Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Będzie wiało i spadnie śnieg. Mamy prognozę pogody na najbliższy weekend

Zachmurzenie, deszcz, śnieg i wiatr. Pogoda w ciągu najbliższych dni w naszym regionie nie będzie łaskawa.

Będzie wiało i spadnie śnieg. Mamy prognozę pogody na najbliższy weekend
Już jutro (11.03) mają wystąpić przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w ciągu dnia w opady śniegu. (fot. Justyna Koniszewska)

W weekend Polska w dalszym ciągu znajdować się będzie pod wpływem niżu, przemieszczającego się znad Polski centralnej nad Litwę i dalej na północny wschód kontynentu. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej spodziewają się silnego wiatru.

Dziś (10.03) wystąpi zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, w szczytowych partiach Sudetów przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 11°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

Jutro Polska będzie w niżu z układem frontów atmosferycznych. Zachmurzenie nadal duże. Po południu większe przejaśnienia i miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w ciągu dnia w opady śniegu. Suma opadów miejscami do 10 mm. Temperatura maksymalna od 2°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 85 km/h, północno-zachodni i zachodni.

W niedzielę Polska początkowo będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, stopniowo od południa nad kraj sięgnie klin wyżu znad Bałkanów. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni.

W poniedziałek (13.03) wciąż pochmurno i wietrznie, ale cieplej. W całym kraju opady deszczu. Temperatura maksymalna od około 3°C na północnym wschodzie, 8°C w centrum, do 12°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny. We wtorek więcej słońca i zanik opadów, tylko na północy i wschodzie jeszcze pochmurno i tam słaby przelotny deszcz. W nocy dość ciepło, od 2°C na wschodzie, 6°C w centrum, do 8°C na zachodzie. Temperatura w dzień od 8°C na północy do 15°C na południu. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny. W środę ponownie pogorszenie pogody. Będzie pochmurno z opadami deszczu, na zachodzie i północy też deszczu ze śniegiem. Nad ranem na termometrach od 1°C na północy, 5°C w centrum, do 7°C na południu. Temperatura maksymalna od 4°C na północy do 12°C na Podkarpaciu. Wiatr w dalszym ciągu porywisty. W czwartek na południu pogodnie, bez opadów i do 11°C. Poza tym pochmurno z opadami deszczu, na północy też deszczu ze śniegiem i od 4°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].