Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zarząd Osiedla Staszica walczy z wrakami samochodów

Wraki samochodów to prawdziwa plaga jastrzębskich osiedli. Stare, rdzewiejące, zepsute pojazdy zajmują miejsca na parkingach. Zarząd Osiedla Staszica postanowił wziąć sprawy we własne ręce.

Zarząd Osiedla Staszica walczy z wrakami samochodów
Zarząd Osiedla Staszica chce pozbyć się wraków samochodów. Fot Straż Miejska Jastrzębie-Zdrój

Zarząd Osiedla Staszica walczy z wrakami samochodów

Nowo wybrany Zarząd Osiedla Staszica podejmuje pierwszą inicjatywę - na celownik wziął wraki samochodowe zalegające na osiedlowych parkingach. Na swoim profilu w portalu społecznościowym Facebook poprosił mieszkańców o informację na ten temat

- Drodzy mieszkańcy, pozbywamy się wraków samochodów z parkingów. Wiemy o trzech znajdujących się przy ulicy Opolskiej (8-10), Poznańskiej (3-5) oraz na górnym parkingu przy ulicy Wrocławskiej. Jeśli macie informacje o kolejnych, prosimy o zgłoszenia. O ich usunięcie zwrócimy się do spółdzielni mieszkaniowych, które są administratorami terenu i mają możliwości podjęcia stosownych działań - mówi Monika Brachaczek, przewodnicząca zarządu.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~AAaaAa (89.64. * .21) 14.03.2023 15:22

Ostatnio przy takim wraku się posliznelam wychodząc z klatki do samochodu. Obok zapadłych opon uzbierał się brud i szlam który nie spływa do studzienki.
To jest niebezpieczne uważajcie. Znajoma rymnela i złamanie ręki w dwóch miejscach. Usuwać te wraczyska ale już, komu to potrzebne??
A właściciele to wstyd po co to trzymacia na pamiątkę?? a o miejsca teraz trudno żeby zaparkować.

~Loluś (178.43. * .146) 14.03.2023 11:15

Zostawcie mój samochód w spokoju , ktoś nie ma zębów , ktoś podarte spodnie - ich też wywieziecie na złom

~Skarbnik (79.184. * .70) 14.03.2023 09:55

Miasto w którym usunięcie wraku samochodu urasta do poziomu WALKI ... 1600 urzędników podległych UM walczy !!!!

~Wlkp (185.135. * .242) 14.03.2023 09:52

Może zarząd osiedla Gwarków również pójdzie tym śladem? Na Wielkopolskiej, gdzie swoją siedzibę ma spółdzielnia, takich wraków jest kilkanaście.
W bloku 107 jest oddział spółdzielni, w której pracuje kilkanaście pracowników, którzy również zajmują miejsca pod blokiem. Nie widzą wraków pod swoim nosem? Skoda i Ford Mondeo stoją pod samą spółdzielnią od kilku lat.

~Ada12 (46.134. * .156) 14.03.2023 08:54

Od czego jest straż miejska?

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 14.03.2023 08:16

O jednym takim, co z wiatrakami walczył, to słyszałam, ale on zagraniczny był...
Za to nie doceniałam zupełnie tego, co dzieje się na naszym loklanym podwórku. Walka z wrakami? Alleluja!