Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
13 października 2017

Zablotny odchodzi z JKH

Zablotny odchodzi z JKH
fot. Magdalena Kowolik / jkh.pl

David Zabolotny nie jest już bramkarzem JKH GKS Jastrzębie. Umowa, która miała obowiązywać do końca sezonu 2017/2018 w czwartek, 12 października, została rozwiązana za porozumieniem stron. David przenosi się do niemieckiego klubu hokejowego EV Lindau. 

Zabolotny trafił do JKH GKS Jastrzębie w wieku dziewiętnastu lat przed startem sezonu 2013/2014. Wychowanek Orlika Opole to reprezentant młodzieżowych reprezentacji Polski, a obecnie znajduje się w szerokiej kadrze reprezentacji seniorów.

W barwach JKH David Zabolotny zanotował 90 występów (w tym dwa mecze Pucharu Polski). Łącznie spędził na tafli 5037 minut i 33 sekundy. 46 razy z Davidem Zabolotnym w bramce JKH schodził z lodu, jako ekipa zwycięska, natomiast w 36 meczach popularny "Zabol" musiał przełknąć gorycz porażki.

Z 2322 strzałów oddanych w światło bramki, Zabolotny obronił 2095 uderzeń rywali, co składa się na 227 bramek straconych, przy skuteczności na poziomie 90,2 procent. Ośmiokrotnie David zachował czyste konto. Z drużyną JKH zdobył brązowy oraz srebrny medal mistrzostw Polski.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej: klęska z Cracovią i koniec sezonu Hokej: klęska z Cracovią i koniec sezonu

Hokej:  Cracovia triumfuje w Jastrzębiu Hokej: Cracovia triumfuje w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!