Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich już w niedzielę [ZAPOWIEDŹ]

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja odbędzie się pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. 28 maja Kalwaryjskie Wzgórze - po raz kolejny - zapełni się pielgrzymami z całej Polski.

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich już w niedzielę [ZAPOWIEDŹ]
Tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja odbędzie się pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. (fot. ilustracyjne/Dawid Machecki)

Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbędzie 28 maja pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

- Zapraszam was, Bracia, do udziału w tegorocznej pielgrzymce. Zapraszam, tym bardziej że jej głównym motywem jest dziękczynienie za wizytę papieża Jana Pawła II w Katowicach-Muchowcu w 1983 r., gdy nasze spotkanie z Nim odbyło się w obecności Maryi w Jej piekarskim wizerunku. Jako pokolenie pamiętających to wydarzenie chcemy dziękować za dar tego spotkania oraz przypomnieć główne wątki papieskiego nauczania o ewangelii pracy, a przy okazji stanąć murem przy Janie Pawle II, na nowo odkryć aktualność Jego nauczania i poprowadzić na spotkanie z Nim młodsze pokolenia - mówi Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc. Jak zapowiada Wiktor Skworc, w modlitwie na piekarskim wzgórzu będzie uczestniczył metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz, który wygłosi homilię oraz pasterze Kościoła z górnośląskiej metropolii i biskupi z krajów misyjnych.

Tegoroczna pielgrzymka będzie transmitowana – zarówno przez telewizje (TVP Polonia, TVP Katowice), jak i stacje radiowe (Radio eM i Radio Katowice). Również Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja będzie relacjonować wydarzenie w internecie.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Bieda (156.146. * .48) 27.05.2023 19:25
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Wiara (89.64. * .186) 24.05.2023 11:31
oceniono 3 razy
-3

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~wtf (46.223. * .252) 24.05.2023 08:25
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Fot. to fotografia, a dizel jesd gupi.

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 24.05.2023 07:43
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Zbawiony (188.137. * .71) 23.05.2023 20:31
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Pielgrzymkowicze powinni się zastanowić co robią bo wygląda na to, że nie mają pojęcia. Pisze, że Kościół Chrystusowy a wszędzie sanktuaria Maryjne i modlenie się do Maryi. Napiszcie, że to kościół maryjny i nie będzie w tedy problemu.

~Dizel (37.46. * .238) 23.05.2023 20:00
oceniono 2 razy
-2

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Dizel (188.126. * .16) 23.05.2023 19:27
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Ciemnota i zabobon

~Borsuczka (46.204. * .163) 23.05.2023 18:05
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Dizel (91.90. * .158) 23.05.2023 17:20
oceniono 2 razy
-2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu