Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uroczyste ślubowanie klas mundurowych Wyspiańskiego. Zobacz, co działo się w Parku Zdrojowym [ZDJĘCIA, LIVE]

Uczniowie pierwszych klas mundurowych III Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego 23 marca złożyli uroczyste ślubowanie.

Uroczyste ślubowanie klas mundurowych Wyspiańskiego. Zobacz, co działo się w Parku Zdrojowym [ZDJĘCIA, LIVE]

Na uroczystości, która odbyła się w Parku Zdrojowym licznie pojawili się członkowie rodzin mundurowych oraz zaproszeni goście. Mundurowi złożyli uroczystą przysięgę, niektórzy z nich odebrali wyróżnienia, zaprezentowali też pokaz musztry. Nie zabrakło słów gratulacji i życzeń sukcesów.

Dyrektor Liceum, Magdalena Kuszlewicz-Klos

- Dziś uczniowie klas I złożą ślubowanie. To nie jest pierwszy rocznik, który składa takie ślubowanie. Wyspiański to szkoła specyficzna, szkoła, której przedstawiciele i społeczność są ludźmi, którzy cenią proste i uniwersalne wartości: poszanowanie patriotyzmu i ojczyzny, szacunek, obowiązek, mundur i służbę. Bo wyspiańczycy służą w myśl zasady, która kieruje naszą szkołą: idziesz przez świat i światu nadajesz kształt poprzez swoje czyny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie należy celebrować święta narodowe. Jesteśmy i służymy. Mam marzenie. Chciałabym, abyście kiedyś, jako ludzie dorośli powiedzieli "spełniłem/am swoje marzenia" - powiedziała dyrektor III LO, Magdalena Kuszlewicz-Klos.

Anna Hetman (w niebieskim płaszczu)

- Jesteśmy świadkami bardzo pięknej, ważnej i wzruszającej chwili, najważniejszej dla tych młodych ludzi. Bardzo się cieszę, że szkoła ma teraz tak ogromną popularność. Nabór jest bardzo duży. To świadczy o tym, że dla osób wstępujących w jej mury ważne są wartości, którym ta szkoła i my Polacy przez lata hołdujemy. Życzę wam, aby wasze marzenia się spełniły, aby były coraz większe. Dzięki temu, że stawiacie sobie wysokie cele, możecie się rozwijać - dla siebie, dla rodziny, dla miasta i dla Polski - powiedziała prezydent Anna Hetman

Przemawiający płk Dariusz Kaminiów

- Wiem, że pani dyrektor w tym roku o kolejne dwa oddziały przygotowania wojskowego wnioskuje. Gwarantuję wesprzeć ją w tym procesie. Wszystkie osoby, które zakończą naukę w ramach tej szkoły, a będą chciały kontynuować swoją drogę zawodową w tym kierunku, u nas na pewno miejsce znajdą. Droga młodzieży, zapamiętajcie jedną rzecz - przede wszystkim musicie się uczyć. Ważne są umiejętności, musztra, sprawności... To jak zdacie maturę i jak zakończycie edukację to jest najważniejsze. Uczycie się dla siebie - nie dla rodziców, nauczycieli, ale dla siebie - powiedział płk Dariusz Kaminiów, szef Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Katowicach.

Moment wręczania wyróżnień

W uroczystości wzięło udział 6 klas mundurowych, w tym trzy klasy o profilu policyjnym, dwie klasy o profilu wojskowym oraz jedna o profilu przygotowania wojskowego. Wśród przybyłych na uroczystość gości znaleźli się: Anna Hetman - Prezydent Miasta, płk Dariusz Kaminiów - szef Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Katowicach, ppłk mgr inż. Andrzej Kuc - szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rybniku, młodszy inspektor Marek Sobiegraj - Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju, starszy brygadier mgr inż. Wojciech Piechaczek - Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju, płk Wojciech Emmerling - Dyrektor Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju, Grzegorz Osóbka - Komendant Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju, ppłk Tomasz Słotwiński - Akademia Wojsk Lądowych, ppłk Michał Stefaniak oraz Katarzyna Dąbrowska - Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości, Iwona Winiarska – wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach – Delegatura w Rybniku, starszy chorąży sztabowy Renata Daniel - Placówka Straży Granicznej w Bielsku-Białej, generał brygady Straży Granicznej Adam Jopek - Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz inni znamienici goście.

Zobacz uroczystość w Parku Zdrojowym

Ludzie

Anna Hetman

Radna miasta Jastrzębie-Zdrój, była prezydent miasta

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kubaaa (46.204. * .92) 24.03.2023 20:00

Co mi dala zasadnicza sluzba wojskowa.Po pierwsze zastraszanie regulaminami i kodeksem karnym (bo jak czegoś nie zrobisz,spóźnisz sie ,czy opuścić stanowiska ,nie wykonasz rozkazu) -to Oni mnie zniszczą ,-moze rozstrzelają -reg ..Zlodziejstwo ,gdy tylko sie odwroraciłem to mi juz pierwszego dnia ukradli niezbędnik ,musialem to samo kompensowac od innych ,najgorsi byli Ci co kradli bo w „polu ” do żniwa sie Im sprzyda, przez nich byly braki i Ktos inny musial plac .Doszlo do tego ze dowodca nas na „eszelon” na warte wystawial gdy wracaliśmy z poligonu aby w trakcie powrotu mozna bylo skapletowac zasobnik.Na 27 z poboru uzupełniającgo wyszlo nas do cywila w teori 12zdrowych, ja zaliczałem sie do zdrowych lecz mialem uszkodzony sluch w zakresie wysok czestotl od strzelania z granatników vzego mi niezdradzili. .WKU blokowalo totalnie wyjazd za granice ,nie umialem pewnie wykupic wczasy zaplanowac urlop ,mialem ciągłe byc gotowy do ich ćwiczeń ,traktowali mnie jak przedmiot ktory nalezy do nich ,stale kazali sie wstawiac na Ich żądanie ,za podróż do WKU nie zwracali pieniedzy. Kazali przyjezdzac po godzinach nawet nocnej pracy .Nie moglem sie uwolnic od Ich wezwan . Chcieli mi wreczyc na raz trzecia karte mobilizacyjną .Gdy odmówiłem ze w trzech miejscach naraz nie moge byc (druga byla 10brygada weglowa) cos do Nich dotarlo. Za limit skokow spadoch mialem zapewnione miec rok dodatkowo do emeryt za kazdy rok sluzby.Po 5latach od służby stwierdzili ze zmieniaja prawo.Uwolnilem sie od nich gdy zarzadalem ponownego badania kategorii. ktorej i tak nie zmienili ale odpieprzyli sie z kartami mob i oczekiwaniem wstawiania na cwiczenia. Najwyrazniej bali sie roszczenia o rente za sluch.Dlatego ostrzegam ,trepy sa jak wąż dusiciel ,jak raz chwycą bedziesz ich niewolnikiem.Takie ustawy uchwalają nasi P Oslowie .Radze z daleka od wojska ,bedziesz Ty ich własnością i caly Twój dobytek ,i to za darmo.

~calymba_de_luna (46.134. * .111) 24.03.2023 14:20

~Masakra (46.204. * .36)
Ciebie czyli ułomnych i debili nie pałują
Ciebie los skrzywdził i to starczy

~Dominika1999 (31.0. * .228) 24.03.2023 09:39

Żenada - zachowanie tych dzieciaków - ta szkoła nie powinna się lansować na tych kierunkach bo do niczego one nie są później

~Masakra (46.204. * .36) 24.03.2023 09:00
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Obawa2023 (104.244. * .208) 24.03.2023 08:53

Po zachowaniu tych uczniów na ulicy mogę stwierdzić, że służby mundurowe przyjmują każdego.

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 24.03.2023 06:38
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

To pokaz siły?
Ta upadająca osada górnicza będzie walczyła o odrębną autonomię?
Co zrobią tysiące mieszkańców SWD, SCI, SR, SPS itp przyjeżdżających tu każdedgo dnia ryć pod miastem?

~ruttq (188.137. * .108) 24.03.2023 03:28

Zamiast rynku plac defilad.

~Łoś (85.202. * .102) 23.03.2023 23:09

Generał HETMAN super czyli po złożeniu przysięgi są MOCNYMI FIGURAMI

~To_sem_ja (31.0. * .4) 23.03.2023 20:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Spokojnie zyzak, globaliści wykończą średnią klasę. Będzie dwóch pracodawców: państwo i korporacje. Wtedy dużo ludzi, pomimo swoich umiejętności, przeprosi się z mundurem...

~zyzak (89.77. * .147) 23.03.2023 20:15
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Fajny zawod - mundur, dla tych, którzy niewiele potrafią. W końcu, kto by się matura przejmował...

~Skarbnik (46.204. * .206) 23.03.2023 19:05

Piękna uroczystość. Brawo!!!

~Allradantrieb (84.252. * .133) 23.03.2023 16:58

Wojna bedzie?