Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Poseł Adam Gawęda komentuje marsz 4 czerwca: Liderzy obecnej opozycji nie mają nic do zaoferowania, dlatego oś sporu politycznego przenoszą do przestrzeni agresji i negatywnych emocji

Poseł Adam Gawęda zapytany o komentarz do wydarzenia w stolicy, które odbyło się 4 czerwca mówi, że marsz nie wniósł nic nowego w przekazie PO. 

Poseł Adam Gawęda komentuje marsz 4 czerwca: Liderzy obecnej opozycji nie mają nic do zaoferowania, dlatego oś sporu politycznego przenoszą do przestrzeni agresji i negatywnych emocji
Oczywistym faktem przecież jest, że nie o demokrację i wolność walczy lider platformy - stwierdza poseł Adam Gawęda. Fot. Nowiny archiwum

- Marsz zorganizowany 4 czerwca w Warszawie przez Donalda Tuska pokazuje prawdziwy obraz planu na kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej, którym jest wyprowadzanie ludzi na ulicę, agresja, polaryzacja społeczeństwa i wykorzystywanie wpływów w instytucjach unijnych na działania przeciwko Polsce. Cel - zdobycie władzy za wszelką cenę. Oczywistym faktem przecież jest, że nie o demokrację i wolność walczy lider platformy. Potwierdzeniem tego są wypowiedzi polityków partii opozycyjnych, którzy stwierdzili, że w Polsce demokracja jest i żyjemy w wolnym kraju. Punktem kulminacyjnym marszu było wystąpienie Donalda Tuska, z którego płynęły same ogólniki podkreślane rytmicznymi okrzykami „j***ć PiS” i tymi samymi postulatami wypisanymi na transparentach, koszulkach i kaskach. Ten obraz platformy, wykorzystującej kilkuletnie zindoktrynowane dzieci, które krzyczały „PiS do piekła” mnie przeraził. To przekraczanie granic i standardów politycznego sporu. 

Przypomnę tym, którzy tego okresu nie pamiętają, że moje ugrupowanie, Prawo i Sprawiedliwość w kampaniach wyborczych, zarówno w roku 2015 jak i w 2019 skupiło się na wypracowywaniu najlepszych rozwiązań dla Polski i naszych obywateli. Tysiące spotkań z ludźmi, liczne konwencje programowe oraz debaty z ekspertami stały się podstawą naszego programu. Można bez trudu sprawdzić jak wiele z naszych zapowiedzi udało się zrealizować. Liderzy obecnej opozycji nie mają nic do zaoferowania, dlatego oś sporu politycznego przenoszą do przestrzeni agresji i negatywnych emocji. Jestem przekonany, że Polacy tę zasadniczą różnicę pomiędzy nami i opozycją zauważają.

Choć oceniamy marsz z różnych perspektyw, warto w tym miejscu zapytać o prawdziwe cele Koalicji Obywatelskiej i europejskich elit politycznych wspierających opozycję. Czy Polska w przyszłości ma być nadal krajem suwerennym, decydującym o swojej przyszłości, czy tylko częścią machiny brukselskiej, „super państwa” w którym Berlin decyduje za nas o wszystkim? Walka w tej kampanii wyborczej, w której jak widać opozycja wykorzysta „dosłownie wszystko” będzie toczyła się o to, w jakiej Polsce żyć będą następne pokolenia - mówi Nowinom poseł Adam Gawęda.

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

84 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Tralalla (80.49. * .112) 16.06.2023 12:08
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A co wy macie do zaoferowania panie Gawęda ?! Pokazaliście, że jedno wielkie NIC !!

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .83) 14.06.2023 21:20
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .83) 14.06.2023 21:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

pełowiec - od 1994 - a ja od 1989 i nikt tak jak Matołusz nas Solidaruchów nie okrada - ten gnój zabiera 75 % krwawicą zdobytego dochodu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! On i jego banksterzy to złodzieje !!!!!!!!!!!!!!!!!!1

~Organizator (87.207. * .60) 13.06.2023 20:17
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do robotnik. Chyba pracowałeś dla po.

~Robotnikdlugoletni (85.202. * .83) 13.06.2023 10:15
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Już widze jak wszelkej masci nieroby i kombinatorzy przyjdą za to co Im Kaczynski dal aby kupowac glosy ,przyjda do urny PISowi podziekowac..hahaha..
Mi dlugoletniemu robotnikowi niech nie wmawia ze coś znów otworzyl jako stażowki , ja juz Jemu nie wierze. PIS to partia dla nierobów, ale oni go maja gdzies..Ja tez PISowi nie podziekuje ,nie mam za co..

