Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Premier Mateusz Morawiecki w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]

W 43. rocznicę podpisania Porozumienia Jastrzębskiego do Jastrzębia-Zdroju przybył premier Mateusz Morawiecki. Jak co roku, złożono wieńce pod Pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego na placu przy kopalni Zofiówka.

Premier Mateusz Morawiecki w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]nph
Pod Pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego delegacje złożyły wieńce.

Tradycyjnie, obchody kolejnej rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego rozpoczynają się od mszy świętej za Ojczyznę w kościele „na górce” – parafii pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła.  Następnie delegacje składają kwiaty przy pomniku, który znajduje się nieopodal świątyni, a jest poświęcony strajkom na jastrzębskich kopalniach w latach 80.

Jak co roku, przed Pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego, na placu przy kopalni Zofiówka, delegacje składają kwiaty i wygłaszane są przemówienia. W tym roku do Jastrzębia przybył Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Premier podkreślił wkład górników naszego miasta w upadek komunizmu i odzyskanie przez Polskę niepodległości po 1989 roku. Odniósł się też do aktualnej sytuacji w kraju.

Mateusz Morawiecki przybył do Jastrzębia-Zdroju. Fot. nph

 - Jak Donald Tusk i jego lewicowi, postkomunistyczni sojusznicy podchodzą do pamięci narodowej, do tradycji, do wiary, do kultury, do upamiętniania wielkich zrywów antykomunistycznych? To pytanie retoryczne. Wiemy doskonale, jak oni do tego podchodzą. To rząd Prawa i Sprawiedliwości jest tym depozytariuszem ideałów Solidarności. Jesteśmy tymi, którzy starają się te ideały realizować - mówił premier.

Także Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność, wiele mówił o bieżącej sytuacji w kraju.

- Przed nami 15 października, wybory parlamentarne o to, jaka ma być Polska – czy sprawiedliwa społecznie, czy liberalna. Dzisiaj żyjemy w wolnym i demokratycznym kraju, bo my i bohaterowie lat 80. o taki walczyliśmy. Nie słuchamy tych bzdur o tym, że jest dyktatura i trzeba walczyć o praworządność. To jest bzdura! Żyjemy w wolnym kraju! Każdy z nas ma kartkę wyborczą, która ma bardzo dużą siłę rażenia – mówił przewodniczący.  

Uroczystości na placu przed kopalnią Zofiówka nie cieszyły się zainteresowaniem mieszkańców. Oprócz kilku osób, zabrakło chętnych, aby je obserwować.

Ludzie

Mateusz Morawiecki

Były Prezes Rady Ministrów

38 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jarrrrr (46.204. * .119) 04.09.2023 21:09

w Piśmie Świętym jest napisane, tylko Tego co ma cos, da rady okraść. Nie martwcie się zbytniego o to co w przyszłości ,dzisiejszy dzień ma dość zmartwien. A Oni PPK i PPE zakładają i łupią pieniądze tam zgromadzone inflacją ,oz kuxwa sprawiedliwi. Jeszcze do tego ogłosili ze przez doplaty do tych tworów płaca brutto pracownika wzrosła.Bezczelnosc totalna.

~Ryl (46.134. * .91) 04.09.2023 20:36

~robi
Źle Co się żyje? Nie masz co jeść?

~JestSuperJestSuper (89.64. * .244) 04.09.2023 19:07
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pinokio!

~Januszzzz (85.202. * .83) 04.09.2023 17:24
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Januszzzz (85.202. * .83) 04.09.2023 17:22
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Przed pomnikiem bylo tez troszke księży. Czesto nauczają nas czym jest grzech. Ciekawe jak to jest ze "belki" nie widza w wykonywaniu władz ale drzazgę u pojedynczego wyznawcy tak.. Czy dewaulacja ciężką zapracowanego pieniadza przez celowo wywołaną i nadal wywoływaną inflacje głównie po to aby wygrac wybory przez kupowanie głosów, niszczenie tym samym oszczednosci obywateli jest kradzieżą czy nie .?.

