Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
9 listopada 2017

Lepiej pilnować swoich kluczy. Czy to było włamanie?

Lepiej pilnować swoich kluczy. Czy to było włamanie?
fot. Policja.pl

W środę wieczorem do Komendy Miejskiej Policji zadzwoniła zdenerwowana kobieta, która powiadomiła mundurowych, że w jej domu znajduje się włamywacz. 

Mieszkanka osiedla Zofiówka wracają do domu około godziny 20:00 zobaczyła na swoim balkonie włamywacza. A przynajmniej było wówczas przekonana, że go zobaczyła. Mundurowi, którzy zostali o tym powiadomieni przybyli na miejsce zdarzenia i nie stwierdzili w mieszkaniu obecności żadnych osób. Z wyjaśnień kobiety wynikało, że jakiś czas temu zgubiła klucz do drzwi i stąd wynikły jej obawy. Policjanci zalecili jej wymianę zamku.

Niedawno policjanci poinformowali, że okres jesienno-zimowy jest czasem, kiedy dokonywanych jest najwięcej włamań do mieszkań i domów. Dlatego mundurowi ostrzegają mieszkańców przed zachowaniami, które mogą być ułatwieniem dla przestępców. Jedną z porad jest chronienie kluczy przed dostęp do nich osób niepowołanych.

Jedno z zaleceń mundurowych, dotyczącego ochrony mieszkania przed włamywaczami jest następujące:

-  Gdy zgubisz klucze, natychmiast wymień bodaj jeden zamek. Może wcale ich nie zgubiłaś, tylko zostały, Ci skradzione? 

Przeczytaj: bezpieczny dom i mieszkanie  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Posiadali narkotyki. Teraz siedzą za kratami Posiadali narkotyki. Teraz siedzą za kratami

Dziewczynka mogła wylecieć przez okno Dziewczynka mogła wylecieć przez okno

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
genek09.11.2017 13:27

dziwna baba - dzwoni na Policję z kłamstwem - zwłaszcza, że nie było sladów włamania

Gość09.11.2017 12:57

"Złapani złodzieje powinni odpracowywać straty"

W JSW zlapano zlodzieja i uczyniono dyrektorem

Porada09.11.2017 8:32

PO zagubieniu kluczy, należy NATYCHMIAST wymienić zamki. Do czasu wymiany, ktoś musi pilnować domu. To podstawa bezpieczeństwa. Wymiana jest prosta i znacznie mniej kosztowna od okradzenia.
Złapani złodzieje powinni odpracowywać straty jakie uczynili. Jeśli nie mogą, należy ich połamać ... To dalszy ciąg podstaw bezpieczeństwa. I tak się dzieje. Dwóch połamanych złodziei zgłosiło się do szpitala 40 kilometrów od miejsca w którym kradli.