Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Celebrytki straszą Konfederacją. Kobieta z Konfederacji: Niech mówią, co chcą, ale mogłyby nie kłamać za bardzo

Z Hanną Boczek, liderką Nowej Nadziei w naszym regionie rozmawiamy o pomysłach na reformę edukacji, celebrytkach odwodzących kobiety od głosowania na Konfederację oraz... estrogenach.

Celebrytki straszą Konfederacją. Kobieta z Konfederacji: Niech mówią, co chcą, ale mogłyby nie kłamać za bardzo
Hanna Boczek będzie numerem drugim na liście Konfederacji w wyborach do sejmu z naszego okręgu wyborczego (powiaty mikołowski, raciborski, rybnicki, Jastrzębie-Zdrój, Racibórz, Rybnik, Wodzisław Śl., Żory).

- W polityce konkurentami są wszyscy, ale która z głównych partii jest waszym głównym rywalem w walce o elektorat?

- Prawdę mówiąc odstajemy tak od całej reszty, że trudno patrzeć na pozostałe partie jako na naszą bezpośrednią konkurencję. Znaleźliśmy błękitny ocean, bo jako jedyna partia nie proponujemy socjali. Po prostu idziemy po tych ludzi, którzy chcą rozwijać się na własnę rękę, a nie za pomocą dodatków i różnych socjali.

- Traktuje pani swoją młodość jako atut i do ludzi młodych odwołuje się w swoich wystąpieniach. A młodzi ludzie często są w rozkroku między Konfederacją a Lewicą. Badania m.in. Ibrisu pokazują, że właśnie na tej linii przepływy elektoratu są dość dynamiczne, w zależności od tego, czy dany wyborca w młodym wieku bardziej interesuje się liberalizmem gospodarczym czy kwestiami ideologicznymi.

- Ostatnie sondaże pokazują, że młodzi ludzie wolą Konfederację, która raczej stawia na praktyczne rzeczy, które przydają nam się w życiu. Obyczajowe kwestie nie dotyczą wielu z nas osobiście, natomiast inflacja czy wysokie podatki dotyczą każdego. Każdy chciałby się rozwijać i żyć w tym kraju, dlatego szala przechyla się na naszą stronę.

- Duża część waszych postulatów ma charakter wolnorynkowy, deregulacyjny. Na rynku w Rybniku powiedziała pani, że to nie politycy mają decydować o tym, czego będzie się uczyć w szkołach. Kto ma o tym decydować?

- W naszym programie jest coś takiego jak bon edukacyjny. To rozwiązanie zmierzające do swego rodzaju urynkowienia szkół. To będzie na takiej zasadzie, że to nie minister będzie wybierał program nauczania tylko wykwalifikowana kadra nauczycieli w konkretnej szkole. I tak np. jeśli szkoła stawiałaby na rozwój umiejętności informatycznych, to rodzice dzieci, które mają takie dzieci, wysłaliby je właśnie tam. Inna szkoła postawi na rozwój artystyczny, to pójdą tam dzieci uzdolnione w tym kierunku. Po prostu chodzi o to, żeby szkół było więcej, oferta była lepsza, a poziom nie był wyrównywany dla wszystkich. Ludzie są różni. Chcemy, żeby ludzie młodzi rozwijali się zgodnie ze swoimi predyspozycjami.

- A ci najsłabsi?

- No to również będą takie szkoły, których sposób nauczania i poziom będą dostosowane do nich. Do dzieci, które nie są zbyt chętne do nauki, można dotrzeć inaczej, np. poprzez zabawę. Myślę, że w ten sposób rynek by zareagował i znalazł odpowiednie rozwiązania.

- To nie jest nowy pomysł. Liga Polskich Rodzin idąc do wyborów, po których później współtworzyła koalicję z PiS i Samoobroną, miała taki postulat. Ministrem edukacji został Roman Giertych, który również mówił o bonach edukacyjnych. Czy jest wam blisko do środowiska Romana Giertycha?

- Nie, po prostu ten pomysł jest dobry i dlatego chcemy go wprowadzić.

