Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Parku Zdrojowym powstał "wielofunkcyjny plac zabaw" [ZDJĘCIA]

Zakończyły się prace przy budowie wielofunkcyjnego placu zabaw w Parku Zdrojowym, przekazuje jastrzębski urząd.

W Parku Zdrojowym powstał "wielofunkcyjny plac zabaw" [ZDJĘCIA]
Inwestycja spowoduje, iż Park Zdrojowy będzie jeszcze bardziej atrakcyjny, pisali mieszkańcy wnioskujący o budowę placu / fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Nowa atrakcja w Parku Zdrojowym. - Dzięki środkom z Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego powstał niezwykły plac zabaw, który wprawi w zachwyt każde dziecko i pozwoli na fantastyczną zabawę na świeżym powietrzu - przekazują miejscowi urzędnicy.

Mieszkańcy, którzy wnioskowali o utworzenie placu zabaw, tak uzasadniali konieczność jego powstania:

Po rewitalizacji parku, należy spodziewać się, że ilość odwiedzających osób w tym rodzin z dziećmi wzrośnie. Z planowanej inwestycji skorzystają przed wszystkim dzieci, które będą miały przestrzeń do spędzania wolnego czasu, rozwoju swoich umiejętności i motoryki, ale także ich opiekunowie (będzie to miejsce, gdzie pociechy będą bezpiecznie i ciekawie spędzać czas). Planowana inwestycja spowoduje, iż Park Zdrojowy będzie jeszcze bardziej atrakcyjny.

Zadanie obejmowało montaż urządzeń tj.: kiwak na sprężynie dla jednej osoby i dla czterech osób, karuzela, równoważnia, domek ze zjeżdżalnią i wielofunkcyjny zestaw zabawowy. Przestrzeń uzupełniono trawą z rolki.

/źr. jastrzebie.pl, oprac. sqx/

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mordimer_Madderdin (89.25. * .86) 21.12.2022 07:40

poprawka
*móc

~Mordimer_Madderdin (89.25. * .86) 21.12.2022 07:39

plac zabaw na miarę możliwości Jastrzymbia xD

z pięknym widokiem na szalet miejski i jeszcze bliżej kawiarenki a żeby w słoneczne popołudnie muc przy zimnym piwku posłuchać wrzeszczących bąbelków które non stop będą przybiegać do swoich opiekunów drąc kapcia o byle co...

Jastrzymbie to nie miasto... to stan umysłu

~Muchacc (196.12. * .78) 17.12.2022 11:57

Czy te dwa grzmoty to "wielofunkcyjny plac zabaw"?

~p1 (46.134. * .109) 16.12.2022 19:42

Dramat..gdzie tyrolka?..miało być wow..a wyszło urzędnicze wykonanie..i jeszcze odbiór w środku zimy.. hehe

~Rodzic_dzieci (89.72. * .192) 16.12.2022 18:23

Żenujące. Niech popatrzą jakie place są w Czechach... na prawdziwy plac zabaw trzeba do Karwiny jechać