Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębianin Ryszard Małecki nowym rekordzistą w ilości oddanej krwi

Ryszard Małecki, zaangażowany w działalność PCK od 1969 roku, wykazał się niesamowitym poświęceniem, oddając już 105,130 litrów krwi i osocza.

Jastrzębianin Ryszard Małecki nowym rekordzistą w ilości oddanej krwiUM Jastrzębie-Zdrój /www.jastrzebie.pl
Spotkanie z prezydentem Jastrzębiu-Zdroju.

- Prezydent Michał Urgoł miał zaszczyt spotkać się z niezwykłą osobistością - Ryszardem Małeckim, rekordzistą Polski w ilości oddanej krwi. Spotkanie zostało zorganizowane, aby uhonorować ogromne serce i niezachwianą determinację Pana Ryszarda, którego działalność na rzecz Honorowego Dawstwa Krwi jest inspiracją dla wielu. W spotkaniu wzięli udział również Ryszard Piotrowicz, prezes oraz Urszula Górska reprezentujący Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jastrzębiu-Zdroju, którzy podkreślili wartość pracy i pasji pana Ryszarda Małeckiego - informuje urząd miasta.

- Z ogromnym szacunkiem i podziwem kieruję słowa uznania i gratulacje dla Pana Ryszarda. Długoletnia, nieoceniona aktywność jako Honorowego Dawcy Krwi i działacza Polskiego Czerwonego Krzyża zasługuje na najwyższe uznanie– podkreślił Michał Urgoł, Prezydent Miasta.

- Ryszard Małecki, zaangażowany w działalność PCK od 1969 roku, wykazał się niesamowitym poświęceniem, oddając już 105,130 litrów krwi i osocza. Jego działalność nie ogranicza się tylko do oddawania krwi – od 1972 roku jest aktywnym członkiem Klubu HDK PCK „Dar Serca”, a od 2009 roku działa w Miejskim Klubie HDK PCK im. Henryka Sławika. Jego zaangażowanie wykracza również poza granice klubu. Pan Małecki aktywnie współorganizuje działania promujące honorowe krwiodawstwo, jak na przykład Jastrzębskie Dni Promocji Zdrowia. Jest również współorganizatorem akcji charytatywnych, pomocnych w zbieraniu darów dla potrzebujących rodzin. Niezaprzeczalnie, Ryszard Małecki jest czołowym propagatorem idei honorowego krwiodawstwa, zarówno w mediach, jak i poprzez udział w licznych prelekcjach oraz uroczystych spotkaniach. Jego postawa i nieustępliwość w pomocy innym przyczyniły się do zainspirowania i przyciągnięcia wielu nowych członków do klubu. Spotkanie z Prezydentem Miasta nie tylko podkreśliło wyjątkowy wkład Pana Ryszarda w życie społeczności lokalnej, ale również przypomniało o ogromnej wartości, jaką jest altruizm i niesienie pomocy innym. Jego działalność jest jasnym przykładem, że każdy z nas ma potencjał, by zmienić świat na lepsze - czytamy na portalu www.jastrzebie.pl

Źródło:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/ryszard-malecki-rekordzista-polski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
121210416 15.05.2024 15:15

Ogromny szacunek dla Pana ,tyle istnień ludzkich uratowanych..