- Jak pani reaguje na wzmożoną aktywność celebrytek*, które odwodzą kobiety od głosowania na Konfederację, jako na partię, która nie szanuje kobiet?

- Prawdę mówiąc to jest polityka. Każdy próbuje przyciągnąć wyborców. Ja się z tym przekazem nie zgadzam. Znam środowisko Konfederacji od środka. Wiem, jakie koledzy z kierownictwa mają nastawienie do kobiet i jest ono odwrotne do tego, którym "straszą" niektóre celebrytki. Dlatego uważam te twierdzenia za kłamliwe. Jednocześnie jestem wolnościowcem - każdy może mówić co chce, ale mógłby przy tym nie kłamać za bardzo.

- Jeszcze jedno pytanie o kobiety takie jak pani, w młodym wieku. Niedawno Janusz Korwin-Mikke stwierdził: "Posłanki PiSu często bronią niesłusznych ustaw, ale nigdy nie plotą bzdur, jak Lewicówki. Dlaczego? Sprawdziłem: są średnio o 9 lat starsze! Mniej estrogenów!". I dalej: "Kinga Gajewska (PO) ma 3 dzieci: 4, 3 i 2 lata. Nie ma sensu Jej cokolwiek tłumaczyć. Za kilka lat sama zrozumie...". Czy pani zdaniem takie wypowiedzi nie uwłaczają godności kobiet?

- Jeśli chodzi o prezesa Korwina, to podchodzę do jego wypowiedzi z dużym dystansem. Zazwyczaj trzeba je osadzić w szerszym kontekście. Prezes z jednej strony uśrednia, ale z drugiej strony zaznacza, że każdy człowiek ma inne predyspozycje. Wiele jego słów jest rozumianych na opak. W tym przodują aktywistki Lewicy. Uważam, że na pewne kwestie nie ma się co obrażać, bo to tak, jakby kobiety się obrażały na to, że są niższe od mężczyzn. Są, ale przecież z tego nic negatywnego nie wynika.


* Np. Zofia Zborowska, która apeluje do kobiet: "Używajcie własnych mózgów, zaufajcie sobie":

Zofia Zborowska o głosowaniu na Konfederację. Fot. Instagram.


Zobacz również:

Ludzie

Hanna Boczek

Prezes okręgu rybnickiego Nowej Nadziei (ugrupowania wchodzącego w skład Konfederacji)

33 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To_sem_ja (37.248. * .3) 03.09.2023 21:27
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

zniesmaczona... Zniesmaczył mnie Twój komentarz. Na szczęście są na tym świecie jeszcze normalne kobiety a nie osobniki, które piorun trzasnął...

~zniesmaczona (188.47. * .112) 03.09.2023 17:29
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

To że faceci są nazistami to jeszcze tak nie boli, zawsze zabijali i byli agresywni, taka ich natura. Ale kobiety, kobiety popierające neonazizm to prawdziwa prawacka obrzydliwość. Fuj.

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .111) 25.07.2023 03:09
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

konfederacja = konfabulacja

MichalGR 24.07.2023 19:17
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Zaiście cudne jest to, że liderzy Konfederacji teraz publikują masę artykułów w lokalnych mediach, a wyborcy PiSu i PO gniotą się w komentarzach, bo boją się coraz wyższego poparcia dla tej partii.

~op (91.192. * .86) 24.07.2023 15:54
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Naprawdę są ludzie dla których autorytetem są celebrytki ? Przecież one mają IQ na poziomie kury

~Konfiarz (46.204. * .115) 24.07.2023 15:38
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Walić PO i te całe Honoratki! Nigdy więcej PO!!! I jeszcze ten co beczy ciągle.

~takpytam (46.204. * .103) 24.07.2023 14:57
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Czujecie jak tu "zalatuje honoratką"?

~Pył (89.25. * .86) 24.07.2023 14:15
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

staram się mordeczki ;* potwierdzam jednocześnie, owszem, wszystko wiem lepiej niż jakiś onanista braunistyczny, piona! albo w sumie nie...

