Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Katarzyna Kuczyńska-Budka mówi że 20 lat Polski w Unii Europejskiej należy traktować jako zwycięstwo 

Jak ważny jest wizerunek, nasza rozmówczyni wie doskonale, bo przez lata zajmowała się tym profesjonalnie. Z panią Katarzyną Kuczyńską-Budką, radną Miasta Gliwice spotkaliśmy się w siedzibie Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej, mieści...

Rząd przyjął tzw. babciowe. Będzie 1,5 tys. zł na dziecko 

Rząd przyjął projekt ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka Aktywny rodzic. To tzw. babciowe, które będzie przysługiwać rodzicom dzieci w wieku od roku do trzech lat

Grzegorz Wolnik komentuje wyniki wyborów do sejmiku. Mówi o "efekcie Kałuży" 

Trzy pytania do Grzegorza Wolnika o wyniki wyborów do Sejmiku Śląskiego w naszym okręgu wyborczym.

Wyniki wyborów do sejmiku śląskiego. W naszym okręgu wygrało PiS, ale województwem i tak będzie rządzić KO z sojusznikami 

Mieszkańcy naszego regionu wybrali siedem osób, które będą nas reprezentować w Sejmiku Województwa Śląskiego. Sprawdź, kto uzyskał mandat.

Prezes Nowin Arkadiusz Gruchot w Wieczorze Wyborczym TVP Katowice: Niska frekwencja jest rozczarowująca 

W niedzielę (7.04.) w specjalnym programie TVP Katowice zaproszeni goście omówili sposób prowadzenia kampanii w wyborach samorządowych, a także pierwsze sondażowe wyniki, również te dotyczące frekwencji. Jednym z ekspertów w studiu regionalnej...

Sondaż: w wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego wygrywa Koalicja Obywatelska 

Zgodnie z badaniem exit poll pracowni Ipsos dla TVN24 PiS osiągnęło 33,7% poparcia w wyborach do sejmików wojewódzkich na skalę krajową, podczas gdy Koalicja Obywatelska zajęła drugie miejsce z wynikiem 31,9%. Trzecią pozycję zajęła Trzecia...

Lokale wyborcze zamknięte. Kiedy poznamy wyniki? Jak wygląda proces liczenia głosów? 

Lokale wyborcze w całej Polsce zostały właśnie zamknięte. Teraz rozpoczyna się liczenie głosów. Wkrótce poznamy wyniki, które na kolejne lata określą skład władz lokalnych – od rad gminnych i powiatowych, po sejmiki województw. Zwycięskie...

Sondaż: frekwencja w wyborach samorządowych wyniosła 51,5 proc. [ZDJĘCIA] 

Trwa głosowanie w wyborach samorządowych. Lokale wyborcze będą czynne od 7 do 21. W jednym miejscu publikujemy dane frekwencyjne obejmujące cały region. 

Cisza wyborcza od północy – wyłączamy komentarze 

Ze względu na ciszę wyborczą, która rozpoczyna się w sobotę i trwa do końca głosowania w niedzielę wieczorem, ograniczamy możliwość komentowania informacji zamieszczonych w portalach: agronowiny.pl, ezory.pl, jastrzębieonline.pl oraz nowiny.pl.

Nadleśnictwa finansowały imprezy z udziałem Michała Wosia. Dziś były nadleśniczy jest kandydatem z komitetu Wosia w wyborach 

Wstępne wyniki audytu gospodarki finansowej Lasów Państwowych rodzą pytania, czy środki finansowe tej instytucji nie zostały wykorzystane do promocji Michała Wosia przed wyborami parlamentarnymi. Cześć środków pochodziła z Nadleśnictwa...

Statystyczna czteroosobowa rodzina wyda w tym roku na świąteczną żywność od 800 do 1200 zł 

Wiadomo już, ile pieniędzy Polacy chcą przeznaczyć na świąteczną żywność, w tym na napoje, w przeliczeniu na jedną osobę. 17,3% badanych wyda średnio 200-300 zł, a 13,9% ankietowanych jest gotowych na kwotę powyżej 500 zł. Deklarowane wydatki będą zbliżone do zeszłorocznych.

Niższe emerytury po 1 kwietnia, bo statystycznie żyjemy dłużej [WYLICZENIA] 

Od początku kwietnia 2024 r. obowiązują nowe tablice średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn. Stanowią one podstawę przyznawania emerytur lub doliczanie składek na wnioski zgłoszone od 1 kwietnia tego roku do 31 marca 2025 r.

Zakazy ruchu pojazdów ciężarowych w okresie świąt 

Ograniczenie ma na celu poprawę przepustowości dróg i zapewnienie płynności ruchu w okresie wzmożonego natężenia samochodów osobowych. Za złamanie zakazu kierowcy mogą zostać ukarani.

