Meteorolodzy zapowiadają w tym tygodniu wietrzną pogodę z opadami śniegu i deszczu [PROGNOZA POGODY]

Przed nami kolejny tydzień z przewagą pochmurnej pogody i opadami, głównie śniegu. W dzień na ogół temperatura dodatnia, w nocy kilka stopni poniżej zera. - Najwięcej śniegu spadnie w górach i tam z dnia na dzień będzie go przybywać. W dolinach górskich, w trakcie rozpogodzeń, noce mogą być mroźne, do –15°C, zwłaszcza na Podhalu - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Meteorolodzy zapowiadają w tym tygodniu wietrzną pogodę z opadami śniegu i deszczu [PROGNOZA POGODY]
Zima nie powiedziała ostatniego słowa (zdjęcie poglądowe)

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na północnym zachodzie także deszczu, lokalnie marznącego, powodujące gołoledź.

W nocy z poniedziałku na wtorek dużo chmur, miejscami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, nad morzem także deszczu. Lokalnie drogi i chodniki śliskie.

We wtorek pochmurno, miejscami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie i nad morzem także deszczu. Temperatura maksymalna od –2°C w rejonach podgórskich Karpat do 2°C w centrum kraju i 5°C na Pomorzu Zachodnim i na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany i dość silny, na Przedgórzu Sudeckim i nad morzem w porywach do 65 km/h, zachodni. Wysoko w Sudetach porywy do 90 km/h, w Tatrach do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę i czwartek w pogodzie bez większych zmian. Nadal występować będą przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na zachodzie i nad morzem także deszczu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady śniegu, głównie na wschodzie i południu kraju. Temperatura maksymalna od –1°C do 4°C, na Podhalu około –3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W sobotę i niedzielę opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w zachodniej połowie kraju głównie deszczu. W niedzielę możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od –1°C na wschodzie do około 6°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków zachodnich.

Nocami z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę możliwe większe rozpogodzenia i w rejonach podgórskich spadki temperatury do –15°C.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wielkopolska_3 (192.42. * .201) 30.01.2023 11:42

Na Wielkopolskiej nie działa oświetlenie, więc nie widzimy problemów z pogodą.