Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koleje Śląskie wracają do Bohumina. Pierwsze przejazdy już 11 czerwca

Zgodnie z oczekiwaniami podróżnych w korekcie rozkładu jazdy Kolei Śląskich, która zacznie obowiązywać od 11 czerwca 2023 roku, przywrócone zostaną połączenia do Bohumina. 

Koleje Śląskie wracają do Bohumina. Pierwsze przejazdy już 11 czerwca
Rzecznicy Kolei Śląskich Aldona Węgrzynowicz i Maciej Zaremba ogłosili powrót połączenia z Bohuminem już od 11 czerwca. fot. S. Kamczyk

Koleje Śląskie wracają do Bohumina. Pierwsze przejazdy już 11 czerwca

Jako pierwsze przywrócone zostaną trzy pary pociągów do czeskiego Bohumina, kursujące w systemie Chałupki-Bohumin-Chałupki. 

- Pasażerowie wielokrotnie prosili nas o Bohumin, jednak wówczas wznowienie połączeń przez sytuację pandemiczną było niemożliwe. Głos pasażerów to jednak podstawa naszego funkcjonowania, a ci chcieli jeździć do Bohumina. Koleje Śląskie są po to, by wozić pasażerów w granicach regionu i swoich możliwości formalnych i finansowych - podkreśla Maciej Zaremba, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. 

Przewóz pasażerów będą realizować maszyniści Kolei Śląskich, korzystając z taboru czeskiego.

- Pojawiła się kwestia dostosowania wymogów taboru do kursowania transgranicznego. Czesi mają nieco inne standardy, mimo że wszyscy poruszamy się w ramach Unii Europejskiej. Od 10 grudnia natomiast planowane jest rozszerzenie do 5 połączeń z Bohuminem, które będą realizowane bezpośrednio z Katowic - zapowiada Maciej Zaremba. 

Połączenia od grudnia realizowane będą przez maszynistów Kolei Śląskich, jednak już z wykorzystaniem taboru Kolei Śląskich. 

- Według szacunków, pierwszy etap powrotu Kolei Śląskich do Bohumina to koszt ok. 300 tys. zł - wylicza Aldona Węgrzynowicz, rzecznik prasowa Kolei Śląskich.  

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kropa (78.31. * .129) 17.05.2023 09:19

Wszystkie pociągi Wrocław -Racibórz powinno się przedłużyć do Bogumina lub Ostravy. Te 3 pary to jest bardzo malo.Brak możliwości przesiadek.Za kilka miesięcy zlikwidują. Tylko wysoka częstotliwość sprawi że ludzie wrócą do kolei.

~Skarbnik (79.184. * .70) 17.05.2023 07:48

Dajcie rozkład pociągów z naszego grajdoła , bo nie umiem znależć .

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 17.05.2023 06:15

No to peron dworca Zdrój będzie oblegany.

~bonifacio (89.64. * .203) 17.05.2023 06:08

Ale trasa...przeciez wystarczy przejść przez most na Odrze i już jest Bohumin...więc po co te pociągi?

~CzarnaDziura (192.142. * .19) 16.05.2023 19:07
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem