Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiosenne porządki ruszyły w Jastrzębiu-Zdroju

- Place zabaw, parki, skwery i inne tereny miejskie zostaną oczyszczone i przygotowane na nowy sezon - informuje Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Wiosenne porządki ruszyły w Jastrzębiu-ZdrojuUM Jastrzębie-Zdrój
Wiosenne porządki na ulicach miasta

Jastrzębie-Zdrój szykuje się do wiosny poprzez porządki prowadzone przez pracowników m.in. Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego, które mają na celu odświeżenie miasta i przygotowanie go do lata.

- Prace zostały rozpoczęte wraz z pierwszymi ciepłymi dniami. Działania są przeprowadzane, uwzględniając potrzeby poszczególnych osiedli oraz na głównych obszarach miasta. Rozpoczynając od terenów publicznych, parków, skwerów, placów zabaw, chodników, aż po osiedla mieszkalne i Żelazny szlak rowerowy - informuje magistrat.

W trakcie prac usuwane są różnego rodzaju nieczystości, takie jak liście, gałęzie czy pozostawione odpadki. Dodatkowo prowadzone są prace pielęgnacyjne, jak przycinanie krzewów czy sadzenie nowych roślin ozdobnych.

 

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~siędzieje (5.255. * .56) 06.03.2024 13:07

W Jastrzębiu mało się dzieje...jasne..chyba Wy mało się interesujecie własnym (chyba) miastem. Cały czas są remonty, nowe trasy rowerowe, remonty szkół...wydarzeń kulturalnych też pod dostatkiem. A to jest artykuł o tym jak ogarnać miasto po zimie a nie o Waszych bólach xd

~Piękniejest (31.61. * .13) 06.03.2024 12:55

No i pięknie, będzie miło i czysto. To chyba dobrze? mamy piękne miejsca i skwerki, trzeba o nie dbać żeby cieszyły dalej oczy.

~mem_jastrzębski (188.137. * .64) 05.03.2024 21:36

@To_sem_ja wyłączyła tym bardziej widać na podstawie tego płatnego materiału jak mało w Jastrzębiu się dzieje. Szczególnie na tle innych nawet mniejszych miast.

~To_sem_ja (37.248. * .31) 05.03.2024 19:56

Dlaczego nie ma slit foci? Pod propagandowym artykułem o "rozwoju" miasta wyłączyła komentrze...
Strach przed opiniami wyborców? Czy może "walka z hejtem", czyli wolnością słowa...?

~mobill (188.212. * .12) 05.03.2024 16:18

Powołać Jastrzębskie MPO obecne firmy nie zdają egzaminu jest syf a do roboty biorą się za późno o zimowym utrzymaniu już nie wspomnę