Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zatrzymany kurier: Myślałem, że to była sarna [FILM]

W piątek, na wieczornym posiedzeniu aresztowym Sąd Rejonowy w Jastrzębiu Zdroju aresztował 35-letniego mieszkańca Rybnika, który miał potrącić 17-letnią Angelikę G. na ulicy Libowiec w Jastrzębiu.

Zatrzymany kurier: Myślałem, że to była sarna [FILM]

Materiał wideo:

Rybniczanin spędzi w areszcie śledczym następne trzy miesiące. Po tym okresie sąd zadecyduje o ewentualnym przedłużeniu aresztu. Stosując tak surowy środek zapobiegawczy, sąd wziął pod uwagę postawę podejrzanego. Mężczyzna ukrywał się przed szukającymi go policjantami, stąd obawa matactwa i utrudniania postępowania przygotowawczego z jego strony. Nie bez znaczenia jest również zagrożenie surową karą, która grozi rybniczaninowi. Zatrzymany jest żonaty, dotąd pracował jako kurier.

Podejrzany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym 35-latek został zatrzymany w nocy z czwartku na piątek po północy. Podczas przesłuchania rybniczanin tłumaczył, że brał rzeczywiście w środę udział w zdarzeniu drogowym. Przekonywał, że był to nieszczęśliwy wypadek. Jak twierdzi, na jezdnię wyskoczyła mu sarna, chcąc uniknąć zderzenia odbił kierownicą w prawo. Podczas tego manewru miał potrącić idącą po prawidłowej stronie pobocza 17-letnią pieszą. Odjechał z miejsca zdarzenia myśląc, że potrącił sarnę. Mimo złożonych wyjaśnień, na wniosek jastrzębskich śledczych, sąd zastosował wczoraj wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe trzy miesiące zatrzymany spędzi w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku oraz ucieczkę z miejsca grozi kara 12 lat więzienia.

Przypomnijmy, do tragedii doszło na ulicy Libowiec w Jastrzębiu Zdroju, 27 listopada pomiędzy godziną 17.00 a 19.00. Ciało siedemnastoletniej mieszkanka Jastrzębia w przydrożnym rowie znalazła rodzina, która zaniepokojona nieobecnością dziewczyny wyszła jej szukać. Kierowca po potrąceniu nastolatki uciekł z miejsca wypadku nie udzielając rannej pomocy. Policja szukała samochodu, który posiadał uszkodzenia w przedniej części, urwane lusterko od strony pasażera i urwaną antenę radiową. W wyniku intensywnie prowadzonych czynności operacyjnych, a także dzięki otrzymanej od anonimowej osoby informacji dotyczącej uszkodzonego pojazdu marki ford windstar, w piątek w nocy na terenie Rybnika zatrzymano 35-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku. Był trzeźwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli także forda, który miał powypadkowe uszkodzenia. 
(acz)

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
grabarz67 01.12.2013 19:31
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

sory pomyłkowo komentarz dotyczy ultimatum zasr-nca o takim nicku a nie alexi 84 w nerwach pomyliłem nicka jeszcze raz przepraszam

rybniki 01.12.2013 19:27
oceniono 2 razy
2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

grabarz67 01.12.2013 19:26
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

ultimatum 01.12.2013 11:20
oceniono 13 razy
-1
Zgłoś

alexxia84@ mało wiesz, dużo piszesz, na czym opierasz swoje fakty, na wypocinach z internetu, po pierwsze zapoznaj się z definicją mordercy, po drugie tragedia stała się po obu stronach. Obrażasz rodzinę która też przechodzi tragedię .Co ty byś zrobiła gdyby twój ojciec czy mąż spowodował wypadek nieświadom tego co zrobił ??? też nazwałabyś go cwelem i wsadziła nóż w plecy hmmm nie chce wiedzieć jak cie matka wychowywała a na pewno co niedziele do kościoła chodzi.

alexxia84 01.12.2013 11:08
oceniono 13 razy
3
Zgłoś

ultimatum zapewniam cię,że teraz wyłbyś z bólu jakby to była twoja córka czy dziewczyna,więc stul dziób,bo bronisz mordercy.Kawał cwela wynaturzonego,nigdy nie powinien pracować jako kurier z takim podejściem do drugiego życia!Zresztą jego stara nie lepsza...nie wierzę,że nie mówił jej,że przejechał "sarnę" a ona nie zainteresowała się,że nie ma auta,które ukrył i nie słyszała o tej historii i nie wiedziała,że mają forda windstara.Kawał sukins...a nie rodzinka!

ultimatum 01.12.2013 09:57
oceniono 16 razy
-2
Zgłoś

grabarz67@ a ty co masz doświadczenie w tym temacie ??? hipokryta i degenerat, sam oczywiście jesteś bez winy i świętym apostołem, nie miałcz kiedy nie znasz okoliczności i faktów, i nie osądzaj tak pochopnie bo może się to przytrafić także tobie

grabarz67 01.12.2013 09:08
oceniono 15 razy
5
Zgłoś

dobrze że skur-ysyna złapali będzie mu miło wśród braci z pod celi za to co zrobił potraktują go jak dzieciobujcę będą go ruch-ć w kak-o tak jak majtkarza życzę mu miłego pobytu w Raciborzu na einchendorfa i chwała anonimowemu informatorowi za celną informację .Będą mieć chłocy w Raciborzu rozrywkę na długie zimowe wieczory

toki 30.11.2013 12:28
oceniono 9 razy
9
Zgłoś

gyniuś- czekam teraz na twoje głupie wpisy