~Marcelllll (85.202. * .83) 13.06.2023 00:12
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nie moge dalej głosować na PIS poniewaz okazało sie to partia nie dla uczciwe dlugoletnio pracujacych pracowników ,ona ta partia wręcz kara za długoletnią prace. PIS to głównie partia dla nierobow, wszelkiej maści kombinatorów, cwaniaków ktorzy jak twierdzi mój znajomy mówią: a czy nie uczyłem Ciebie "bierz pod stolem", Im rzadowi nic nie dawaj , to Ci jeszcze coś oni dopłacą . ...On ma wybudowany za te lewizny i za dary od rzadow - dom, ja odmiennie mam uszkodzony kręgosłup w tym moralny takze. PIS to karykatura Sprawiedliwisci.

~smart44 (5.173. * .231) 11.06.2023 19:43
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

jak narodowcy rozrabiaja na marszach to ok.podpalaja biją opluwaja innych przeciwnikow wy swieci jebliwi pierwsi przed ołtarzem a diabła macie pod skóra .facet opamietaj sie najpierw pomysl potem mów a nie co wam każą nic od siebie nie powiedziałeś.straciłes mój głos

~PeOwiec (155.133. * .231) 11.06.2023 19:21
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

@solidaruch go..o wiesz prowadzę działalność od 94 i jakość nikt mi nie zabiera 75procent dochodu mało tego teraz mam najwięcej kasy netto

~Robotnik47 (46.204. * .39) 11.06.2023 19:09
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Pamiętajcie jak Kaczynski głosił, że drzwi do Stażowego sa zamknięte. Teraz Jemu odpowiadam ,obiecuj se nadal głupim ,"otwarte" ale moj glos to straciłeś. Miałeś kase na kupowanie nierobow a Nas zakisic postanowiłeś ale teraz przestraszyles sie , lecz na mnie Ty juz nie działasz , idź do tych co Im tak chętnie dawałeś Choć nigdy na to nie zapracowali. Już widze jak przyjda do urny Ci podziekowac..hahaha.. Mi nie wmawiaj ze coś znów otworzyles.Ja tez Ci nie podziekuje ,nie kam za co..

~Robotnik47 (46.204. * .39) 11.06.2023 19:04
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Pamiętajcie jak Kaczynski głosił, że drzwi do Stażowego sa zamknięte. Teraz Jemu odpowiadam ,obiecuj se nadal głupim ,"otwarte" ale moj glos to straciłeś. Miałeś kase na kupowanie nierobow a Nas zakisic postanowiłeś ale teraz przestraszyles sie , lecz na mnie Ty juz nie działasz , idź do tych co Im tak chętnie dawałeś Choć nigdy na to nie zapracowali. Mi nie wmawiaj ze coś znów otworzyles.

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .105) 11.06.2023 17:51
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

do pełowiec - kasa fakt za darmo tylko komu zabierana - leki nie są darmowe i już od czasu PO 4 razy droższe , młodzi uczciwie prowadzący firmy mają zabierane po ZUS-ie 75 % dochodu więc jak PiS będzie 3 raz to uzyska efekt biedy i ciemnogrodu i wszystkim nam będzie robił na twarz - obudźcie się !

~PeOwiec (155.133. * .231) 11.06.2023 15:42
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Do poniżej zrób sobie bliźniaki na już będziesz miał 1600 netto za darmo

~Mamdość (185.78. * .182) 11.06.2023 15:31
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Też tego nie rozumiem jak można dawać kasę za nic nie robienie???
Sąsiadka ma 2 dzieci,trzecie w drodze, wkrótce będzie dostawała 2400zł netto pytam się za co???
W życiu dnia nie przepracowała, na dodatek bezczelnie śmieje mi się w twarz jak wracam uwalony z roboty
NIGDY NIE ZAGŁOSUJE NA PIS !!!

~ChrzescPUSu (46.204. * .220) 11.06.2023 14:03
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Chrześcijaństwo PISu..Doszliśmy do tego ze rzady Tych co nie pracowali lub bardzo malo pracowali , okradają ślepym rozdawnictwem i inflacja, zastępując ustawowo Pomoc Społeczną , okradajac Tych co duzo pracowali, ,po to aby wygrywać wybory i to nazywa nową miłości blizniego .

~Kummmba (85.202. * .83) 11.06.2023 11:14
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wstyd to powinna byc Wasza nazwa a nie Sprawiedliwi

~Chichothistorii (85.202. * .83) 11.06.2023 11:12
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Pieniedzy u Was mnogo, a jak braknie to możecie je naprodukowac tak jak umiecie produkować zeszyty do szkoły. Teraz gdy wystąpiła juz możliwość przegrania wyborów poniewaz mlodzi ktorzy dostali darmoche nie chca nawet Oni na PIS głosować , gdyz tak mówią sondaże, to nawet Emerytury Stażowe stały się nagle dla was możliwe otwarte. Do tej pory mieliście kase dla wszystkich nierobów jako darmoche, tylko nie dla tak dlugoletnio spracowanych. Komor też tak obiecywał w drugiej turze i jak skończył .Historia powtarza sie wciąż ,chichot historii..