~robi (84.234. * .218) 04.09.2023 16:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do kubasass
niestety , ludzi myślących u nas jest mało - przeważają pisowcy..a pis zawsze największe poparcie ma na zadu...piach

~Kubasass (46.204. * .15) 04.09.2023 16:48
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Przed emeryturą przez piętnaście ostatnich lat pracy uciułałem około 100 tys. złotych, aby mieć coś na starość. Niestety, przez rabunkową gospodarkę, i celową inflację ta władza zabrała mi ok. 50% oszczędności, a teraz ci złodzieje rzadowi śmią mi wmawiać, że dbają o mnie po dostałem trzynastkę? Na czternastkę oczywiście się nie załapuję, bo pracowałem 40 lat, i mam za wysoką emeryturę. "Oszuści często wybierają na swoje ofiary osoby starsze, o czym np.
boleśnie przekonała się 76-letnia mieszkanka Legnicy. Kobieta sądziła, że otrzyma darowiznę w wysokości pięciu milionów dolarów, najpierw miała jednak opłacić koszty tajemniczego "certyfikatu". Pracownicy banku bezskutecznie próbowali odwieść kobietę od wykonania przelewów o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. W końcu poinformowali policję.-"-w nawiazaniu do tego..
Policzcie drodzy Emeryci w styczniu ile Wasza emerytura była razy wyższa gdy odchodziliście na nią ...od ówczesnej najnizszej placy krajowej a ile bedzie teraz po Nowym Roku od tej aktualnie najnizszej , dostosujcie to do cen ktore będą adekwatne do tej najnizszej placy. .Zostaliście zmanipulowani gdyz z pazerności widzieliście zasiłki czyli 13stki,14stki którymi Was robili w ciu... a nie spadek realnej wartosci Waszych emerytur..Powodzenia w analizie tematu.

~robi (84.234. * .218) 04.09.2023 16:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do ~tencopaczy .... napisz może które kopalnie zlikwidowało PO..bo może coś mi umknęło..A co do Buzka to masz rację - tylko wtedy nie było ani PiSu ani PO. Buzek zamykał kopalnie razem z Kaczyńskimi jako AWS - (akcja wyborcza solidarność) ..także z buzkiem wtedy i dziś z PiSem kopalnie zawsze likwidował Solidarność

~tencopaczy (5.184. * .28) 04.09.2023 14:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"robi" a ciebie co waalneło w łepetynę? prześledź chronologię likwidacji kopalń a później pluj..
każda z tych Peło i Pisu likwidowała kopalnie ale miszczem był notable Buzek i tyle, potem to już Wielikaja Unija Ewropejska

~kaznodzieja (89.77. * .80) 04.09.2023 13:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

23.50 na godzinę szary obywatel 1450 na godzinę prezes Ob------k panie premierze wynocha z miasta

~robi (46.134. * .253) 04.09.2023 10:02
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Morawiecki - czy czasami nie jest to ten typ który doradzał Tuskowi ...
Morawiecki - czy to nie jest ten typ który chodził do Sowy i o polakach mówił " mają zapie....dalać za miske ryżu"
Jak on może mówić że to wina tuska...hipokryta do potęgi

~robi (46.134. * .253) 04.09.2023 09:50
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wszystkich górników uświadamiam - Tusk nie zamknął ani jednej kopalni ...a nawet budował nowe np Bzie czy Jan Karski . PiS zamknął 14 kopalń i zwiększył import ruskiego węgla z 5 mln ton rocznie w roku 2015 do 14 mln ton w roku 2019 ...a ludowi pisowskiemu wmawiają że to wina tuska..

~TOTOMI (81.200. * .161) 04.09.2023 09:45
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Byłeś kłamcą, jesteś kłamcą i pozostaniesz kłamcą. Łżesz rano, przed południem, popołudniu, wieczorem i w nocy. Nie ma na świecie tak dużego drzewa który zobrazowałby długi noś od kłamstwa. W PiSdu z WAMI!

~robi (46.134. * .253) 04.09.2023 09:45
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Dziwię się górnikom że go na taczkach nie wywieźli...Gdyby to była prawdziwa Solidarność a nie dzisiejsza (takie ormo- zawsze z władzą) to by tego pisowskiego komucha nawet nie wpuścili do Jastrzębia..Przecież PiS to czysty PZPR - robią wszystko na wzór i modłę PRL a ludowi pisowskiemu wciskają ciemnotę..

~cojestprawda (46.204. * .119) 04.09.2023 08:47
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Tusk dał akurat emerytom więcej i to jest kolejne wasze podle PISowskie kłamstwo ze nie . Otóż przy ówczesnie spadajacych cenach czyli deflacji na rynku akurat waloryzacja powinna byc ujemna , więc tzw zerowa byla wyższa niz wasza niby dodatnia. W realu z czasem za Niego przy tej samej emeryturze szło kupić wiecej na rynku niz obecnie po waloryzacji przy tej obecnie celowo wywolanej inflacji przez PIS. Teraz owszem więcej kupią ale nieroby co nigdy prawie nie pracowały gdyz PIS ciągle Im coś daje aby kupić Ich głosy. Dlugoletni pracownicy obecni emeryci sa oszukiwani i inflacją okradani bo kogoś trzeba okraść aby było na rozdawanie..

~Skarbnik (79.184. * .70) 04.09.2023 08:36
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

PiS przedstawia program wyborczy..."Przyjazne Osiedle"
Będą ocieplać bloki z wielkiej płyty i montować windy
Hasło na dzisiaj "Wychowałem się w bloku z wielkiej płyty "
Winda plus , styropian plus czyli same plusy , tylko żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów

Jutro następny program :Dla każdego ocieplony domek z ogródkiem i z windą "

~DziękujęPremierze (46.204. * .12) 04.09.2023 08:25

Panie Morawiecki
DZIĘKUJEMY ZA FYNDUSZE NA:
Carbonarium,Szlaku Rowerowy,Remonty Parku Zdrojowego i OWN.

~takiPIS (77.111. * .75) 04.09.2023 08:09
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Idźcie na wybory: damy Wam 2000zl w przyszłej kadencji na dziecko albo może nawet 3000zl ,a Kto bedzie płacił -jak to kto , frajerzy co pracują i pracowali z emerytur, — a frajerzy tez pójdą na wybory ?,-dlaczego? ,pewnie że pójdą – no bo forse wydrukujemy i Im damy nawet 15stki oraz dlatego ze są z natury frajerami , dostarczycielami kasiory do trwonienia. .a ze Oni przez inflacje mimo 35-40letniej pracy sami będą żebrać na chleb , może tak lubią.?.

~RobiaWaszaglupcow (46.204. * .119) 04.09.2023 08:01

Pewnej starszej Pani z Libiąża ktoś obiecał 5mln dolarow za to ze opłaci certyfikat.niezbedny do przelewu za 13000zl.
Ludzie popatrzcie jak szybko Wasze emerytury realnie
topnieją wskutek celowo wywolanej inflacji a nie patrzcie na zasilki czyli 13stki i 14stki.Robią Was przez Waszą pazerność za głupców.
800+tez służy celowo wywolywanej inflacji ,zobaczycie ja po uwolnieniu VATu na żywność i inne i jak wszyscy ruszą do sklepow po Nowym Roku.Wyzsza placa minimalna przy utrzymaniu w styczniu emerytur na tym samym poziomie i cen dostosowanych do tej płacy minimalnej. Policzcie ile Wasze emerytury były razy wyższe gdy odchodziliscie na nie od płacy minimalnej a ile teraz będą od tej nowej. Spłaszczają je do płacy najnizszej. Ktos to rozdawnictwo musi utrzymac.Wy utrzymujecie

~Pył (89.25. * .86) 04.09.2023 07:19

ehhh... wystarczy dać bułkę i już gawiedź zadowolona... Piłsudski dobrze mówił - "kraj piękny tylko ludzie k***y"

~Jastrzomb (91.204. * .132) 03.09.2023 23:37
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