~To_sem_ja (37.248. * .13) 24.07.2023 13:59
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Dajcie już spokój p. Pyłowi, widocznie to typ, który wszystko wie lepiej... Przecież nie napiszę, jak się nazywam. Mogłem tylko zaznaczyć, że nie jestem p. Tomaszem. Ech...

~do_nizej (188.137. * .26) 24.07.2023 13:53

Cóż za wzorcowa samokrytyka. Szacun. p.s. Nie: "pisze". Raczej używaj zwrotu: "jest napisane".

~Pył (89.25. * .86) 24.07.2023 13:46

no i o tym właśnie pisze mordo xD

~do_nizej (188.137. * .26) 24.07.2023 13:28

"staraj się pisać wolniej a nie w nerwach bo ktoś cię zdemaskował" Przecinki też są ważne.

~Pył (89.25. * .86) 24.07.2023 13:15

ta kulą w płot... już inni też cię zdemaskowali hehe,
staraj się pisać wolniej a nie w nerwach bo ktoś cię zdemaskował. Fajnie jakbyś też pisał pełnymi zdaniami np. Słuchaj człowieczku, "trafiłeś kulą w płot"(cudzysłów przy przysłowiu), i wtedy jest wszystko zrozumiałe. Przecinki są też ważne, a więc, "A gdy szybko piszę, czasem słownik wrzuci coś za mnie, to logiczne...". Mniej czasu na plecenie głupot w aucie na parkingu a więcej może na czytanie...

~To_sem_ja (37.248. * .11) 24.07.2023 12:59

Słuchaj, człoeczku, kulą w płot. Kojarzę gościa, ale go nie znam.
A gdy szybko piszę czasem słownik wrzuci coś za mnie (gdy nie skontroluję pisowni). To logiczne, ale widocznie nie dla zaćmionych lewicową ideologią umysłów ;)

~Pył (89.25. * .86) 24.07.2023 12:51

Tomek, weź zacznij stosować interpunkcję... bez zębów na przedzie jeszcze można cię zrozumieć w samochodzie ale bez interpunkcji i pisaniu o domkach to już nie

~To_sem_ja (37.248. * .8) 24.07.2023 12:36

Pył, szkoda czasu i nerwów...
Domek, sypanie kasy ludziom bez pracy uważasz za dobre rozwiązanie?
Gratuluję...
Uwłaszczyć na tych popgr-ach itp. - "dać wędkę" i niech pracują/produkują.

~Donek (79.187. * .53) 24.07.2023 12:27

młoda i ....... Nie rozumie tego że komuna pozbawiła wiele osób i środowisk możliwości rozwoju ekonomicznego ( np. rolnikom nie umożliwiono na upełnorolnienie bo ziemia trafiła do komunistycznych kołchozów i pgr-ów-i ten sam trend kontynuowała tzw. III postkomunistyczna RP) , wobec czego to co Konfa nazywa socjalem jest po prostu inwestycją w dzieci i młodzież . To optymalne działanie w wykonaniu jedynej rozumnej formacji politycznej. Młodym z Konfy radzę czym prędzej zmienić retorykę bo nie nadążacie , naprawdę wygląda to na brak edukacji historycznęj

~Pył (89.25. * .86) 24.07.2023 12:26

o, Tomasz zmienił profil z oficjalnego na to_sem_ja xD

co do 7pkt.to nawet z interpunkcją (która się tam znajduję) nie zrozumiesz bo do tego "trzeba używać tego, co Bóg dał między uszami"

~To_sem_ja (37.248. * .8) 24.07.2023 11:54

Tak właśnie jest, bo Ty ze swoim rozumowaniem podobny jesteś do kociarstwa, które bazuje na wyciętych z kontekstu, cytatach z Biblii...

~PePe (157.25. * .100) 24.07.2023 11:33

Uwielbiam tłumaczenia Konfairzy. Korwin plecie głupoty jak to on zawsze, a oni jak zawsze tłumaczą to kontekstem. Korwin powie że powinniśmy palić ludzi w piecach jak Hitler, oni powiedzą "trzeba to osadzić w szerszym kontekście".