~Chichothistorii (85.202. * .83) 11.06.2023 10:52
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Pieniedzy u Was mnogo, a jak braknie to możecie je naprodukowac jak umiecie zeszyty do szkoły. Teraz gdy możecie przegrać wybory gdyz tak mówią sondaże to nawet Emerytury Stażowe stały się nagle możliwe otwarte. Do tej pory mieliście dla wszystkich nierobów darmoche tylko nie dla tak spracowanych. Komor też tak obiecywał w drugiej turze .Historia powtarza sie wciąż ,chichot historii...

~WujStaszek (195.254. * .225) 10.06.2023 22:33
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ustoń chopie. Warszawka odbiła?

~PeOwiec (155.133. * .231) 10.06.2023 16:50
oceniono 3 razy
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~dance_80 (5.184. * .81) 10.06.2023 16:13
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

PeOwiec
dlaczego odpowiadasz na pytanie nie zadane do Ciebie ?
Objektywny to spoko gość nie musisz mu pomagać
On sobie poradzi
A na zadane Ciebie pytanie
do teraz nie odpowiedziałeś
więc jak można Cię traktować poważnie :)

~fuj (46.134. * .231) 10.06.2023 14:44
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Zamiast o komentarz do wydarzeń w stolicy, spytalibyście tego posła o to co zrobił dla ziemi, z której się wywodzi.

~PeOwiec (155.133. * .231) 10.06.2023 10:28
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@dance zobacz sobie przekaz tv CNN,BBC,czy tvf1 tam było to pokazane jak na dłoni akurat te stacje oglądałem bo innych nie miałem a tak na marginesie w2015 RPO zatrudniło tysiące osób do krytykowania w necie PiS zapewne jesteś tym jednym znich

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .74) 10.06.2023 06:04
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

panie Gawenda powiedz pan skąd zabierzecie na te wasze obiecanki ? Tym co jeszcze jakiś biznes prowadzą ? A to już było i się samo skończyło - powiedz pan też jak to jest że na pana podwórku diabeł przebiera się w ornat i okularki lusterkowe i kuśtyka przodem na procesji w kopściulku faryzeuszowym na rynku - a wy nic - przecież kopściulek ma najlepszy wywiad na świecie a tu plum jak sztuczna szczęka emeryta do kibla ?

~dance_80 (46.134. * .31) 09.06.2023 16:26
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Objektywny Oj tam , Oj tam
Ty lepszy jesteś w cytowaniu jak wcześniej pisałem
Podrzuć linka do informacji że :
"hasła i okrzyki skandowane nawet przez dzieci które wraz z dorosłymi krzyczały polityczne hasła przeciw Prawu i Sprawiedliwości ,"
Tylko nie link do tvpis nie polsat i nie tvn !
Przedstaw zagraniczne kanały informacyjne czy takie coś miało miejsce
Zapodaj jakieś zagraniczne linki
A odnośnie wyrażenia zgody na ten marsz ja nie wiem a przy okazji powiedz nam kto pozwolił na marsz z burdami podpalaniem i atakowaniem 11 listopada 2022 roku

Objektywny 09.06.2023 16:08
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@dance .... Oj tam , Oj tam żebyś jeszcze rozumiał co piszesz było by Ok. ! Co zaś do marszu 4sierpnia 2023 r. też miałbyś może rację że było -Kulturalnie ,spokojnie ,-Bezpiecznie bez - Burd -Gdyby nie te wulgarne hasła i okrzyki skandowane nawet przez dzieci które wraz z dorosłymi krzyczały polityczne hasła przeciw Prawu i Sprawiedliwości , ciekawe kto wyraził zgodę i wpadł na taki pomysł by mogły brać w tym udział , jak myślisz ??? Czy wiedziały po co to robią ????? .... Pozdrawiam ....

~dance_80 (46.134. * .31) 09.06.2023 15:58
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

PeOwiec
dobra bez agresji spokojnie
zapytałem ile osób rządzi za czasów pis krajem ?
a nie kto rządzi
to chyba różnica ?

~PeOwiec (155.133. * .231) 09.06.2023 15:51
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do poniżej suweren

~dance_80 (46.134. * .31) 09.06.2023 15:19
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

PeOwiec
trochę kultury
ja zadałem pierwszy pytanie
"za czasów pis ile osób rządzi krajem ?
............ ?"

