Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tragiczna doba na śląskich drogach. W sześciu wypadkach zginęły cztery osoby [ZDJĘCIA]

Niesprzyjające warunki na drogach, pośpiech, rutyna kierowców często są przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Tylko w ciągu jednej doby, na śląskich drogach doszło do sześciu wypadków, w których śmierć poniosły cztery osoby.

Tragiczna doba na śląskich drogach. W sześciu wypadkach zginęły cztery osoby [ZDJĘCIA]KPP Pszczyna
Wypadek w Pszczynie na Batalionów Chłopskich. Mimo szybkiego działania służb i prowadzonej na miejscu reanimacji, niestety nie udało się uratować życia 57-letniego kierowcy.

Tragiczna środa na śląskich drogach

Tylko w trakcie minionej doby na śląskich drogach doszło do sześciu wypadków drogowych, w których straciły życie 4 osoby.

Do pierwszego z wypadków doszło wczoraj przed 7 rano na prostym odcinku drogi krajowej numer 11 pomiędzy Tworogiem a Pustą Kuźnicą. Ustalenia mundurowych wskazały, że 48-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego jadąc osobowym fordem w kierunku Lublińca, z niewiadomej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciągnikiem siodłowym z naczepą, którym kierował 26-latek z województwa świętokrzyskiego. Niestety kierujący fordem poniósł śmierć na miejscu.

Drugie zdarzenie miało miejsce w Pszczynie na ulicy Batalionów Chłopskich, około 14:15.

fot. KPP Pszczyna

Policjanci pszczyńskiej drogówki ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Peugeot Partner podczas manewru wyprzedzania, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze i uderzył w drzewo. Mimo szybkiego działania służb i prowadzonej na miejscu reanimacji, niestety nie udało się uratować życia 57-letniego kierowcy.

Do trzeciego z rzędu zdarzenia doszło w Rudnikach w powiecie częstochowskim około godziny 16:15. Policjanci wykonujący czynności w miejscu wypadku ustalili, że 50-letni kierujący osobowym renault, jadąc ulicą Częstochowską w kierunku Kłomnic, na skrzyżowaniu z ulicą Lipówka najechał na leżącą na jezdni kobietę. Niestety, wyniku odniesionych obrażeń 56-letnia mieszkanka powiatu częstochowskiego poniosła śmierć. Kierujący był trzeźwy.

Czwarte zdarzenie zaszło wczoraj około 18:45 na prostym odcinku drogi w rejonie miejscowości Sieroty. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 34-letni kierowca volkswagena jadąc od strony Pyskowic, w trakcie manewru wyprzedzania, zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem marki Renault. Niestety, kierowca renaulta w wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

fot. KPP Gliwice

fot. KPP Gliwice

fot. KPP Gliwice

Statystyki i apel

Tylko od 1 października na drogach naszego województwa doszło do 286 wypadków, w których 23 osoby zginęły, a 324 zostały ranne. Dodatkowo policjanci odnotowali 7427 kolizji. W ubiegłym roku od 1 października do 22 listopada doszło do 6857 kolizji i 310 wypadków drogowych, w których 27 osób zginęło, a 346 zostało rannych.

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy o tym, że wyjeżdżając na drogę, ponosimy odpowiedzialność zarówno za siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Pośpiech, chwila nieuwagi, roztargnienie, nadmierna prędkość, czy lekceważenie przepisów, prędzej czy później, ale kończą się tragicznie!

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Olaf99 (31.0. * .244) 23.11.2023 16:03

Uwaga ! Jastrzębskie służby - oraz straż w, przepraszam miejska . Jutro mają być opady deszczu a że niska jest temperatura może być gołoledź to lepiej poinformuje służby drogowe aby nie byli zaskoczeni że jest szklanka na drift tylko wyjechali na czas