Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
2 października 2017

JSW: Zarobki górników będą zależne od koniunktury

JSW: Zarobki górników będą zależne od koniunktury
fot. Kompania Węglowa

Porozumienie, które zostało zawarte pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem JSW we wrześniu 2015 roku obowiązuje do końca tego roku. Trwają rozmowy nad Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy. Już dzisiaj wiadomo, że zarobki będą zależne od sytuacji finansowej Spółki. 

Robert Ostrowski, zastępca prezesa do spraw ekonomicznych, uważa, że ZUZP jasno powinno być określać, warunki, w których zawiesza się pewne składniki wynagrodzenia lub je wypłaca. JSW, która jest producentem węgla koksującego, podlega silnym wahaniom na rynku i dlatego, zdaniem wiceprezesa, takie rozwiązanie w sprawie wynagrodzeń pozwoli zaoszczędzić żmudnych i trudnych rozmów pomiędzy przedstawicielami związków zawodowych a zarządem.

Warto przypomnieć, że postulat mówiący o tym, że część wypłaty górniczej będzie ruchoma był konsekwentnie odrzucany przez związki zawodowe. Konflikt pomiędzy ówczesnym prezesem JSW Jarosławem Zagórowskim, a przedstawicielami załogi doprowadził do strajków w 2015 roku i demonstracji przed siedzibą JSW. Teraz sami związkowcy przyznają, że część wypłat górniczej ma być ruchoma i niektóre świadczenia będzie można zawiesić. Kwestą sporną są natomiast szczegółowe ustalenia w tym temacie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW" "Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW"

JSW będzie szukać węgla w lubelskiem JSW będzie szukać węgla w lubelskiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (38)
jedność05.10.2017 14:38

A TW kwiatek i inni byli funkcjonariusz to ile dostaną.

aro04.10.2017 22:50

A to was nie boli... Kogo to kasa.. Najlepiej opłacanym piłkarzem w historii ligi został Artur Jędrzejczyk. Co miesiąc będzie dostawał 215 tys. zł. Tuż za nim znajduje się Vadis Odjidja-Ofoe. Belg zarabia 200 tys. zł, ale niedługo może zarabiać . eszcze więcej - jego agenci rozmawiają z klubem o przedłużeniu kontraktu.

aro04.10.2017 22:31

ZAROBKI PREZESÓW BĘDĄ ZAWSZE NAJWYŻSZE. Pozdrawiam bezmyślnych, oderwanych od pługa i zazdrosnych (ludzie zobaczcie jak wami manipulują)...

oleolek04.10.2017 16:05

NIECH ODDADZĄ TO CO OD 2011 ZABRALI W WYPŁATACH

Byly z Jas mos.04.10.2017 11:47

Zefir ty sie tak nie podniecaj. Opowiem Ci jedną anegdote. Gość ze ściany przez głupotę powiedział kierownikowi że chetnie pójdzie do oddziału szybowego. Kierownik po jakimś czasie musiał sie pozbyć kilku ludzi i ten też gość trafił do mnie na robotę weekendowa do pracy. Po kilku godzinach w szybie powiedział że już nigdy w życiu nie powie że pracownicy Msz to lebry, tak go przrazila praca na wysokości. Wiec powiem tyko tyle"Nie każdy poradzi sobie z lekiem wysokosci. Więc szanujmy się nawzajem. Pozdrawiam i trochę wiecej pokory.

zenek04.10.2017 9:49

zawsze do gornictwa dopłacano , a te kilka lat koniunktury nie odrobiło nawet 5% tego co cała Polska do nich dopłaciła. jsw spółka akcyjna i nie może być finansowana przez skarb państwa ? wystarczyło przesunąć jas mos do srk i dofinansować z budżetu państwa urlopu górnicze. i kolejne tysiące pasożytów na garnuszku państwa

Zwiazki na powiazki04.10.2017 7:01

Zaś nas sprzedanie , ale teraz się za nich weźmiemy będzie buntq

Pokaż wszystkie opinie (38)