Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Katarzyna Kuczyńska-Budka mówi że 20 lat Polski w Unii Europejskiej należy traktować jako zwycięstwo

Jak ważny jest wizerunek, nasza rozmówczyni wie doskonale, bo przez lata zajmowała się tym profesjonalnie. Z panią Katarzyną Kuczyńską-Budką, radną Miasta Gliwice spotkaliśmy się w siedzibie Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej, mieści się przy ulicy Zwycięstwa. - Mieszkałam w pobliżu - wspomina nasza rozmówczyni. Przynależność Polski do Unii uważa właśnie za zwycięstwo, więc lokalizacja rozmowy tu pasuje. Kuczyńska- Budka podkreśla, że po unijne środki samorząd musi sięgać mądrze. Pierwsza musi być twarda infrastruktura, później inwestycje w sferę rekreacji. Kandydatka na prezydenta Gliwic uważa, że rozwojowe jest wspieranie miejscowej Politechniki i takie kreowanie przestrzeni miejskiej, by studenci chcieli związać się z tym miastem na stałe.

Katarzyna Kuczyńska-Budka mówi że 20 lat Polski w Unii Europejskiej należy traktować jako zwycięstwo

Betonozę uważa za bolączkę Gliwic, chce by miasto postawiło na zieleń. Przyszłość miasta opiera na dialogu z jego mieszkańcami. Oczekuje ponadto bogatej oferty kulturalnej i wolności od smogu, który trawi okolice.

Z Raciborzem ma wspólną przeszłość bo pracowała z Tomaszem Pietrzykowskim jako wojewodą śląskim, a także z Markiem Migalskim.

- W polityce nie ma miejsca na strach - to pogląd kandydatki do urzędu prezydenta. Jak buduje swoją odwagę wyjaśnia nam na finał rozmowy z cyklu 20 lat Polski w Unii Europejskiej.


Sfinansowano ze środków budżetu Województwa Śląskiego

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To_sem_ja (37.248. * .9) 14.04.2024 19:28

Hehe, ruskie trole... A może "zaplute karły reakcji"?

~Klulkalol (5.173. * .41) 14.04.2024 16:09

Mądrego to aż miło posłuchać
A wszystkie komentarze antyunijne piszą ruskie trolle albo jakieś niemoty.

~Normalny1 (91.204. * .132) 14.04.2024 14:19
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~To_sem_ja (37.248. * .10) 12.04.2024 15:23

Powoli ludziska się budzą. Ojrokołchoz (kolejna mutacja komunizmu), m.in. przez pomysły ekofaszystowskie, pokaże dopiero swoje pazury...

~TuskKiedyBenzynaPO5zł (46.204. * .66) 12.04.2024 13:29

Kiedy benzyna po 5 zł za litr przewodniczący PO Tusk obiecywał to wielokrotnie a Borys B siedział zadowolony i klaskał .

~TuskPOtoDrożyzna (46.204. * .112) 12.04.2024 13:21

Nie ufaj Budce .

~Turecki (46.204. * .52) 12.04.2024 12:19
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Ryl (46.134. * .171) 12.04.2024 10:39

Super jest ta UE, kazała nam zamknąć wszystkie cukrownie żeby Niemiec mógł je przejąć za bezcen, zlikwidowała stocznie, żeby niemieckie mogły hulać. Niedługo zakażą nam jest mięso i będziemy wcinać robale, no super Unia, cud miód. Swoją drogą, a Pani Kasia oddała już pieniądze ZUSowi?