Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dzień otwarty w Kolejach Śląskich cieszył się ogromnym zainteresowaniem

Koleje Śląskie zaprosiły pasjonatów transportu kolejowego do udziału w dniu otwartym, który odbył się w niedzielę 3 września. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło ponad 200 osób.

Dzień otwarty w Kolejach Śląskich cieszył się ogromnym zainteresowaniemS. Kamczyk
Uczestnicy dnia otwartego Kolei Śląskich mogli m.in. sprawdzić działanie symulatora pociągu, na którym szkoli się maszynistów.

Dzień otwarty w Kolejach Śląskich cieszył się ogromnym zainteresowaniem

Dzień otwarty w Kolejach Śląskich co roku przyciąga rzesze pasjonatów pociągów, a także rodzin z dziećmi, chcących sprawdzić, jak spółka kolejowa wygląda „od kuchni”. W tym roku zwiedzanie rozpoczęło się już na katowickim dworcu, gdzie goście śląskiego przewoźnika wsiedli do pociągu Elf drugiej generacji i przejechali do bazy Kolei Śląskich.

W bazie uczestnicy przywdziali kaski i kamizelki odblaskowe, a następnie udali się na zwiedzanie. Pierwszym punktem był symulator pociągu, w którym uczestnicy mogli zobaczyć, jak szkolą się maszyniści. Następnie goście udali się do salki szkoleniowej, gdzie mogli wziąć udział w wirtualnym teście wiedzy o kolei, z wykorzystaniem osobistych smartfonów.

Po przejściu na halę uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak działa układ jezdny pociągu, jak zasilane są składy oraz jakie zasady bezpieczeństwa wprowadzane są w nowych pociągach. Ponadto uczestnicy mieli możliwość zajrzenia pod pociąg, sprawdzenia układu hamowania i rozpoznania znaków, umieszczonych na wagonach.

Organizatorzy dnia otwartego przygotowali również mini grę terenową w pociągu. Uczestnicy mieli za zadanie m.in. złożyć puzzle, odgadnąć rebusy oraz użyć w teście informacji o kolei, zdobytych wcześniej.

Wisienką na torcie była zdecydowanie możliwość wejścia do prawdziwej lokomotywy, aby zobaczyć, w jakich warunkach na co dzień pracują maszyniści. Dzień otwarty był okazją do poszerzenia wiedzy o pociągach Kolei Śląskich oraz poznania zasad bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Pracownicy Kolei Śląskich zaskoczyli gości szeroką wiedzą i ciekawostkami, zarówno technicznymi, jak i historycznymi.

Materiał partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].