Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkańcy chcieli sklepu i go mają

Jeszcze niedawno mieszkańcy osiedla Staszica domagali się sklepu na ulicy Opolskiej. Sprawa nie była łatwa, jednak znalazł się przedsiębiorca gotowy poprowadzić tam swój interes.

Mieszkańcy chcieli sklepu i go mają
Sklep spożywczy przy ulicy Opolskiej zostanie otwarty. Fot. nph

Mieszkańcy chcieli sklepu i go mają

Nowy sklep spożywczy zostanie otwarty w kompleksie budynków należących do Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej, znajdujących się przy ulicy Opolskiej. Tam, gdzie obecnie jest placówka poczty i kwiaciarnia. Obecnie trwają prace adaptacyjne lokalu.

- Sprawa pozyskania przedsiębiorcy, który poprowadzi sklep spożywczy przy ulicy Opolskiej, nie była łatwa. Znalazł się jednak biznesmen, który podjął to wyzwanie i wynajął lokal od Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej. Teraz los sklepu jest w rękach mieszkańców. Od tego, czy zechcą się w nim zaopatrywać zależy jego dalsza działalność - mówiła Monika Brachaczek, przewodnicząca Zarządu Osiedla Staszica.

Potrzebę reaktywacji sklepu podnosili szczególnie starsi mieszkańcy, dla których dotarcie do dalej położonych placówek handlowych jest sporym utrudnieniem. Osoby te z zadowoleniem przyjęły informację o tym, że będą mogły robić zakupy tuż przed swoim blokiem.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~M5 (37.109. * .96) 07.09.2023 12:32

Żabka będzie? To czy dany "biznesmen" a raczej handlowiec zależy nie tylko od mieszkańców ale także od spółdzielni i kosztu samego najmu.. Kosztów energi i wielu innych

~AAaaAa (89.64. * .93) 06.09.2023 11:05

Emerytom chodzić się nie chce. W d... CH się poprzewracało od dobrobyt. Wysokie emerytury, 13,14 i tylko by obgadywali pod klatka a wtedy to ustoja i 2h i krzyku nie ma.
Przypominam ruch to zdrowie.

~Marika16 (46.204. * .70) 06.09.2023 05:59

Ta opolska i poznańska to taki slums

~Kikki (188.137. * .108) 05.09.2023 23:30

Brawo