Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zaprzysiężenie nowego rządu. Premier przedstawił skład Rady Ministrów [WIDEO]

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowego rządu. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił skład nowej Rady Ministrów. 

Zaprzysiężenie nowego rządu. Premier przedstawił skład Rady Ministrów [WIDEO]Kancelaria Prezydenta RP
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki podczas zaprzysiężenia nowego rządu.

Oprócz premiera Mateusza Morawieckiego do rządu weszli między innymi: Mariusz Błaszczak, który został ministrem obrony narodowej, Dominika Chorosińska objęła urząd ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Ewa Krajewska jest ministrem zdrowia, Andrzej Kosztowniak został ministrem finansów, Anna Gembicka została ministrem rolnictwa, Ewa Krajewska została powołana na urząd ministra zdrowia, Anna Łukaszewska-Trzeciakowska objęła urząd ministra klimatu i środowiska,  Marlena Maląg jest ministrem rozwoju i technologii, Marzena Małek objęła urząd ministra aktywów państwowych, Krzysztof Szczucki został ministem edukacji i nauki. Paweł Szefernaker jest ministrem spraw wewnętrznych i administracji, Szymon Szynkowski vel Sęk został ministrem spraw zagranicznych, Marcin Warchoł objął urząd ministra sprawiedliwości,  Alvin Gajadhur został ministrem infrastruktury.

Po zaprzysiężeniu głos zabrał Prezydent Andrzej Duda, który pogratulował ministrom zwracając uwagę, że są ekspertami i wielu z nich poznał wcześniej. Prezydent mówił również o wyzwaniach, przed którymi stoi Polska. 

- Dopełniamy politycznego i historycznego konstytucyjnego zwyczaju, powołując po wyborach parlamentarnych rząd Rzeczypospolitej Polskiej, który jest formowany przez kandydata, przedstawionego przez ugrupowanie - obóz polityczny, który wygrał wybory parlamentarne. Patrzę na pana premiera i na obecnych tutaj panie i panów ministrów z radością. Są ku temu dwa powody. Po pierwsze większości państwa znam, ale nie znam większości z państwa jako ministrów, a jako ekspertów. Jako ludzi, którzy do tej pory w drugiej linii pracowali merytorycznie, wykonując powierzone im zadania. Dziś wykonujecie obok zakresu merytorycznego także i niezwykle odpowiedzialne, polityczne funkcje prowadzenia polskich spraw - powiedział prezydent Andrzej Duda.

- Jest jeszcze drugi element, który ogromnie mnie cieszy - to ogromna reprezentacja pań w tym gabinecie. Muszę powiedzieć, że jestem tym zbudowany. Ogromnie się ucieszyłem tą propozycją pana premiera, kiedy mi ją przekazał, że tyle kobiet - rekord w dotychczasowej historii RP po 1990 roku - będzie stanowiło rząd RP i zajmie tak niezwykle i odpowiedzialne, ważne stanowiska. Wierzę w to, że to jest przełom - zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent wspomniał także o odmłodzeniu rządu. - To bardzo młody gabinet panie premierze. Średnia wieku, jak patrzę na panie i panów ministrów, zdecydowanie poniżej mojego. Cieszy mnie to, to dobrze! Jest taki czas wielkich wyzwań dzisiaj przed nami, tu w Europie, w Polsce i na świecie, że powinny one być podjęte przez ludzi energicznych i dynamicznych, którzy młodymi oczyma patrzą na otaczającą nas rzeczywistość, a jednocześnie nie boją się podejmować wyzwań i mają doświadczenie - dodał prezydent.

Brak posłów z naszego okręgu

Nie potwierdziły się informacje podawane w niektórych mediach dotyczące powołania na ministra sprawiedliwości Michała Wosia

Nowym ministrem sprawiedliwości został Marcin Warchoł, do niedawna również wiceminister sprawiedliwości.

Woś jest posłem z okręgu nr 30 obejmującym powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, mikołowski oraz Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Żory, zdobył największą liczbę głosów w okręgu. 

Co dalej z nowym rządem?

