Spółdzielczy

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
13 października 2017

Zablotny odchodzi z JKH

Zablotny odchodzi z JKH
fot. Magdalena Kowolik / jkh.pl

David Zabolotny nie jest już bramkarzem JKH GKS Jastrzębie. Umowa, która miała obowiązywać do końca sezonu 2017/2018 w czwartek, 12 października, została rozwiązana za porozumieniem stron. David przenosi się do niemieckiego klubu hokejowego EV Lindau. 

Zabolotny trafił do JKH GKS Jastrzębie w wieku dziewiętnastu lat przed startem sezonu 2013/2014. Wychowanek Orlika Opole to reprezentant młodzieżowych reprezentacji Polski, a obecnie znajduje się w szerokiej kadrze reprezentacji seniorów.

W barwach JKH David Zabolotny zanotował 90 występów (w tym dwa mecze Pucharu Polski). Łącznie spędził na tafli 5037 minut i 33 sekundy. 46 razy z Davidem Zabolotnym w bramce JKH schodził z lodu, jako ekipa zwycięska, natomiast w 36 meczach popularny "Zabol" musiał przełknąć gorycz porażki.

Z 2322 strzałów oddanych w światło bramki, Zabolotny obronił 2095 uderzeń rywali, co składa się na 227 bramek straconych, przy skuteczności na poziomie 90,2 procent. Ośmiokrotnie David zachował czyste konto. Z drużyną JKH zdobył brązowy oraz srebrny medal mistrzostw Polski.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JKH GKS ma nowego obrońcę - Czecha Jakuba Grofa JKH GKS ma nowego obrońcę - Czecha Jakuba Grofa

Juniorzy JKH GKS zdobywają tytuł Wicemistrza Polski Juniorzy JKH GKS zdobywają tytuł Wicemistrza Polski

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!