To sem ja...dzień bez ciebie i pispropagandy to dzień stracony..,

~Maliny (178.26. * .6) 03.09.2023 23:24
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .137) 03.09.2023 21:39
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

pytam się co papież robił w Mongolii i dlaczego tam spotkał się z Chińczykami którzy popierają Putina i dlaczego on sam go popiera ! Magdalenka kłania się - tam gdzie księża z komuchami brudzia pili . Ludzie obudźcie się oni i kościół nas sprzedali !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~To_sem_ja (37.248. * .3) 03.09.2023 21:15
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Były doradca ryżego premierem kaczora... Czy do Was cokolwiek dociera?
Jeśli nie porzucicie okrągłostołowej mafii, będziemy za niedługo wegetować przez brukselskie opłaty i kary. Ludzie, zrozumcie, że ue to lewicowo-globalistyczne zło.

~Jagna (79.184. * .48) 03.09.2023 19:28
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Zdziwienie ,że zainteresowanie zanika .To jest wina Dudy i innych tego pokroju DZIAŁACZY.Zawłaszczyli sobie te wydarzenia z przed 43 lat.A PRZECIEŻ TO BYŁ ZRYW WSZYSTKICH POLAKÓW. Kopalnie to największe zakłady w naszym regionie więc wszystkie wydarzenia tam się odbywały
.RESZTA LUDZI WSPOMAGAŁA ,WSZYSCY DZIAŁALI aby osiągnąć cel.Duda i inni działacze związkowi zawlaszczyli sobie wszystko, t uroczystości upamiętniające te wydarzenia.Ludzie którzy tam walczyli poszli w zapomnienie,ba nawet zaproszeń nigdy nie otrzymali na tę uroczystosci.Tylko Duda,który w tam tym czasie stał po drugiej stronie był w wojsku i działał jak mu nakazali.Nie słyszałam i nigdzie nie czytałam żeby odmówił rozkazu. Taki to bohater tam tych lat.Pamietam jak Panu Rokicie nie pozwolono hołdu złożyć pod tym pomnikiem,Pan Komorowski nie mógł przyjechać na tę uroczystość bo Duda
straszył go Jastrzebianami . Dopóki miasto nie będzie organizatorem tych uroczystości to pamięć zaginie.Wszystkie trudy tam tych lat pójdą do śmietnika historii.Tak działaja tłuste koty związkowe.WSTYDI HAŃBA.

~hmm (46.204. * .247) 03.09.2023 18:57
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Dlaczego na placu przy pomniku było aż tyle ludzi, górników , energetyków ,innych zawodów ..Wręcz "tłumy"widziane ,samochody wręcz nie mialy gdzie parkować. !
Przeciez Premier przyjechał, przecież każdy na dzieci dostał i dostanie jeszcze wiecej.
Patrzcie Pan Premier kawior dzieciom niesie w 800+.Co sie stało narodzie. Drukarki pracują, pieniądze w drodze , podwyżki też. Oszczednosci nie macie czy co a może na euro, dolary i złoto wymieniliście tak na wszelki wypadek bo złotówka będzie na podpałkę jak ta za komuny.

~Marekkkkk (77.111. * .57) 03.09.2023 18:08
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Celowa Inflacja i przez to kradzież oszczednisci spoleczenstwa ,to są Wasze gospodarcze dokonania. Łatwo sie rządzi za kradzione inflacją oszczędności , łatwo sie je rozdaje co samemu na e wypracowało. Przed emeryturą na nią miałem odłożone znaczną kwotę , inflacją ukradliscie mi jakies 40%jej wartosci podobnie jak i oszczednosci innych i Wy mówicie o odkładaniu w PPK czy PPE. Kogo Wy za idiotę robicie! maszynka do produkcji pieniędzy w ruch i juz nas wycyckacie. I Premierze Ty mi mówisz ze dostałem 13stke?! jaja se robisz czy co?! Glosy kupujecie ale jak widziałeś po za ochroną na placu nie bylo tlumu.Nie dziękują Ci bogaci za kawior dla dzieci.