Teraz nowy rząd Morawieckiego będzie miał dwa tygodnie na uzyskanie większości w Sejmie. Szanse ma niewielkie. Premierowi nie udało się przekonać do swojego pomysłu "rządu eksperckiego" ugrupowań opozycyjnych względem PiS, których przedstawiciele oficjalnie mówią o braku poparcia. Brak poparcia będzie skutkował powierzeniem utworzenia rządu nowemu premierowi przez Sejm, którym będzie najprawdopodobniej Donald Tusk.  

Ludzie

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

Mateusz Morawiecki

Były Prezes Rady Ministrów

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

40 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Aga91 (46.204. * .59) 01.12.2023 09:09
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Naród przemówił, sprawa skończona.
ale:
- Nie zamierzam nigdzie wyjeżdżać - to moja Ojczyzna.
- Nie będę nikogo "je**ć", ani komukolwiek kazała "wypier****ć".
- Nie będę skakała po pomnikach ich zmarłych, ani sikała do zniczy - to nie moja kultura.

~PeOwiec (5.173. * .203) 30.11.2023 10:05
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

O ubek z 5 departamentu się odezwał dostałeś już zwrot ubeckiej emerytury

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .215) 30.11.2023 09:02
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

PeOwiec - zażyj bromu po kryjomu i zajmij się ubekami w kościele katolickim w Raciborzu - a Woś i ks Jerzy H z Ostroga będą i tak siedzieć . Makumba zrób coś !

~PeOwiec (5.173. * .193) 29.11.2023 22:12
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do lewaka ponizej a ja się brzydzę takimi posłami kabociorzami którzy zmieniają kaboty z powodu stolkow precz z takimi lewakami a fuj

~Brzydzęsieteż (51.15. * .226) 29.11.2023 21:04
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

taka ciekawostka dla pisiorów
"Była w Zjednoczonej Prawicy, teraz rozliczy PiS. "Brzydzę się nimi"

Posłanka KP PSL-Trzecia Droga Magdalena Sroka na początku poprzedniej kadencji Sejmu była członkinią Porozumienia Jarosław Gowina, będącego częścią obozu Zjednoczonej Prawicy. Teraz ma zasiadać w komisji śledczej, która będzie rozliczać PiS. Polityczka uważa, że nie ma problemów z wiarygodnością. - Zostałam zweryfikowana przez wyborców. Głosowało na mnie 25 tys. obywateli - mówiła w programie "Tłit" WP. Zaznaczyła, że gdyby nie Zjednoczona Prawica, nie byłoby jej w polityce, ale przyznała, że żałuje wielu swoich dawnych głosowań, m.in. finansowania TVP. - Ja większością ludzi w PiS się po prostu brzydzę. Za to, co zrobili z naszym krajem, za to, co zrobili z Jarosławem Gowinem, za to, w jaki sposób potraktowali państwo - podsumowała."

~PeOwiec (5.173. * .193) 29.11.2023 19:47
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do lewaka przecież lewaki nie obchodza świat chyba że podzielicie się jajuszkiem a później pójdziecie na egzekutywe KC pamiętaj lewaku wigilia jest dzień przed bożym narodzeniem

~WesołyNamCzasNastał (91.193. * .182) 29.11.2023 19:02
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

objektywny przyszłosci nikt nie zna a tym bardziej ty
za to wszyscy wiemy jedno,że po raz pierwszy od 8 lat mamy święta bez pis-u !!!!!!!!
Lepszego prezentu pod choinkę nie mogłem sobie wymarzyć!!!
To naprawdę będą super święta nawet sobie puszczę "jedynkę" i posłucham kolęd czego i tobie życzę

~PeOwiec (5.173. * .193) 29.11.2023 17:35
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do lewaka poniżej a wiesz co to za gra w klipa

~do_objektywny (46.134. * .109) 29.11.2023 17:16
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Objektywny
Wiesz co to gra z gołębiem w szachy ?

Objektywny 29.11.2023 16:45
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Do tych poniżej pustki i echo w waszych głowach może wam zrobić przerwy w uzębieniu ,na waszym miejscu zadbał bym by to echo uciszyć by dalej nie być osłem sory miało być ośmieszać się ...... Pozdrawiam ........

~do_objektywny (31.60. * .87) 29.11.2023 16:18
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Objektywny
Wiesz co to gra z gołębiem w szachy ?
Z tobą tak się dzieje

~Do_nizej (5.173. * .132) 29.11.2023 16:12
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A numery totolotka też znasz wróżbito Macieju :)))))))

Objektywny 29.11.2023 16:08
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Mama _sowa .... Czy te swoje pohukiwania bierzesz z życia wzięte i o głębokiej komunie wiesz wszystko ? Otóż nie wiesz NIC ,ale nadchodzą czasy w których będzie okazja byś się dowiedział .....

