Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niedziela na Jarmarku Wielkanocnym [ZDJĘCIA]

Niedziela była trzecim dniem Jarmarku Wielkanocnego. Jastrzębianie chętnie wzięli w nim udział, tym bardziej że atrakcji nie brakowało. Jak co roku, świąteczny przysmak przygotował znany jastrzębski kucharz Michał Bałazy.

Niedziela na Jarmarku Wielkanocnym [ZDJĘCIA]
W niedzielę mieszkańcy zostali zaproszeni na żur wielkanocny. Fot. A. Klocek

Smakowita niedziela na Jarmarku Wielkanocnym 

Można powiedzieć, że trzeci dzień jastrzębskiego Jarmarku Wielkanocnego był smakowity. Tradycją stało się, że znany kucharz Michał Bałazy przygotowuje świąteczny przysmak. Tym razem wybór padł na żur, bez którego wielu nie wyobraża sobie świątecznego stołu. Oczywiście finałem tego kulinarnego wyzwania było smakowanie tej wyjątkowej zupy.

Anna Hetman złożyła mieszkańcom życzenia wielkanocne i zachęcała do wspólnego świętowania. Kolejka chętnych do spróbowania żuru, którym częstowała prezydent, była długa, ale nikt nie został odesłany z kwitkiem.

Artystycznym akcentem tego dnia były występy Karpowicz Family oraz Kamratów. Mieszkańcy mogli skorzystać z bogatej oferty kramów, a dzieci z bezpłatnej karuzeli.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 26.03.2024 06:32

do ~Jagna (79.184. * .48)
Mylisz krytykę z hejtem, a to świadczy tylko o twoim ograniczeniu. W szkołę kamieniami rzucałaś?
Jeśli ktoś wystawia się publicznie na świecznik, to musi się liczyć nie tylko z komplementami.
Razi ciebie, że widzę, jak to miasto upada? Mieszkam tu od dzieciństwa i moje serce krwawi.
Brak pociągów (jeżdżą tylko węglarki), brak uczelni wyższych, porządnego kina, mądrego włodarza.
I wcale nie trzeba jechać aż do Wiednia, żeby widzieć, jak może być fajnie. Wystarczy do Wodzisławia.
Górnictwo zabiło to miasto jako uzdrowisko i w dalszym ciągu to robi, bo niszczy to, co z niego zostało.
Pracę mają tu przede wszystkim mieszkańcy spoza Jastrzębia, a nam zostają hałdy i szkody gónicze.
To nazywasz hejtem? A to że nie kandyduję to tylko dlatego, że jeśli nie potrafię to nie pcham się na afisz.

~Jagna (79.184. * .48) 25.03.2024 20:08

Przepraszam przez zdenerwowanie strzeliłam powtwornego byka.przepraszam bo razi w oczy.* Przypuszczam*

~Jagna (79.184. * .48) 25.03.2024 17:28

@Anka Pisanka.Znowu jesteś aktywną i plujesz paskudnym jadem.
.Ty hejterko paskudna.Trzeba jechać do Wiednia to może tam zaznasz luksusu jakiego potrzebujesz.W własne gniazdo s....ć i ciągle narzekać to chamstwo jakich mało.Kobieto ogarnij się bo jesteś żałosna.Bedą wybory to głosuj na ulubieńców.Zresztą możesz startować i pokazać na co cię stać.Pszypuszczam, że nie za wiele.


~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 25.03.2024 07:00
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Żenujące...
Budy na parkingu...
Jak każdego roku poniżej dna...