Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
21 września 2017

Drużyna biegowa "Kobiety na 5+" najliczniejsza na "Jastrzębskiej 10"

Drużyna biegowa "Kobiety na 5+" najliczniejsza na "Jastrzębskiej 10"
fot. UM Jastrzębie / Piotr Kędzierski

Najliczniejszą drużyną, która wystartowała w „Jastrzębskiej 10” była drużyna biegowa „Kobiety na 5+”, licząca 33 panie. Reprezentantki tej grupy nie tylko przebiegły dystans 10 km, co już jest pewnym dokonaniem, ale też zajęły wysokie lokaty. II miejsce wywalczyła Katarzyna Kanclerz-Januszewska (00:43:30), a na III Uplasowała się Barbara Piwiszkis (00:44:52). 

Tradycją stało się, że jastrzębskie panie z drużyny „Kobiety na 5+” biorą udział w „Jastrzębskiej 10”. Panie przygotowują się do biegu, trenują, dbają o to, aby w finałowym dniu dobrze wypaść w zawodach. Dla nich bieganie to nie tylko walka o dobrą lokatę, to styl życia. Drużynę stworzyła Agnieszka Badach, a trenerem jest Sylwia Katana, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Obie pracują w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji i starają się przekonać jastrzębian, że ruch to zdrowie.  

- Nasza drużyna wystartowała w „Jastrzębskiej 10” już po raz drugi. Wiele dziewczyn nie wierzyło na początku, ze da radę przebiec 10 km, teraz przygotowują się do udziału w półmaratonie. Spotykamy się systematycznie 2 razy w tygodniu. Intensywniej trenujemy przed zawodami około miesiąca. Nie tylko biegamy. Jesteśmy zgraną grupą osób, które lubią ze sobą przebywać, wspólnie spędzać czas - mówi Agnieszka Badach, jedna z organizatorek drużyny.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kenijczyk triumfuje w Jastrzębskiej Dziesiątce Kenijczyk triumfuje w Jastrzębskiej Dziesiątce

We wrześniu psy będą miały nowy wybieg We wrześniu psy będą miały nowy wybieg

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
jastrząb 21.09.2017 19:27

Duma*