~Mama_sowa (89.174. * .113) 29.11.2023 15:41
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Dlaczego nagle można oglądać sejm ???
Bo nie ma pisowskiego chamstwa

~Mama_sowa (89.174. * .113) 29.11.2023 15:40
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

On (31.60. * .87) nie jest sam w tej ocenie bo naprawdę piszesz pierdoly objektywny a już powtarzanie głupot za tvpis też nie podnosi twojej inteligencji i na koniec świat idzie do przodu a ty tkwisz w głębokiej komunie

Objektywny 29.11.2023 15:28
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

(31. 60.*.87) ..... Ja po przeczytaniu twojego komentarza mam wrażenie żeś młody i głupszy od starego .Przecież nikt cię nie zmusza do czytania moich komentarzy ,chyba że się mylę , to ile ci płaci ????....

~do_objektywny (31.60. * .87) 29.11.2023 12:02
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Objektywny
Jedno co ciśnie mi się na usta
Czytając Twoje komentarze
STARY I GŁUPI !

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .92) 29.11.2023 02:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Szanowni Raciborzanie mamy tu kilku dywersantów np PeOwiec ale czy nie myślicie że warto rozpocząć rozliczenia z PiS od Raciborza ? Wystarczy tylko spojrzeć na księży którzy albo ewidentnie współpracowali z ub albo są z ich rodzin. Dalej kim takim jest utyty Woś który bez doświadczenia zostaje po studiach ministrem i oczywiście ,,bawi'' się Pegasusem dane z którego mogły dostać się w ruskie ręce i co ciekawe jego mentorem jest ksiądz Lerzy H z Ostroga który o dziwo w 2018 roku bierze do terminu do siebie świeżo wyświęconego wtedy wikarego z Raciborza który jest siostrzeńcem ubeka z Jastrzębia Zdr. Dziwne te dziwoty ale jak połączyć to nie takie głupie .

~SzaryMieszkaniec (5.173. * .156) 29.11.2023 01:57
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Marionetkowy rząd - ludzie z łapanki którzy nie mają kompetencji i wiedzy do pracy w danym ministerstwie. Ale są to "zaufani" ludzie Jarka którzy po 2 tygodniach dostaną SOWITE ODPRAWY z NASZYCH podatków - kurcze - przez 2 tygodnie zarobią tyle, ile większość pracujących przez 1,5 ROKU! Pytam się - ZA CO ??? Teraz próbują przepchać przez sejm i senat ustawy na które mieli 8 LAT! (a które są defacto w gestiach ministrów). Choćby zerowy VAT na żywność - który NIE JEST uwzględniony w planowanym budżecie (podobnie jak zamrożenie cen energii). A dodatkowe dwa tygodnie dostali po to - aby zniszczyć resztę dkokumentów i nośników danych, rozdysponować ukradzioną kasę po dalszej rodzinie czy Szwajcarskich albo Nigeryjskich kontach. Sorki - ale to Naród jest ich pracodawcą i powinien od razu zwolnić kiepskiego pracownika... (a nie czekać do kolejnych wyborów).
@ Fakty
Pis zbliżył nas do Rozji i Korei Północnej a finansowo do Wenezueli jak nikt inny. Oficjalnie według pisu - od Rozji nie bierzemy węgla i gazu a tymczasem składy zapchane gówn...m ruskim węglem (a potem dziwimy się że jest smog), statki z weglem, gazem i ropą z "neutralnych" portów - gdzie przeładowywują towar prosto z Ruzkich statków i fałszują dokumenty. Finansowo pis dodrukował tyle pustych pieniedzy że niedługo papier toaletowy będzie miał większą wartość. Teraz nowy rząd Tuska będzie miał naprawdę sporo roboty aby posprzątać pisowską stajnię Augiasza (pełną Puszek Pandory).

gen87 28.11.2023 22:04
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~PeOwiec (94.254. * .9) 28.11.2023 11:29
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do lewaka skarbnika te zdanie nie do ciebie tylko do jolimonoli czytaj z zrozumieniem gimnazjalisto

