Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Za 12,5 mln zł powstają nowe drogi na Osiedlu Pionierów w Jastrzębiu-Zdroju

Nową nawierzchnię zyska ulica Gołębia, Mączna i Zamłynie. Jednak na ostateczne efekty prac, czyli na równą nawierzchnię jezdni należy poczekać do połowy przyszłego roku.

Za 12,5 mln zł powstają nowe drogi na Osiedlu Pionierów w Jastrzębiu-ZdrojuUM Jastrzębie-Zdrój
- Ta inwestycja wpłynie na większy poziom bezpieczeństwa użytkowników remontowanych dróg i podniesie walory estetyczne Osiedla Pionierów. Ruch samochodowy również będzie płynny, a ryzyko wypadków zdecydowanie się zmniejszy - zaznaczają urzędnicy.

Przy każdej inwestycji budowy dróg w pierwszym etapie wykonywane są wszystkie roboty ziemne. Tak jest również w przypadku budowy tych ulic. W tym zakresie położona została instalacja odwodnieniowa. Naniesiona jest także warstwa mrozoochronna.

- Rozpoczęto prace związane z wykonaniem wpustów oraz przewodów elektrycznych. Obecnie prace budowlane obejmują także roboty brukarskie polegające na zabudowie krawężników - informuje jastrzębski urząd.

Pełen zakres prac w ramach inwestycji: budowa dróg ul. Zamłynie 1-4, ul. Mącznej 1-3, ul. Gołębiej, odwodnienie w postaci kanalizacji deszczowej w obszarze inwestycyjnym, zbudowanie lub zrekonstruowanie zjazdów, przebudowanie skrzyżowania z ul. Gołębią, ul. Zamłynie, ul. Mączną oraz nowe oświetlenie uliczne.

Inwestycja realizowana jest przy wsparciu środków z Polskiego Ładu. Samorząd otrzymał 12 mln złotych, zaś całość ma kosztować 500 tys. złotych więcej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].