Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkańcy od 20 lat domagają się remontu ulicy

Osiedle Jastrzębie Górne i Dolne ma - według mieszkańców - jedną z najgorszych ulic w Jastrzębiu, która od lat prosi się o remont. Właściciele domów, znajdujących się w tej części miasta, systematycznie przypominają o tej potrzebie.

 Mieszkańcy od 20 lat domagają się remontu ulicy
Osiedle Jastrzębie Górne i Dolne. Fot. Autorstwa Mariuszjbie - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3484140

Mieszkańcy od 20 lat domagają się remontu ulicy 

Sprawą ulicy Gałczyńskiego zainteresował się radny Ryszard Piechoczek.

- Mieszkańcy, co najmniej od 20 lat walczą o remont ulicy Gałczyńskiego. Aktualnie na przeważającej części tej drogi znajduje się asfalt frezowany. W nawierzchni jest pełno dziur i bez przesady można powiedzieć, że jest to najgorsza ulica w mieście. Projekt modernizacji był sporządzony już 10 lat temu - mówi radny, mieszkaniec osiedla.

Zastępca prezydenta miasta Roman Foksowicz, ustosunkowując się do tego problemu, wskazał, że obecnie miasto nie posiada dokumentacji projektowej. Nie jest więc możliwe wykonanie niezbędnej kanalizacji deszczowej oraz przebudowie drogi.

- Zadanie nie zostało uwzględnione w budżecie miasta na 2023 roku - podsumowuje Roman Foksowicz.

14 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~RR77 (46.204. * .6) 02.03.2023 06:45

Projekty były, ale geodeci nie wbili ani jednego palika, więc przepadły papiery. Droga dziurawa i zalewa domy poniższe. Foksowicz mówił że jest budżet. Kłamał.

~Pas (83.22. * .209) 01.03.2023 21:05
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~@Aga (37.248. * .181) 01.03.2023 19:46

W Jastrzębiu 75% ulic wymaga remontu. Jedne większego inne mniejszego. Tylko co z tego skoro p. Prezydent wydaje pieniądze na projekty, z których statystyczny jastrzębianin skorzysta raz lub nie skorzysta w ogóle. Ale kogo to obchodzi? Grunt, że p. Prezydent spełnia swoje dziwne marzenia. Żory, Pawłowice, Rybnik rozwijają się, a nasze Jastrzębie, cofa się w rozwoju. Dziwicie się, że młodzi ludzie stąd uciekają? A co ich tu czeka? Nic, bo gdyby nie JSW to miasto już w ogóle by nie istniało, bo tutaj poza JSW nie ma możliwości zarobkowych.

~Pionek (217.149. * .52) 28.02.2023 21:58

Gałczyńskiego może i jest dziurawa, ale dalszy odcinek Pochwacie który łączy skrzyżowanie z obwodnicą, następnie z Gagarina to dopiero jest dramat. Dziennie tysiące samochodów tam przejeżdża jadąc na Żory i z powrotem, a droga jest ewidentnie za wąska. Wymijanie samochodu z naprzeciwka wywołuje lęk, niepewność i czasem panikę, mało tam było wypadków? Miejsce jest na poszerzenie drogi. Jakieś 2 może 3 lata temu remontowali ten odcinek a drogi nie poszerzyli, jedynie wymienili część nawierzchni ,a dziury na poboczach zasypano. Na dzień dzisiejszy dziury są jeszcze większe niż przed remontem i aby wyminąć pojazd zbliżający się z naprzeciwka trzeba wjechać w koleinę co grozi bezpośrednim zagrożeniem w ruchu drogowym i uszkodzeniem samochodu. O skrzyżowaniu z Gagarina nie wspomnę, ponieważ każdy wie jak niebezpieczne i ruchliwe jest to miejsce oraz nie jeden słyszał o wypadku w tym miejscu bądź sam brał w nim udział. Dla mnie to jeden z najniebezpieczniejszych punktów kolizyjnych w mieście. Wystarczy poszerzyć drogę i zrobić prawoskręt z drogi głównej na Gagarina bądź rondo, ewentualnie światła. Niestety władze tego miasta wolą inwestować w palmy, anioły,wybiegi dla psów, betonozę i setki mniej ważnych rzeczy.
Swoją drogą dobrze że zbliżają się wybory, ludzie chyba już mają świadomość, że jedynym rozwiązaniem jest zmiana, a na gorsze można trafić choć byłby to swoisty wyczyn.

~Daroo (5.173. * .46) 28.02.2023 18:30

Wjedź na okopowa tam niby jest asfalt który ma ok 30 lat plus minus tam nie można jechać więcej Niż 20 km na godzinę i najlepiej samochodem terenowym

~Mieszkaniecc (5.173. * .220) 28.02.2023 10:13

Zbliżają się wybory bo radny się w końcu czymś zainteresował. głosujecie na mnie to zdobimy a jak się dostanie do koryta to zapomni do następnych wyborów

~mysz (83.10. * .198) 28.02.2023 09:19

Jastrzębie Górne to zapomniana dzielnica, jedynie co robią to niszczą zabytki.Jastrzebie Górne to jedna z najstarszych dzielnica tego miasta.To tam wszystko się zaczęło. PAŃSTWO Szraj po zakupie swoich posiadłości edukowali mieszkających tam rolników.Malymi krokami wprowadzał cywilizację. CHWAŁA IM ZA TO .PÓŹNIEJ budowa kopalni Zofiowka,dewastacja terenów i tak do dzisiaj.Dewastacja ,lekceważenie mieszkańców i wszystkiego co związane jest z historią tej ziemi.Wstyd dla radnych ,wstyd dla rządzących.

~Skarbnik (79.184. * .70) 28.02.2023 09:08

Obecnie miasto nie posiada dokumentacji projektowej.... Panie wielki zastępco prezydenta miasta Romanie Foksowicz niech pan napisze do NASA lub do Google Maps oni wam opracują dokumentację

~NieJestemRobotem (89.64. * .207) 28.02.2023 07:34

Mieszkańcy tego osiedla niech pooglądają sobie anioły obok ronda ,albo niech biorą udział pracach przy projekcie Jastrzębie-Zdrój Stolicą Kultury na cały eurokołchoz .Tam są pieniądze na bale ,rauty itp.A niejaki Foxoficz i jego wypowiedzi są jak jego ukończone studia.......kropka w kropkę.

~Skarbnik (79.184. * .70) 28.02.2023 07:07

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu nie ośmieszajcie się tym usuwaniem komentarzy na temat ulic usuńcie ten portal będzie spokój a remont jest potrzebny !!!!

~Skarbnik (79.184. * .70) 28.02.2023 07:06

miasto nie posiada dokumentacji projektowej .... to trzeba k...... ją wykonać a nie łądować 30 milionów w ruinę łażni

~loki (188.137. * .108) 27.02.2023 23:51

Remont Gałczyńskiego? Nie wierzę. A co z innymi - bocznymi od Pszczyńskiej, gdzie nigdy nie było asfaltu? Gdzie wstyd kogoś zaprosić bo to jak najgorsza wieś.

~Sumak (84.252. * .138) 27.02.2023 21:22
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Sumak (181.214. * .248) 27.02.2023 20:13
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu