Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Manifestacja górników w Katowicach

29 kwietnia ulicami Katowic przejdzie manifestacja górniczych związków zawodowych. W apelu skierowanym do członków “Solidarności” Szef Śląsko-Dąbrowskiej “Solidarności” Dominik Kolorz ostrzega, że widmo likwidacji kopalń staje się coraz bardziej realne.

Manifestacja górników w Katowicach

- Likwidacja kopalń to utrata dziesiątek tysięcy miejsc pracy oraz degradacja społeczna i gospodarcza całego regionu – czytamy w apelu przewodniczącego Kolorza.

Musimy pokazać rządzącym i opinii publicznej, że górniczy protest ma wsparcie wszystkich mieszkańców naszego regionu, bez względu na to z jakiego miasta pochodzą i w jakiej branży pracują.

W jutrzejszej manifestacji weźmie udział szef “Solidarności” Piotr Duda

Kilka dni temu Kompania Węglowa poinformowała o zamiarze wprowadzenia od 28 kwietnia do 5 maja przestoju produkcyjnego. O sprawie pisaliśmy tutaj: Przymusowy urlop w kopalniach Kompanii Węglowej. Górnicy mniej zarobią

54 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Objektywny 06.05.2014 14:27
oceniono 10 razy
10
Zgłoś

@likwidowacwszystko .....byś wiedział pojechał bym by mi zdrowie pozwoliło, po wypadku na kopalni ciężko się poruszać,ale skoro byś mi transport zaproponował nie odmówił bym ,jestem Ślązakiem i dobro górników mam na uwadze mam syna i wnuków życie nie kończy się na mnie,i chciałbym by moi potomkowie nie powiedzieli że z mojej winy dziś są traktowani jak podludzie a ty otworzysz oczy to zobaczysz że wszystko idzie w tym kierunku> dla mnie możesz być kim chcesz to mnie to lotto .....ja jestem Ślązakiem i byłym górnikiem,jak mój ojciec ,dziadkowie ,i większość rodziny i do mojego gniazda nie pozwolę sobie s..ć !.

likwidowacwszystko 06.05.2014 13:58
oceniono 10 razy
-8
Zgłoś

Objektywny a ty na necie nie szles po kolanach to katowic do ministra gospodarki i tuska zeby ci odali tone wegla objektywny ty to starej daty jestes zacofany facet na necie jestes filozof bys byl taki madry to jedziesz po tone wegla dzis sa w katowicach :) mam nadzieje zy w nastepnym roku juz wcale wegla nie dostaniesz tylko sobie kupisz za wlasne piniadze !!!!!!!

Objektywny 06.05.2014 13:35
oceniono 9 razy
7
Zgłoś

@likwidowacwszystko ....na twoim miejscu bym się nie wypowiadał ,tym bardziej jeżeli nie potrafisz nic mądrego napisać, bo pomyślę żeś nie dorobiony jak twoje komentarze,a to raczej pretensje do swoich rodzicieli nie do górnictwa !.

likwidowacwszystko 06.05.2014 10:47
oceniono 9 razy
-7
Zgłoś

KAtra wegiel sprzedawalas hehehe zostaw sobie go troche na zime

KAtra 05.05.2014 21:08
oceniono 7 razy
5
Zgłoś

likwidowaćwszystko bo z idiotami nie dyskutuje nie mam czasu tak jak Tyna pierdoły ludzie mają życie a nie siedzenie na kompie i narzekanie na wszystko zamiast wziąść szanowne 4 litery i zrobić coś pożytecznego ;) ŻEGNAM ;)

irek68 02.05.2014 13:43
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

i nie pisze tu o przywilejach dla górników .. to dla tych co nie doczytają do końca

irek68 02.05.2014 13:40
oceniono 14 razy
14
Zgłoś

szanowni komentatorzy, którzy na wszystkim się znacie ..... moim skromnym zdaniem czy to się podoba czy nie pozwólcie że napiszę Wam tak :
teraz tona węgla z zagranicy MUSI !!!!!! kosztować mniej niż tona naszego węgla bo nikt jej by nie kupił to chyba logiczne, ale wspomnicie moje słowa , jak rząd zarżnie polskie górnictwo to wtedy zagranica będzie kreować i dyktować ceny węgla a nie nasz rynek !!!!!!!!! i teraz kosztuje ta tona około 500 -700 złoty a potem może kosztować 800-1000 złoty i ten którego będzie stać na zakup tak drogiego opału go kupi, a reszta Polaków pójdzie po chrust do lasu. Ze wzrostem cen węgla jeżeli by do tego doszło, wzrośnie cena energii elektrycznej ... sprawdźcie Wszechwiedzący komentatorzy na jakim nośniku energii opiera się Polska energetyka i ciepłownictwo..... wzrost cen węgla to nie tylko wzrost cen energii elektrycznej czy cieplnej, z tej energii z korzystają inne firmy które produkują na nasz rynek dobra które spożywamy i wykorzystujemy w naszych gospodarstwach domowych, oni to wliczą w koszty, a te koszt poniesie statystyczny Polski Kowalski ............................................i tak samo zostaną podniesione !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jako Polska posiadaliśmy:
HUTNICTWO na europejskim poziomie - ZARŻNIĘTE !!!!!
ROLNICTWO na europejskim poziomie - ZARŻNIĘTE !!!!!!!!!
STOCZNIE na europejskim poziomie - ZARŻNIĘTE !!!!!
Ale statystyczny Polak myśli tak mam dziś wypłatę to sobie kupię...
Mennica Polska dodrukuje nam pieniędzy i będziemy mieli ....

likwidowacwszystko 02.05.2014 12:23
oceniono 9 razy
-5
Zgłoś

KAtra jakos po cichu jestes nie udzielasz sie juz stary schowal Ci kompa bo obiadu pewnie nie bylo bo siedzialas caly dzien i noc na necie :)

Objektywny 30.04.2014 11:52
oceniono 25 razy
11
Zgłoś

@bystrzak.... skoroś taki mądry to dowiedz się jak pracują kopalnie ,i że węgiel się wydobywa a nie""" wydubuje """ a co do najdroższego węgla na świecie to się zgadza....bo jeżeli pozamykają nasze kopalnie to węgla na piękne oczy nie sprowadzimy, tylko za pieniądze nie złotówki z wstążkami -a grube euro lub dolary ..... baranku ......a to chyba ci wiadomo nie jest nasza waluta w której zarabiamy !. dziś zrób sobie przelicznik bo złoty tylko z nazwy jest złoty !.

bystrzak 30.04.2014 10:44
oceniono 18 razy
-12
Zgłoś

Tak zgadza się, do 45-50 roku życia na dole, w zależności od stanu zdrowia, a później na powierzchni, bądź gdziekolwiek indziej.

likwidowacwszystko 30.04.2014 10:27
oceniono 17 razy
-9
Zgłoś

bystrzak zapomniales o wieku jeszcze do 67 lat pracowac :)

bystrzak 30.04.2014 09:45
oceniono 22 razy
-10
Zgłoś

Ostatnia kwestia, rozbuchane przywileje dla garstki, czy praca dla wszystkich. Nad tym, niech się zastanowią sami górnicy.

bystrzak 30.04.2014 09:44
oceniono 21 razy
-9
Zgłoś

Niedawno przeczytałem, że w cenie tony węgla 52% kwoty, to są pensje wydobujących go. Za niedługo będziemy mieli najdroższy węgiel na świecie, ale w tym wypadku najdroższy nie znaczy najlepszy.

bystrzak 30.04.2014 09:42
oceniono 20 razy
-10
Zgłoś

Jestem przekonany, że nie są potrzebne żadne zwolnienia, ograniczenie wydobycia, postojowe itp. Wystarczy zlikwidować wszystkie przywileje, barbórkowe, trzynastki , czternastki, piętnastki i wszystkie inne które przeciętnym śmiertelnikom nawet się nie śniły. Węgiel będzie tańszy i zaczną go kupować. Będą go kupować, to będzie wydobycie.

alexxia 30.04.2014 09:24
oceniono 7 razy
1
Zgłoś

ale gyniusiu jo cie kochom !!!! :D

gyniuś 30.04.2014 08:46
oceniono 8 razy
-2
Zgłoś

@alexxia - od gyniusia to dwa h...e w bok !

mgm 30.04.2014 08:22
oceniono 10 razy
4
Zgłoś

likwidowacwszystko rozumiem że pracowałeś na kopalni że wiesz że nie ciężko i nie niebezpiecznie pracują? jak na razie to tylko mądrujesz bo nic innego Ci nie pozostało, żal mi Ciebie na prawdę może Ci jakoś pomogę? może znajdę jakiegoś lekarza od spraw beznadziejnych i dam Ci namiary :)

likwidowacwszystko 30.04.2014 05:25
oceniono 15 razy
-13
Zgłoś

Objektywny poprostu smieje sie z Ciebie hahaha oznacza smiech jak bys nie wiedzial:) smiech mnie bierze jak slysze gornicy sie narobia niebezpiecznie pracuja emeryture dostawaja i jeszcze do pracy chodza czyli jak do pracy chodza to sie nie narobili taka prawda

alexxia 29.04.2014 21:18
oceniono 16 razy
-14
Zgłoś

ale gyniuś jo doprowdy czuja sie jak gwiazda :p jeszcze trocha i cie zaczna kochać :p jestem gwiazdą tego portalu :)

alexxia84 29.04.2014 19:55
oceniono 12 razy
-12
Zgłoś

gyniuś czy ty się musisz pod moj nik podszywać koniecznie?Czuje się kurde jak gwiazda dzięki tobie :p

Don_C 29.04.2014 19:35
oceniono 14 razy
12
Zgłoś

Kolejny apel aby nie karmić trolli którzy wylecieli z kopalni za wynoszenie miedzi czy za nadmierne degustowanie alco (%) a teraz zgrywają kapitalistów na trollforum posiadając internet z programu gminnego "wykluczenie społeczne"

koło 29.04.2014 18:36
oceniono 17 razy
-13
Zgłoś

Jeden pisał że wegiel sprzedaje się za grosze a kupuje z zagranicy za większą kasę, takie rzeczy panie tylko w państwowej firmie, wiec rozumiem że jesteś za prywatyzacją kopalń, bo sam widzisz jaka patologia jest w państwowych kopalniach, Jedyna nadzieja to prywatyzacja, innej drogi dla kopalń nie ma, chyba że zamknięcie kopalni i jej likwidacja jest dla ciebie wyjściem, bo ja wybieram prywatyzację zamiast likwidacji, górnicy chcą inaczej, więc za parę lat bydą po MOPSach chodzić, takie życie, w końcu to komuniści, wiec głupi jak but.

KAtra 29.04.2014 16:53
oceniono 16 razy
12
Zgłoś

obiektywny wystarczy popatrzeć na jego podstawowe błędy w pisowni nawet psychotestów by nie zdał ;) dlatego tak boli go ten temat więc nie ma się co dziwić ;p Toki nie bój żaby jak górnicy będą na garnuszku zasiłkowym większość prywatnych sklepów i tak dalej pozamykają bo ludzie przestaną kupować :) będą kupować tylko chleb i masło ;)

toki 29.04.2014 16:49
oceniono 19 razy
-11
Zgłoś

Nadchodzi czas kiedy to "pewna robota" padła w gruzach :) pisałem już kiedyś napisze jeszcze raz...do dwóch lat górnicy będą na garnuszku zasiłkowym,spomnicie moje słowa,pozdro :)

Objektywny 29.04.2014 16:48
oceniono 18 razy
16
Zgłoś

@likwidowacwszystko ........ zapomniałem zapytać czy ta końcówka twojego wpisu to potrójne- ha... ma oznaczać hańba albo coś w tym stylu , a ty masz problemy z wymową i się zacinasz..... tylko dla kogo hańba ?pisz zrozumialej albo nie pisz wcale skoro nie potrafisz !.

Objektywny 29.04.2014 16:33
oceniono 19 razy
15
Zgłoś

@likwidowacwszystko......a byłbym dlaczego by nie skoro by mi Mops coś mojego zabrał ,ja w przeciwieństwie do ciebie mam.... ja.a nie wydmuszki i okradać się nie pozwolę, nie czekam na pieniądze z frędzelkami bym mógł zawiązywać koniec z końcem a potem pisać zazdrościć i obrażać drugich sam będąc niedojdą !.

likwidowacwszystko 29.04.2014 14:19
oceniono 21 razy
-19
Zgłoś

Objektywny ty bys w stanie byl isc do MOPS po tone wegla co ci wzieli :) pozatym ludzie beda pluc ci w oczy co o tobie mysla a ty bedzie mowil deszcz pada hahaha

KAtra 29.04.2014 13:04
oceniono 15 razy
11
Zgłoś

alexxia o co Ci chodzi to len likwidowaćwszystko wysyła wszystkich po zapomogi stwierdził że górnicy mają chodzić po zapomogi ! a jak Twój mąż pracował na kopalni i zrezygnował to powinnaś wiedzieć co się dzieje na dole ! więc czytaj z zrozumieniem ! :) bo ja ich podziwiam za to że wg do szoli wchodzą bo ja bym na dól nie zjechała !

alexxia 29.04.2014 12:58
oceniono 15 razy
-13
Zgłoś

a Ty kolo se nie odzywej bo jo sie z Tobom umawiac nie byda mie interesuje likwidowacwszystko bo on jest z miasta.

alexxia 29.04.2014 12:57
oceniono 14 razy
-12
Zgłoś

a ta KAtra to chyba lata po zapomogi :) bo glodno pisze. Dzieci mosz ale chlopa chyba ni.

alexxia 29.04.2014 12:54
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

chcialabym dodac ze moj monsz tez pracowal na dole ale po paru zjazdach zrezygnowal i ja go szanuje.

Objektywny 29.04.2014 12:43
oceniono 20 razy
16
Zgłoś

@kłamstwo .....przy 3 stopniach w zimie to mi starczy drzew nasadzić i chrust zbierać na opał jak się to dawniej zbierało by ruszyły elektrownie !.

Objektywny 29.04.2014 12:37
oceniono 20 razy
16
Zgłoś

@likwidowacwszystko ......wiem na pewno że z ciebie Polak czy Ślązak żaden......twoja ukochana telewizja tvn24a której jesteś zagorzałym sympatykiem co dowodzą niektóre twoje komentarze ,tak samo jest przejęta górnikami górnictwem i całym Śląskiem, jak ty.... zdobyła się nawet na wstawkę informującą masła maślanego , którym ty tak samo smarujesz, mam pytanie kiedy płaci firma z której pobierasz pieniądze o nazwie MOPS skoro wszystkich tam wysyłasz to jesteś bardzo zorientowanym benificjentem, i pewno się nie mylę !.

kłamstwo 29.04.2014 12:30
oceniono 17 razy
-17
Zgłoś

No to ja mam pytanie do udzielających się tu górników - czy zrezygnujecie z części swoich dość licznych przywilejów w zamian za uratowanie miejsc pracy? Proszę o w miarę logiczne odpowiedzi bo pitulenia o zimie -3 stopni zal czytać.

likwidowacwszystko 29.04.2014 12:12
oceniono 17 razy
-15
Zgłoś

no bledy chyba zy mnie nauczysz pisac ;D

KAtra 29.04.2014 12:06
oceniono 16 razy
10
Zgłoś

jakbym nie miała dziecku co do garnka włożyć jasne, że bym poszła ja sie tego nie wstydze ale tacy jak Ty tego nie zrozumią bo tacy jak Ty dziecku kromkę chleba z buzi by wyciągnoł by mieć więcej ;) i wiesz "pójdziesz " przez "u" takie błedy robić to do szkoły się chodzić nie chciało ;D

likwidowacwszystko 29.04.2014 12:00
oceniono 17 razy
-13
Zgłoś

KAtra ty pewnie nie pierwszy raz pujdziesz :)

KAtra 29.04.2014 11:50
oceniono 15 razy
11
Zgłoś

jak ja zaczne chodzić to Ty też nie bój sie idziemy na tym samym torze:)

likwidowacwszystko 29.04.2014 11:46
oceniono 16 razy
-12
Zgłoś

KAtra ty dopiero zaczniesz chodzic po zapomoge:) jak zlikwiduja kopalnie

KAtra 29.04.2014 11:38
oceniono 13 razy
9
Zgłoś

a ten likwidowaćwszystko nom stop wszędzie to samo zapewne zapomoge z urzędu pracy pobiera i mądruje wszędzie bo ma na to czas !