Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie: Trwa przebudowa ulicy 1 Maja. Powstaje tam deptak za prawie 26 mln złotych

Według urzędniczych zapowiedzi, ulica 1 Maja nabierze jeszcze większego blasku. Będzie miejscem spotkań i integracji mieszkańców. - To przestrzeń idealnie skomponowana z sąsiadującym Parkiem Zdrojowym. Leżaki parkowe, nowoczesne elementy małej architektury, umiejscowione wśród roślin, stworzą przyjazną przestrzeń rekreacyjną. Na deptaku pojawią się kawiarniane ogródki wabiące spacerowiczów zapachem kawy i pieczonego ciasta - podkreślają w magistracie.

Jastrzębie: Trwa przebudowa ulicy 1 Maja. Powstaje tam deptak za prawie 26 mln złotych
Deptak w Jastrzębiu-Zdroju coraz bliżej

- Chcemy, by to miejsce tętniło życiem. Stanie się nową przestrzenią spotkań jastrzębian. Właśnie tam będą miały szansę pojawić się nowe punkty gastronomiczne i usługowe. To miejsce przyciągnie także turystów korzystających z innych atrakcji miasta, m.in. Żelaznego Szlaku Rowerowego i z Łaźni Moszczenicy - mówiła Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Deptak na ul. 1 Maja to inwestycja na 60-lecia miasta. Bo właśnie w tym roku oddany będzie do użytku. W urzędzie podkreślają, że „to przełomowy rok i jedna z przełomowych inwestycji”. - Jastrzębie-Zdrój pozbawione było do tej pory deptaka, czyli najbardziej reprezentatywnej części miasta przyciągającej mieszkańców i turystów. Jego powstanie wpłynie na atrakcyjność Jastrzębia-Zdroju. To miejsce będzie także strefą rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw - podaje urząd.

Wiele zostało już zrobione z zakresu robót budowy deptaka. Rozpoczęły się one w połowie ubiegłego roku. Zakończony został etap budowy gazociągu, sieci teletechnicznej oraz elektroenergetycznej. Trwa brukowanie nawierzchni oraz prowadzone są prace związane z izolacją budynków położonych przy remontowanej ulicy. W niedługim czasie po ułożeniu większej części kostki granitowej, planowane są działania związane z instalacją fontanny.

- Prace budowlane na 1 Maja zakończą się jeszcze w tym roku. O wszelkich utrudnieniach związanych z remontem, w zależności od przebiegu prac budowlanych, na bieżąco informuje wykonawca - czytamy w komunikacie prasowym jastrzębskiego urzędu.

Koszt inwestycji to 25.976.920,79 złotych.


Zobacz także:

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Bolo123 (5.173. * .76) 31.01.2023 12:28

Podniosła podatki to może szastać forsom na lewo i prawo

~Kolka (87.101. * .98) 31.01.2023 01:54

W tym przełomowym roku zabetonowywania miasta życzę aby odklejona prezydent odeszła i nie czyniła więcej znoszczen. Aby jej świta poleciała razem z nią.

~SJZwstyd (5.184. * .40) 30.01.2023 12:56

Jak się nie ma niczego miejskiego to nawet wiejska droga może być deptakiem. Będzie gdzie organizować dożynki.

~rozsądek (89.64. * .39) 30.01.2023 11:28

Do "rylzmoszcznicy99"
Jesteś nastolatkiem i się nudzisz. Musisz zamieścić tu przeprosiny.

~TowarzyszSekretarz (178.26. * .23) 30.01.2023 10:50

"Ta Nasza prezydent to lekko odklejona jest :)"

Lekko?

rylzmoszcznicy99 30.01.2023 10:48

u nas na Warmi w wilkowie mieliśmy deptak drewniany,mamusia ze mną woziła mnie na sankach metalowych

~Skarbnik (178.43. * .106) 30.01.2023 10:37

To miejsce będzie także strefą rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw - podaje urząd.... gdzie? na deptaku czy chodniku a może w parku .No w parku moze stanąć średnie przedsiębiorstwo , jakaś fabryka granatów na przykład .

~Ktoss (83.22. * .205) 30.01.2023 10:32

Ta Nasza prezydent to lekko odklejona jest :)

~Raperkaklasztorna (89.64. * .186) 30.01.2023 09:56

Piekło mieszkańców Zdroju trwa.

~Weronikabezstanika (178.43. * .106) 30.01.2023 09:40

My mieszkańcy jastrzębskiego Manhatanu będziemy spędzać z dziećmi całe dnie na tym deptaku lubimy takie klimaty stoliczki wspólne biesiady tak jak u nas na osiedlu .

~TowarzyszSekretarz (178.26. * .23) 30.01.2023 09:11

Ohyda