~PeOwiec (155.133. * .231) 09.06.2023 15:13
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@dance mylisz się w tamtych czasach zadzil nami związek socjalistycznych republik radzieckich w osobie sekretarza a za czasów ryszawego zadzily nami Niemcy w postaci kanclerz ot taka mała roznica

~dance_80 (46.134. * .31) 09.06.2023 14:32
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Objektywny
jako że mnie wywołałeś do odpowiedzi
W marszu 4 czerwca 2023 roku było lepiej i bezpieczniej bez burd i podpalania mieszkań atakowania empików
Niż w marszu 11 listopada 2022 roku

~Marccc (46.204. * .62) 09.06.2023 14:31
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

"Dorosłe dzieci maja żal bo Ich w ciu.. zrobili wszyscy. Czesto mimo 45 lat pracy okradano Ich z wieku emerytalnego ,nastepni pseudosprawiedliwi okradali zamykajac obiecane stazowe i dodatkowo z oszczednosci za ta prace celwo wywołaną inflacją przez rozdawnictwo na nierobow, aby starczylo na kupowanie glosow wyborczych .Maja zal zal bo walczylu a podle oszukancze szuje zycie Im kradną.

~dance_80 (46.134. * .31) 09.06.2023 14:26
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

PeOwiec
trafna uwaga
za czasów komuny ile osób rządziło krajem ?
słownie JEDNA
Pierwszy Sekretarz !
za czasów pis ile osób rządzi krajem ?
............ ?

~Powtorka (46.204. * .62) 09.06.2023 14:20
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Obydwoje czyli PO i pozniej PIS rządząc nie mieli na emer stażowe dla spracow ludzi ale na urlopy gornicze do wczesnych emer górniczej juz po raz kolejny tak ..
I masz tu kuźwa wybór ? "Ci co naprawde ciężko dlugoletnio pracują widzą ze nie ma sensu, Ci co darmochy cale zycie oczekują nic nie wnoszą i statek Polska idzie na dno ponieważ długi kraju rosną, aż któregoś dnia statek Polska piźnie jak banka mydlana i zostanie znana wieść że, ” Król bez szat chodzi”. .. rozdawajcie, rozdawajcie az ktoregos dnia wszyscy powtorzą. "praca ,praca dla głupich"

Objektywny 09.06.2023 14:20
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@dance .....Zgadzam się- Mowa jest srebrem a milczenie złotem ,nawet bym powiedział że to podstawa rozumienia kultury .Dlatego z ciekawości zapytam czego było więcej na ostatnim marszu w Warszawie — srebra czy złota ? Czego tam powinno być więcej , a czego w ogóle ???......

~PeOwiec (155.133. * .231) 09.06.2023 14:04
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do @dence dence ten utwór został napisany w czasach komuny idealnie się sprawdzał w czasach rządów po i psl

~dance_80 (46.134. * .31) 09.06.2023 13:35
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Objektywny
więc cytuj mądre wypowiedzi wypowiadane przez mądre osoby ......
ale sam zachowaj ciszę
mowa srebrem
milczenie złotem

Objektywny 09.06.2023 13:14
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@ dance_dance_dance ....ale fajne nie znałem .Nie lubię piosenek cytować ,lubię je słuchać i śpiewać ,
zaś cytować lubię mądre wypowiedzi wypowiadane przez mądre osoby ......

~dance_dance_dance (46.134. * .31) 09.06.2023 12:27
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Objektywny
jak tak lubisz teksty piosenek cytować
Dla Ciebie z życzeniami zdrowia i pomyślności

TURBO Dorosłe dzieci

"Nauczyli nas regułek i dat,
Nawbijali nam mądrości do łba,
Powtarzali, co nam wolno, co nie,
Przekonali, co jest dobre, co złe.

Odmierzyli jedną miarą nasz dzień,
Wyznaczyli czas na pracę i sen.
Nie zostało pominięte już nic,
Tylko jakoś wciąż nie wiemy jak żyć."

~coprawda (46.204. * .62) 09.06.2023 11:30
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Drogo. ?!, -znajomy ktory ma troje dziecek narzekal ze Jemu tez na miesiac podniesli oplate za CO. i On co musi polacic 50zl wiecej. Coz Jemu mialem powiedziec?,-przeciez bierzesz co miesiac 3razy 500+,zal mi takich co fige kiedys dostawali gdy Oni mieli dzieci ,lub nie maja a teraz musza utrzymywać inflacja dzieciaki innych .Z czegos na ten podarunek Tobie rzad musi wziac.

~ojjjj (85.202. * .83) 09.06.2023 11:26
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"porównać jak było, jak jest, a jak może być kiedy wróci to co było ,"_ ci chcesz porownywac jak bylo,wowczas sie placi za prace , szanowałem oszczednosci a teraz kazdy prace wiesz gdzie!