w stanie same o to zadbać.

- Nie zapomnieliśmy również o karmie, która zostanie wydawana gdy pojawi się pierwszy śnieg i mróz. Informacje na temat pokarmu proszę śledzić w dalszych wiadomościach, które na bieżąco są pisane - informują służby prasowe jastrzębskiego magistratu. 

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~AAaaAa (89.64. * .79) 11.12.2022 21:47

U mnie jest dużo sikorek. Lubią słoninę i słonecznik. Dawno nie widziałam kosów i wróbli. Jest trochę srok i sojek. Kiedyś raz były gile i raniuszek. No i dużo gołębi.

~Raperkaklasztorna (89.64. * .161) 09.12.2022 12:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Przy dokarmianiu ptaków bardzo ważna oprócz odpowiedniego doboru pokarmu (żadnego pieczywa, chleb to bezwartościowa trucizna dla ptaków!) jest regularność. Jeśli pomagamy, róbmy to całą zimę, regularnie czyszcząc karmnik. Odchody w nim zalegające mogą być źródłem zarazków.