Świąteczne zakupy znowu na ostatnią chwilę. Polacy sprytnie liczą na lepsze promocje 

Blisko 30% konsumentów miało wyruszyć na świąteczne zakupy tydzień przed Wielkanocą, a prawie 22% robi to niemal na ostatnią chwilę. Produkty są kupowane głównie w fizycznych placówkach.

Wolny Wielki Piątek? Rząd prowadzi analizy 

W Europie Wielki Piątek bardzo często jest wolny. Tego dnia do pracy nie idą m.in. Niemcy, Czesi, Słowacy, Hiszpanie czy Brytyjczycy. Na razie Polska nie dołączy do tego grona. Rząd nie planuje w tej kwestii zmian, ale prowadzi analizy czterodniowego tygodnia pracy.

Pogoda na świąteczny weekend. Będzie ciepło i słonecznie, ale i wietrznie [PROGNOZA POGODY] 

Zapowiada się bardzo ciekawa Wielkanoc. Będzie bardzo ciepło i słonecznie, ale miejscami spadnie deszcz, zaś niektóre miejsca nawiedzą burze. Na południu we znaki może się dać silny wiatr, przed którym ostrzegają synoptycy.

Analitycy prognozują ożywienie gospodarcze Polski. Jak według nich zmieni się PKB w 2024 r.? 

Główny ekonomista PKO BP wskazał, że w 2023 r. Polska była, po Rumunii, drugą najmocniej rosnącą gospodarką w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Polacy odetchnęli od inflacji. W tym roku mniej osób chce oszczędzać na świątecznych zakupach 

Blisko połowa aktywnych konsumentów chce ograniczyć tegoroczne wydatki wielkanocne w sklepach względem zeszłorocznych. Jednak w tym roku takich osób jest zdecydowanie mniej niż tych, które w 2023 r. chciały mocniej zaciskać pasa.

W Kolejach Śląskich zmiana czasu na letni nie stanowi problemu 

W nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca nastąpi zmiana czasu na letni. Według rozkładu, żaden pociąg Kolei Śląskich nie będzie w trasie, gdy w świąteczny weekend przestawimy zegarki z godziny 2:00 na 3:00.

Materiał partnera

Alert pogodowy dla naszego regionu. IMGW zapowiada kilka godzin bardzo silnego wiatru 

Ostrzeżenie I stopnia wydane przez IMGW dotyczy m.in. części województwa śląskiego, w tym naszego regionu. Po zmroku wiatr znacznie przybierze na sile, w porywach osiągając do 85 km/h.

Koleje Śląskie z coraz lepszą punktualnością 

Punktualność to jeden z atutów Kolei Śląskich. Regionalny przewoźnik w tym zakresie ma się czym pochwalić – w grudniu 2023 roku wskaźnik pociągów wjeżdżających na stację o rozkładowej godzinie wynosił 83 proc., a w lutym 2024 roku już 94 proc.

Materiał partnera

Śląscy policjanci na szkoleniu o materiałach wybuchowych [ZDJĘCIA]  

W lutym i marcu Sztab Policji KWP w Katowicach zorganizował cykl zajęć doskonalenia zawodowego dla policjantów z Nieetatowych Grup Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego województwa śląskiego. Szkolenie odbyło się na terenie zakładu jednego z największych w Europie producentów materiałów wybuchowych oraz systemów ich inicjowania w Krupskim Młynie.

Marcin Krupa. Katowice są stolicą Śląska, miastem kultury i nauki 

Prezydent najważniejszego ze śląskich miast to wieloletni samorządowiec, kontynuator działań Piotr Uszoka, swego byłego szefa w katowickim urzędzie.

AKTUALIZACJA ABW w domu Michała Wosia. Poseł wydał oświadczenie 

Służby przeszukały dom Michała Wosia w powiecie raciborskim. Działania prowadzone są na polecenie Prokuratury Krajowej, której rzecznik Anna Adamiak w rozmowie z Nowinami potwierdza, że czynności trwają. 

Linia S9 Kolei Śląskich cieszy się coraz większym powodzeniem 

Koleje Śląskie podsumowały kwartał na linii S9. Obłożenie składów rośnie z miesiąca na miesiąc. Od 1 do 29 lutego 2024 r. na trasie łączącej Częstochowę i Tarnowskie Góry z usług Kolei Śląskich skorzystało 34 726 pasażerów.

Materiał partnera

Od kwietnia wyższe stawki odszkodowań za wypadek w pracy 

Kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy i chorób zawodowych od 1 kwietnia będą wyższe. Za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczony otrzyma 1431 zł, to o 162 zł więcej niż dotychczas. Do 128 799 zł wzrasta kwota jednorazowego odszkodowania dla małżonka lub dziecka w sytuacji śmierci...

Zobacz więcej