Ważne zmiany dla podróżujących z Jastrzębia do Pawłowic w życie weszły 12 grudnia

- Reorganizacja związana jest z uruchomieniem nowego przystanku przy skrzyżowaniu ul. Cichej z Rolniczą w jastrzębskiej dzielnicy Bzie i koniecznością zapewniania transportu tutejszym mieszkańcom oraz pracownikom pobliskich zakładów, zarówno w kierunku centrum Jastrzębia-Zdroju jak i Pawłowic - tłumaczą w MZK. Zmiany obowiązują od poniedziałku 12 grudnia.

Ważne zmiany dla podróżujących z Jastrzębia do Pawłowic w życie weszły 12 grudnia
Najważniejsze modyfikacje dotyczą głównie linii: B14 i B12. Na kilku innych liniach korekta. Zmiany wprowadzono, bo uruchomiono nowy przystanek (fot. MZK)

Dotychczas wszystkie trzy linie na tej trasie, tj. B10, B11 i B12, obsługiwały przystanki przy ul. Pszczyńskiej (Dębina). Od poniedziałku autobusy linii B12 jeżdżą ul. Graniczną oraz Cichą i w ten sposób zastąpiły na tym odcinku autobusy linii B14, które na ul. Cichą wjeżdżają z ul. Podhalańskiej (od strony targowiska miejskiego przy ul. Arki Bożka).

- Zmiana wymusiła konieczność ponownego rozplanowania przejazdów na wspomnianych liniach, a także na liniach jadących do Bzia (B13, B15) - wyjaśniają w jastrzębskim MZK. Ponadto, jak dodają, konieczne było przesunięcie pojedynczych godzin kursów na innych liniach autobusowych (m.in. S14, C15, W11) umożliwiających przesiadki w drodze do Pawłowic lub z powrotem. Zmiany (liczba kursów i godziny odjazdów) obejmują linie: B10, B11, B12, B13, B14, B15, C11, C15, C17, S14, W11.

Linia B12 (szczegóły)

Od przystanku „Aleja Piłsudskiego UM” autobusy tej linii kursują ul. Graniczną, Cichą, Niepodległości do ul. Pszczyńskiej i dalej po swojej stałej trasie (w kursach powrotnych analogicznie). Do obsługi linii B12 zostają włączone przystanki „Graniczna Szkoła”, „Graniczna GSM”, „Cicha – Rolnicza”, „Bzie Zameckie”, „Bzie Gospodarcza”, „Bzie Szkoła”, „Bzie Gospodarska”. Autobusy linii B12 nie obsłużą przystanków: „Aleja Piłsudskiego – Pszczyńska”, „Pszczyńska – Rybnicka”, „Pszczyńska – Dębina” i „Bzie Pomnik”.

Linia B14 (szczegóły)

Od przystanku „Aleja Piłsudskiego - Os. Pionierów” autobusy linii B14 kursują ul. Arki Bożka i Podhalańską do ul. Cichej i dalej po stałej trasie (w kursach powrotnych analogicznie). Nastąpiło wydłużenie trasy jednego porannego kursu do Pielgrzymowic. Do obsługi linii włączone zostaną przystanki „Dworzec Arki Bożka”, „Podhalańska - Os. Barbary”. Wyłączono natomiast przystanki: „Aleja Piłsudskiego UM”, „Aleja Piłsudskiego - Os. Morcinka”, „Graniczna Szkoła” i „Graniczna GSM” oraz w jednym kursie przystanki na terenie Pielgrzymowic: „Bzie II”, „Caritas”, „II Bar”, „OSP”, III, IV i „Pętla Zebrzydowice”.

Nowe rozkłady jazdy z naniesionymi zmianami dostępne TUTAJ.

- Pasażerowie mogą składać wnioski i uwagi dotyczące powyższych zmian na adres: mzk.pok@mzkjastrzebie.com, mzk.sekretariat@mzkjastrzebie.com lub poprzez formularz kontaktowy - nadmienia przewoźnik.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~tryb122 (188.137. * .64) 12.12.2022 11:17

A czemu kursów w Jastrzębiu jest tak mało? Nowy przystanek ma obsługiwać tylko 8 kursów...

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 12.12.2022 08:40
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu