Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Węgiel z PGG trafił już do wszystkich gmin. Dostarczono blisko 400 tys. ton tego surowca

Polska Grupa Górnicza w ramach programu preferencyjnej sprzedaży węgla przez samorządy dostarczyła węgiel do wszystkich gmin, które zawarły umowy ze spółką. W sumie 867 gmin otrzymało 390 tysięcy ton węgla.

Węgiel z PGG trafił już do wszystkich gmin. Dostarczono blisko 400 tys. ton tego surowca
PGG S.A. jest jednym z sześciu podmiotów, dostarczających węgiel samorządom (zdjęcie poglądowe)

- PGG S.A. od zeszłego roku do kwietnia tego roku ma dostarczyć samorządom blisko milion ton węgla. Spółka jest na to w pełni przygotowana. W dostarczeniu surowca pomaga PKP Cargo - czytamy w komunikacie prasowym.

PGG S.A. jest jednym z sześciu podmiotów, dostarczających węgiel samorządom. Węgiel dostarczają też spółki: PGE Paliwa, Tauron Wydobycie, Węglokoks, Węglokoks Kraj i Lubelski Węgiel Bogdanka.

Gospodarstwa domowe, gminy, spółki gminne i związki gminne, zgodnie z ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego, mogą kupować węgiel za nie więcej niż 1,5 tys. zł za tonę. Natomiast nie mogą sprzedawać węgla mieszkańcom w cenie wyższej niż 2 tys. zł za tonę.

Obowiązuje 3-tonowy limit zakupu węgla przez gospodarstwa domowe.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~MalowaneLale (193.200. * .16) 04.01.2023 09:28

Gęganie "konsumenta" dźwignią opozycyjnego bajzlu. Trzeba było od prywaciarzy brać, po 3700 i całować po tyłku "niewidzialną" rękę rynku, skoro węgiel samorządowy nie taki wymiarowy i nie taki odsiany, jak na obrazkach, z wystawy.

~Listwa (83.10. * .254) 03.01.2023 14:23

Za ten wegiel to ktos beknie.Miałbyc orzech dali kostki wielkosci wiadra.Groszek też pomieszany z miałem.Gdzie rachunki i certyfikaty do zakupu?coś mi się tu nie zgadza.

~Dobrze_poinformowany (185.220. * .248) 03.01.2023 12:53
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W tym roku gminy mają rozprowadzać karpia na święta.

~Bardzo_zdziwiony (185.220. * .36) 03.01.2023 12:52
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tak wcześnie? Przecież wiosna dopiero w kwietniu.

~brakoinfo (89.151. * .132) 03.01.2023 12:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A w Gminie Rudnik ludzie nadal czekają

~Masakra (46.204. * .213) 03.01.2023 11:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ten węgiel powinien trafić do wszystkich gmin przynajmniej w październiku !