Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Parafie w regionie będą zbierać na Mikołaja Kubalę, chłopczyka chorującego na SMA. Potrzeba jeszcze ponad 2 mln złotych

Z dnia na dzień, z godziny na godzinę, a nawet z minuty na minutę pomniejsza się kwota potrzebna do tego, aby chłopczyk chorujący na rdzeniowy zanik mięśni otrzymał najdroższy lek świata. Ciągle brakuje jeszcze nieco ponad 2 mln złotych. W najbliższą sobotę i niedzielę Mikołaja z Wodzisławia Śląskiego będzie można wesprzeć w ramach kwesty prowadzonej w kilkudziesięciu kościołach w regionie.

Parafie w regionie będą zbierać na Mikołaja Kubalę, chłopczyka chorującego na SMA. Potrzeba jeszcze ponad 2 mln złotych
- Ponad 10 miesięcy temu zebranie 9 mln zł wydawało się jakaś abstrakcją, a teraz z każdym dniem staje się to coraz bardziej realne. Niemożliwe staje się możliwe, jesteśmy już tak blisko celu a to wszystko dzięki Wam ludziom o ogromnych sercach... Jesteście Nasza nadzieją i siłą – napisali rodzice chłopczyka na Facebooku, prosząc jeszcze o wsparcie (fot. Miki vs. SMA/ FB)

- Już w pierwszych tygodniach ciąży, gdy nosiłam Mikołaja pod sercem, lekarze nie dawali mu żadnych szans… Gdy synek przyszedł na świat, miałam ogromną nadzieję, że już jest bezpieczny i że już nic mu nie zagraża. 20 dni porodzie otrzymałam telefon od lekarza z okrutną informacją – Mikołaj ma SMA. W jednej chwili moje serce rozpadło się na milion kawałków - wspomina pani Małgorzata, mama chłopczyka.

Rdzeniowy zanik mięśni to okrutna i śmiertelna choroba. Zbiórka na rzecz wodzisławianina trwa od ponad dziesięciu miesięcy, ale kwota do zgromadzenia jest ogromna – mowa o ponad 9 mln złotych na najdroższy lek świata - terapię genową Zolgensma.

W regionie odbywa się szereg akcji, organizowane są także licytacje na Facebooku (TUTAJ grupa). W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się natomiast kwesta przy kościołach. Gdzie konkretnie? TUTAJ lista.

Mikołaja można też ciągle wspierać poprzez wpłaty na stronie internetowej Fundacja Siepomaga. Zobacz TUTAJ

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ChwałaUkrainie (46.204. * .108) 12.01.2023 19:01

Niech kuria dołoży 50% zebranej kwoty ze swoich pomoc bliźniemu bezcenna.