Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębska 10. Najważniejsze inwestycje miejskie na 2023 rok

Przedstawiamy 10 najważniejszych inwestycji Miasta Jastrzębie-Zdrój na 2023 rok, według Anny Hetman. Prezydent podkreśla, że mają kształtować świadomość i tożsamości. Nawiązują do dziedzictwa kulturowego i tworzą przyjazne przestrzenie.

Jastrzębska 10. Najważniejsze inwestycje miejskie na 2023 rok
Łaźnia Moszczenica ma być otwarta latem 2023 roku
 1. Łaźnia Moszczenica, bo zachowuje dziedzictwo czasów współczesnych, górnictwa, strajków i Porozumienia Jastrzębskiego. Znajdzie się tam wystawa Carbonarium i Centrum Porozumienia Jastrzębskiego.

 2. Łazienki III, bo przywraca blask dawnej perle śląskich uzdrowisk.

 3. Deptak na 1 Maja, bo tworzy rynek, miejsce spotkań dla mieszkańców i turystów oraz warunki do lokowania się biznesu. 
  Na OWN będzie zmodernizowana kawiarenka

 4. Ulica Witczaka, bo droga otworzy przestrzeń do Parku Zdrojowego i kąpieliska „Zdrój”.

 5. Rondo na skrzyżowaniu Podhalańskiej, Zielonej i Młyńskiej, bo ułatwi włączanie się do ruchu.

 6. Ulica Młyńska, Zamłynie i Gołębia, bo poprawia warunki skomunikowania osiedla.

 7. Zagospodarowanie placu przy tak zwanej rybie (ul. Katowicka), bo stworzy przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców osiedla Morcinka i nie tylko. 
  Miejsce przy ulicy Katowickiej będzie przyjazne dla jastrzębian

 8. Utworzenie przestrzeni rekreacyjnej przy ul. Śląskiej, bo uatrakcyjni obszar dla osiedla.

 9. Utworzenie parku kieszonkowego na placu WOŚP (przed kinem „Centrum”), bo uatrakcyjni przestrzeń, na której organizowane są różne wydarzenia.

 10. Rewitalizacja OWN, bo uatrakcyjni lubianą i często odwiedzaną przez mieszkańców przestrzeń.

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Astronom 17.01.2023 17:30

Pomysł jest dobry coś w deseń muzeum śląskiego. Ja bym wykorzystał wierze skipową jako punkt widokowy

~Skarbnik (178.43. * .106) 17.01.2023 12:31

Pani prezydent naprawdę wierzy w to że ktoś kto mieszka na ulicy Turystycznej czy Jasnej przyjedzie do Zdroju pospacerować na betonowym deptaku .... naprawdę w to wierzycie ?

~bbbb (89.72. * .41) 17.01.2023 11:44

Tak z ciekawości. Kto nadzoruje ul. Pszczyńską? Z powodu remontu Podhalańskiej teraz częściej jeżdżę Pszczyńską właśnie. Przecież tam się jedzie jak po polu ornym. I to po świeżym zaoraniu. I kolejne pytanie-od kiedy odcinek drogi od skrzyżowania z Pszczyńską do ronda z ul. Graniczną(Powstań Śląskich) nazywa się Al. Ludwika Piechoczka? Bo wygląda na to, że żyłem w błogiej nieświadomości, że to Al.Piłsudskiego.

~MaziM (46.205. * .39) 17.01.2023 11:34

Im miś jest droższy...

~Bolek25 (188.137. * .58) 17.01.2023 09:20

A gdzie plany np. ocieplania budynków szkolnych ?

~Brudas (46.134. * .103) 17.01.2023 06:43

Lepiej drogi rowerowe porobić do żor i pawłowic a ni łaźnie

~Pył (89.25. * .86) 16.01.2023 13:13

wait the minute...

"Deptak na 1 Maja, bo tworzy rynek", że co? co tworzy? ktoś odpłynął srogo xD rozumiem, że teraz imprezy z parkingu... przepraszam,z PLACU! wośp będąsie odbywały na 1go Maja...

~SJZwstyd (46.134. * .239) 16.01.2023 13:10

Inwestycje godne miasta w stagnacji. Rozwala ten pomysł z rynkiem na tak koszmarnej ulicy jak 1 Maja

~Tako_Prowda (171.25. * .234) 16.01.2023 12:57

Ta kobieta nie ma pojęcia , jakie inwestycje są naprawdę miastu potrzebne.

~Raperkaklasztorna (89.64. * .107) 16.01.2023 11:58

Proponowałabym zrezygnować z 1-3, nagle w budżecie miasta znalazłoby się sporo dodatkowych środków. Nestety prace przy tych nikomu niepotrzebnych inwestycjach już rozpoczęte

~TowarzyszSekretarz (46.114. * .1) 16.01.2023 11:19
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"Łaźnia Moszczenica, bo zachowuje dziedzictwo czasów współczesnych"

Taka nowomowa, by przedstawić gigantycznego jastrzębskiego misia.
Gigantyczne marnotrawstwo.

~Skarbnik (178.43. * .106) 16.01.2023 11:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Rondo na skrzyżowaniu Podhalańskiej, Zielonej i Młyńskiej to szczytowe osiągnięcie tej osady w XXI wieku. Chińczycy wysłali sondę , która robi i przesyła na Ziemię zdjęcia księżyców Marsa , a w tej osadzie . prezydent zachwyca się rondem i drogą do basenu .Te wszystkie inwestycje stawiają ten grajdołek w awangardzie miast polskich w zakresie inwestycji .Tak trzymać towarzysze i nie wyciągać .