Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie Gra. Ruszają ciekawe koncerty

To będzie muzyczne zakończenie wakacji. Kilkudziesięciu młodych pasjonatów organizuje trzy koncerty, na których zabrzmią różnorodne dźwięki i kompozycje. Hasłem przedsięwzięcia jest #jastrzębiegra. Sami też możecie pochwalić się swoją twórczością muzyczną.

Jastrzębie Gra. Ruszają ciekawe koncerty
Koncerty muzyczne zaplanowane są na trzy dni. Fot. Łaźnia Moszczenica

Koncerty odbędą się na trzech scenach: sali koncertowej przy szkole muzycznej, Jarze południowym i Parku Zdrojowym. Zostały pomyślane tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Muzyka symfoniczna zabrzmi w sali koncertowej. Fot. Łaźnia Moszczenica

W środę, 30 sierpnia, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia zabrzmi muzyka symfoniczna. Natomiast czwartek, 31 sierpnia, będzie należał do fanów muzyki metalowej w Jarze południowym. 1 września, symboliczny początek roku szkolnego, w Parku Zdrojowym, na szachownicy będzie można usłyszeć muzykę rozrywkową. Początek wszystkich koncertów zaplanowany jest na godzinę 18:00, wstęp jest wolny.

Poza koncertami inicjatorzy zachęcają do muzycznej zabawy w mediach społecznościowych. Zadanie jest proste – należy nagrać utwór w plenerze lub w domowym studio, koniecznie z hasztagiem #jastrzębiegra. Organizatorzy będą udostępniać nagrania cieszące się największą popularnością.

Inicjatywa "Jastrzębie gra" realizowana jest w ramach projektu „Łaźnia Moszczenica - nowe rozdanie” finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+.

Jar południowy będzie należał do fanów muzyki metalowej. Fot. Łaźnia Moszczenica.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].