Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Skamieniałe jaja dinozaura, minerały i biżuteria w weekend w Jastrzębiu-Zdroju

W hali Omega 18 i 19 marca odbędzie się kolejne ciekawe wydarzenie dla pasjonatów. Tym razem będzie to festiwal minerałów, biżuterii, kamieni szlachetnych i skamieniałości. Zobaczyć będzie można m.in. szczątki stworzeń z czasów, kiedy Ziemią władały dinozaury. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Skamieniałe jaja dinozaura, minerały i biżuteria w weekend w Jastrzębiu-Zdroju
Podczas festiwalu będzie można zobaczyć niezwykle rzadkie okazy minerałów. Na zdjęciu pięknie wybarwiony kwarc mango z Kolumbii. fot. materiały prasowe

Skamieniałe jaja dinozaura, minerały i biżuteria w weekend w Jastrzębiu-Zdroju

Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Jastrzębiu-Zdroju. Co będzie można zobaczyć na wydarzeniu?

Biżuteria - nieszablonowe, jedyne w swoim rodzaju wyroby biżuteryjne - zachwycające naszyjniki, wisiory, bransoletki, pierścionki; najwyższej jakości różnorodne dodatki, których nie zobaczysz nigdzie indziej. To rękodzielnicze cuda, z sercem tworzone przez utalentowanych wystawców.

Festiwal będzie okazją do zobaczenia oraz nabycia wyjątkowej biżuterii i rękodzieła. fot. materiały prasowe

Skamieniałości - prehistoria styka się z teraźniejszością - coś, co zwykle dla nas jest całkowicie odległe, zamierzchłe, na Festiwalu odżywa. Kości dinozaurów czy zęby potężnych, dziś wymarłych już stworzeń. Po raz pierwszy także skamieniałe jaja dinozaurów do zobaczenia na żywo! Historia rozgrywa się na wyciągnięcie ręki.

Nie zabraknie skamielin z czasów dinozaurów. Na zdj. skamieniała czaszka krokodyla, zęby spinozaura oraz kręgi triceratopsa. fot. materiały prasowe

Kolejną ciekawostką będą skamieniałe jaja oviraptora, który żył na terenach dzisiejszej Mongolii. fot. materiały prasowe

Minerały - skarby naszej Ziemi, głęboko skrywane przez tysiące lat - dzisiaj można podziwiać je na naszym wydarzeniu. Od maleńkich otoczaków, po ogromne, unikatowe okazy. Zbiory pochodzą z całego świata, mnogość rodzajów, kształtów i kolorów jest zniewalająca.

Na zdjęciu zachwycające geody ametystowe. fot. materiały prasowe

I wiele więcej - meteoryty, bursztyny, perły, kamienie szlachetne i półszlachetne, kamienie ozdobne - prawdziwe cuda na wyciągnięcie ręki

- Festiwal biżuterii i minerałów już w najbliższy weekend. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach geologicznych, zabawach dla dzieci i do podziwiania wystawy - zachęcają organizatorzy. 

Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 10.00 do 18.00 w sobotę oraz od 10.00 do 16.00 w niedzielę. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KamieniKupa (185.51. * .83) 15.03.2023 17:47

Taki festiwal i tylko dwa dni?
Przeciez Jastrzebie ma byc Europejska Stolica Kultury.