~Skarbnik (79.184. * .70) 28.11.2023 09:46
oceniono 2 razy
0
Zgłoś


~PeOwiec (94.254. * .9) Zawołaj mamę niech przetłumaczy co miałeś na myśli pisząc " Jolamanola a powiedz mi co takiego fir dojczland"

~Skarbnik (79.184. * .70) 28.11.2023 09:43
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Objektywny .... "Przeżyłem dużo urodziłem się w latach krótko po drugiej wojnie światowej" i takie głupoty piszesz ? Zastanów się może już czas się otrząsnąć z przeszłości i przyjąć do wiadomości , że mamy 2023 rok .Trzeba patrzeć w przyszłość , życie samymi wspomnieniami nie ma sensu pamiętaj o tym to doda Ci wiary na dalsze lata życia . A politykę zostaw innym nie nabijaj sobie głowy sprawami na , które nie masz wpływu .

Objektywny 28.11.2023 09:10
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Skarbnik ..... Masz rację ty musisz na własnej skórze się przekonać by zrozumieć że nie wszystko jest złotem co mocno błyszczy . Przeżyłem dużo urodziłem się w latach krótko po drugiej wojnie światowej , a skoro ty możesz pomóc mi znaleźć moją drogę życiową na jeszcze starsze lata to powinien żeś zrozumieć że czasy które znam bo je przeżyłem, ty znasz tylko jak się domyślam z opowiadań ,i taka jest między nami różnica . Widzę że pomoc twojej mamy tobie jest bardzo potrzebna nawet powiedział bym na cito !!!! ......Pozdrawiam ....

~PeOwiec (94.254. * .9) 28.11.2023 08:54
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Skarbnik 90%ludzi w poi trzeciej nodze oczywiście tych grriatrykow było w pzp lub ZSL jeżeli wiesz co to znaczy
Jolamanola a powiedz mi co takiego fir dojczland zrobił w życiu oprócz pomalowania pół komina na studiach tylko jęczy i dzieło Polaków od pamiętnej nocy policzmy glosy

~Skarbnik (79.184. * .70) 28.11.2023 08:32
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Objektywny ....Widzę że nie rozumiesz o co chodzi w demokratycznym państwie , chcesz zabronić startowania w wyborach środowisku lewicowemu ? A na jakiej podstawie . . "Prześledzić dokładniej historię by zrozumieć że pewni ludzie się nie zmieniają" No to proponuję prześledzić życiorysy członków twojego kochanego Pisu .Będziesz zdziwiony ilu tam znajdziesz dawnych działaczy nieboszczki PZPR.
Generalnie , to idż do mamy niech Ci pomoże zredagować swoje wypociny od nowa i wtedy napisz o co Ci tak naprawdę chodzi , a może sam nie wiesz , może jesteś zagubiony .Napisz pomogę Ci odnależć drogę życiową .

Objektywny 28.11.2023 08:06
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Skarbnik .... Moim zdaniem lepiej bez teki jak bez mózgu ,jak tobie podobni . Nic ci nie mówi że lewica po osiemnastu latach idzie do współrządzenia ? A tak , jak masz pamiętać jak było ,co było ,kiedy ciebie nawet w planach jeszcze nie było .w dobie internetu to raczej dowodzi to drugie , skoro tobie odpowiada powrót do przeszłości to proponował bym albo zapisać się do pewnej ........... ,albo prześledzić dokładniej historię by zrozumieć że pewni ludzie się nie zmieniają , i tak samo nie zmieniają też przyjaciół ...... Co ty na to ??????

~Skarbnik (79.184. * .70) 28.11.2023 07:24
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Hitem tego dwutygodniowego rządu jest ... Jacek Ozdoba minister bez teki ( bez ministerstwa) Ciekawe czy na drzwiach będzie miał tabliczkę ... " Minister bez teki " Jeszcze takiej błazenady w powojennej Polsce nie mieliśmy .

~KONSTYTUCJA (89.64. * .205) 28.11.2023 06:12
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Utrzymać rząd mniejszościowy przez najbliższe dwa lata!!!!