~Jastrzomb (5.173. * .157) 03.09.2023 17:26
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

I po co pinokio przyjechał, kłamać,czemu nie mówi po ile są działki do kupienia pod Wrocławiem,a ryż i michę przywiózł ,a ten pseudo solidarnościowiec też po co,pieski mają się dobrze,?a u siebie już załatwił śmieciowe dla pracowników?policji więcej niż klakierów..

~SMSdosiostry (77.111. * .56) 03.09.2023 16:55
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

No i brawo Grazynko , awansowałaś.. !
W przyszłym roku wg mediów w styczniu Twoja emerytura 3500zl netto będzie rowna najnizszej przyszłej krajowej placy.. „W nadchodzącym roku przewidziane są dwa etapy podwyżek. W styczniu płaca min wzrośnie do 4270,60 zł brutto natomiast w lipcu osiągnie wartość 4300 zł brutto. Ostatecznie oznacza to wzrost o 700 zł w stosunku do płacy z roku 2023.”a ile wzrośnie Twoja emerytura.Jestem przekon ze odchodzac na emeryture po 35latach pracy z 1,5 etatem caly czas o tym marzyłaś aby byc wolontariuszką tej partii
Policz ile razy Twoja emerytura przed PISem byla wyższa od najnizszej krajowej a ile razy będzie teraz mimo tych zasiłków i rewaloryzacji . Ciekawych rozważań.
Odpowiedz
.W stosunku do ubiegłego roku mamy o około jedną trzecią więcej interwencji pracowników ochrony w sklepach. Ludzie tłumaczą, że nie mają środków do życia, brakuje im na jedzenie. Mimo że jest opieka socjalna, nie wystarcza im pieniędzy. Kradną nawet masło – mówi szef firmy ochroniarskiej na Podkarpaciu..

121210416 03.09.2023 16:18
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

O czym i o kim ten człowiek. by gadał gdyby nie było Pana Tuska.ŻENADA. Chłopie zaczerpnij świeżego powietrza bo własnym jadem się zatrujesz.

~BrawoMorawiecki (46.204. * .73) 03.09.2023 15:57
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dziękuję premierza za CARBONARIUM .

~333 (83.22. * .146) 03.09.2023 15:54
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Precz!!!

~BrawoWy (77.111. * .55) 03.09.2023 15:46
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Brawo ,trzeba przyznać ,rzad PISu jest takim pierwszym w historii Polski który zmuszony był przez własne rozdawnictwo i przez to wywołaną inflacje dac emerytom z 35-40 latami pracy tzw zasilki na dożycie do wyborow zwane 13stkami i 14stkami a Oni sie ciesza jak starsza Pani z Lubiąża ze Jej 15mln dolarow ktorej rzekomo ktos podaruje tylko musi certyfikat za przelew na 15000zl opłacić .Emeryci widza zasilki ale inflacje i brak rzetelnej waloryzacji juz nie. Brawo.


~CalyNieRzad (46.204. * .65) 03.09.2023 15:44
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Tak synu ,kupiliśmy" jak glupcy tą gadkę o wyższości złotówki nad Euro, no to musieliśmy wymieniać i tak wszystko na obcą walute gdyż "malowanymi papierkami zwanymi przez Glapinskiego jak za komuny Narodowymi Biletami Banku Polskiego "trudno zarządzać". Dzis nim płacą na coraz bardziej droższy chlebuś a jutro będziesz mógł nimi w piecu palić . Dać oszustom klucz do drukarni pieniedzy to jak lisowi do kurnika

~Polo (77.111. * .11) 03.09.2023 15:38
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Kuballlas (46.204. * .65) 03.09.2023 15:34
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Zaufanie do rzadu jest jak zaufanie do drugiego człowieka ,nie ważne ile mi finansowo daje ale ważne czy powierzył bym mu na przechowanie swoje o wiele większe ciezko uzyskane oszczędności.

~Gamon (188.79. * .232) 03.09.2023 15:17
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Prawo i sprawiedliwość ceni tylko dwa miasta w regionie Jastrzebie i Racibórz. Reszta sie nie liczy a Pinokio to już pielgrzymki do Jaszczembia urządza.

~8gwiazdek (5.184. * .36) 03.09.2023 15:16
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Z bułkami z serem był?