~To_sem_ja (37.248. * .8) 24.07.2023 11:17

Pył, na to wszystko co wymieniłeś, można odpowiedzieć: prawda. Ale tu trzeba używać tego, co Bóg dał między uszami... I nie być podatnym na wszechobecną lewicową propagandę.
Nie wiem o co chodzi w zagadnieniu 7-mym, widocznie brak interpunkcji...
"Czy się stoi czy się leży" to czysty socjalizm, od którego akurat Mentzen jest jak najdalej.
Skoro nie rozumiesz, co chcą przekazać w swoich wystąpieniach Korwin czy Braun, to nie ma sensu Ci tłumaczyć.
Oni wszyscy niestety są... Chazarami. Dlatego trzeba wziąć poprawkę na to co mówią, a któremu panu służą. Każda polska i propolska partia jest gnojona i niszczona (ew. przemilczana) w mediach głównego nurtu. To socjotechnika właścicieli budujących obrzydliwy, internacjonalistyczny globalizm (kolejna mutacja komunizmu).
Na tę chwilę, uwzględniając faszystowski 5%-wy próg wyborczy, Konfa jest najmniejszym złem.

~itre (188.137. * .108) 24.07.2023 09:29
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Celebrytki straszą????Chyba każda kobieta powinna się wczytać w ten program jakby żywcem wzięty z "Opowieści podręcznej".

~ta (89.70. * .11) 24.07.2023 09:24

To niebezpieczna partia! Nie dajcie się zwieść!!!

~Pył (89.25. * .86) 24.07.2023 08:06
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

ahh konfa... przypomnijmy ich pełerki...

1. Pistolety są bezpieczniejsze niż samochody,
2. Miasto 15-minutowe zbudowali już naziści w Auschwitz,
3. Czas skończyć z dyskryminacją mężczyzn,
4. Polityka społeczna w całości do kosza,
5. Dług publiczny to szatan w czystej postaci,
6. Nie potrzebujemy srebrników z Brukseli (Suskiego [PiS] też stać na chleb reszta go nie interesuje)
7. Czy się stoi, czy się leży, 250 się należy... tutaj mamy do czynienia z odpałem większym niż Braun i Korwin wymyśliliby razem... jest to podatek pogłówny zaproponowany przez Mentzena w 2016 roku, jako zastępstwo dla obecnego PIT. Pomysł wprost przeniesiony ze średniowiecza, którego państwa cywilizowane nie stosują już od setek lat.

~Ehhhhhhhh (178.218. * .117) 24.07.2023 07:43
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

a myślałem, że nic gorszego od pis-u już nas nie może spotkać

~Normalny777 (87.101. * .27) 24.07.2023 03:54

Jesień - Konfederacja!

~PeOwiec (155.133. * .231) 23.07.2023 23:12
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

No to kolejna "idiotka'wedlug jej szefa bo kto jest w konfederacji albo na nią głosuje jest idiota

~Raperkaklasztorna (89.64. * .185) 23.07.2023 22:16
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

konfederacja=patriarchat

~nowoczesnaue (217.73. * .147) 23.07.2023 22:05
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

straszyc to powinny teczowa zydokomuna POd przywodctwem rudego niemca.czy ten narod naprawde zapomnial co to za ludzie???????????

~To_sem_ja (37.248. * .13) 23.07.2023 21:25
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Gratuluję pani Hanno. Nie wiem czy rozmawiając z tą mafią cwelebrytek potrafiłbym zachować poziom...
Lewactwo reprezentuje zło. Jak można rozmawiać i dojść do porozumienia ze złem...?

TomaszMaron 23.07.2023 20:17
oceniono 6 razy
-4
Zgłoś

Tylko Konfederacja.

~op (91.192. * .86) 23.07.2023 19:45
oceniono 3 razy
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~PCB (104.238. * .116) 23.07.2023 19:24
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Banda faszystow.