~antyPiSPO (89.64. * .205) 28.11.2023 06:10
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Brawo ale kwiczy lewactwo i platformersi.
DEMOKRACJA DEMOKRACJIA DEMOKRACJIA DEMOKRACJA DEMOKRACJA

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .181) 28.11.2023 04:42
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

PeOwiec skarbie a jednak do lekarza nie poszedłeś - sam swemu zdrowiu szkodzisz , bo teraz to tylko dla ciebie będzie gorzej - banda gnojków wczoraj poszła po duże odprawy za 2 tygodnie z naszej kasy. A my tylko tracimy . Makumba jak najszybciej z nimi za kraty. Amen

~JolaMonola (46.22. * .178) 27.11.2023 22:16
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

kaczyński
przez całe swoje nikczemne życie knuje, szczuje, podsłuchuje, jątrzy, pomawia i zbija kapitał na najbardziej prymitywnych instynktach prymitywnych ludzi. Wśród takich niedouczonych, zawistnych i prymitywnych ludzi lubi przebywać i do nich przemawiać bo wie, że ludziom inteligentnym nie ma nic do zaoferowania. PiS zadłuża na potęge przyszłe pokolenia Polaków, wydaje miliardy na tępą propagandę, kupuje poparcie szamanów w sutannach, kupuje głosy bezrobotnych od pokoleń patologii i emerytów za pieniądze uczciwie pracujących i doi państwo poprzez spółki skarbu państwa, agencje, komisje, fundacje itp. Powtórzę: PiS to największa tragedia, jaka spotkała Polskę w ostatnim półwieczu!!!!

~Fakty (5.173. * .158) 27.11.2023 20:03
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Słychać wycie Lewactwa w komentarzach. Nie mogą się doczekać aż Tusk za darmo pieniądze będzie dawał Putinowi i podaruje dług Gazpromowi na miliard złotych już zapomnieli jak się klepał z Putinem na molo w Sopocie. Tuska Miliard złotych podarował Putinowi

~Skarbnik (79.184. * .70) 27.11.2023 19:50
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

~hameln (188.137. * .142) No właśnie efektem tego jest wynik wyborów .Spójrzmy prawdzie w oczy jeżeli wziąść wszystkich którzy głosowali jako całość czyli 100 % to :
PiS przegrał z opozycją .... 35,38 % do 64,62 %

~Skarbnik (79.184. * .70) 27.11.2023 19:42
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Powiedz mi, po co jest ten rząd?
- Właśnie, po co?
- Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten rząd? On odpowiada żywotnym potrzebom naszej partii PiS. To jest rząd na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym rządem ? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest rząd ekspertów , w oparciu o przemyślenia prezesa – który sobie posiedzi nic nie robiąc dwa tygodnie , i co się wtedy zrobi?
Wypłaci się tłuste odprawy
I pamiętaj ! prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na dwutygodniowych nikomu niepotrzebnych rządach

~PeOwiec (5.173. * .229) 27.11.2023 18:41
oceniono 8 razy
-5
Zgłoś

Ale lewaki pchają się do koryta już nie wiedzą jak dorwać się do kasy polakow

~hameln (188.137. * .142) 27.11.2023 18:37
oceniono 5 razy
0
Zgłoś

Jak zniknie miska sprzed pyska, to Naród rozum odzyska.

~Skarbnik (79.184. * .70) 27.11.2023 18:36
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Jarosław Kaczyński jest usprawiedliwiany przez niektórych dziennikarzy i komentatorów, którzy twierdzą, że jego działania opóźniające mają skompromitować koalicję demokratyczną w oczach ich wyborców i spowodować ich odpływ w stronę PiS i Konfederacji. To myślenie nie tylko życzeniowe, ale i głupie .W rzeczywistości Kaczyński popełnia błąd , wydłużając czas zmiany władzy sprawia, że ludzie mają jeszcze większe oczekiwania co do rozliczeń PiS. Każdy dzień wydłużania władzy PiS, każdy dzień okradania budżetu państwa, każda minuta gdy Morawiecki opowiada bzdury powodują, że rośnie poparcie dla większości parlamentarnej

~Skarbnik (79.184. * .70) 27.11.2023 18:31
oceniono 6 razy
3
Zgłoś

I cyk za dwa tygodnie nic nie robienia 50 ty. odprawy ! tak politycy pisu mają Polaków w głębokim poważaniu

~vladislav1 (5.184. * .56) 27.11.2023 18:15
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Ci ludzie nie mają wstydu.