Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie wyrzucaj jedzenia po świętach. Sprawdź, gdzie możesz je oddać [LISTA]

Tradycją polskich stołów świątecznych są pyszne potrawy. Po świętach część jedzenia trafia niestety na śmietnik. Niezjedzone potrawy, szczelnie zamknięte, można przynieść do jadłodzielni i lodówek społecznych. Sprawdźcie, gdzie konkretnie.

Nie wyrzucaj jedzenia po świętach. Sprawdź, gdzie możesz je oddać [LISTA]archiwum portalu Nowiny.pl
Na zdjęciu Jadłodzielnia społeczna w Rybniku-Boguszowicach.

Jadłodzielnia, czyli po prostu społeczna lodówka, ma na celu wspieranie globalnej idei tzw. foodsharingu, czyli dzielenia się jedzeniem: „zostaw jeśli masz za dużo, weź – jeśli potrzebujesz”. Dzięki temu zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, można dzielić się z nim z osobami, które tego naprawdę potrzebują. Lodówka pełnić będzie zarówno funkcję pomocową dla osób potrzebujących, jak i zapobiegającą marnotrawieniu żywności.

gdzie można pozostawić to, co nam pozostało, np. po świętach? Oto lista:

Rybnik

  • ul. Zebrzydowicka 30/3 (przy Wspólnym Stole) – Maroko-Nowiny
  • ul. Barbary 22 (przy OPS i Bistro z Ikrą) – Niedobczyce
  • ul. Lompy, parking przy parafii Św. Barbary – Boguszowice Osiedle
  • ul. Mościckiego 15 (przy dawnym Domu Kultury) – Niewiadom

Wodzisław Śl.

  • ul. Wałowa 30 (przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie)
  • Osiedlu XXX-lecia (w pasażu handlowym)

Godów

  • ul. 1 Maja 66 (przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej)

Żory

  • ul. Wodzisławska 1 (na parkingu na tyłach budynku dawnej poczty)

Radlin

  • ul. Pocztowa (przy Świetlicy Środowiskowej „Koliba”)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TAJEMNICZY_ (83.26. * .55) 02.04.2024 18:13

Ja nie wyrzucam bo wszystko zjadłem.