Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
9 listopada 2017

Lepiej pilnować swoich kluczy. Czy to było włamanie?

Lepiej pilnować swoich kluczy. Czy to było włamanie?
fot. Policja.pl

W środę wieczorem do Komendy Miejskiej Policji zadzwoniła zdenerwowana kobieta, która powiadomiła mundurowych, że w jej domu znajduje się włamywacz. 

Mieszkanka osiedla Zofiówka wracają do domu około godziny 20:00 zobaczyła na swoim balkonie włamywacza. A przynajmniej było wówczas przekonana, że go zobaczyła. Mundurowi, którzy zostali o tym powiadomieni przybyli na miejsce zdarzenia i nie stwierdzili w mieszkaniu obecności żadnych osób. Z wyjaśnień kobiety wynikało, że jakiś czas temu zgubiła klucz do drzwi i stąd wynikły jej obawy. Policjanci zalecili jej wymianę zamku.

Niedawno policjanci poinformowali, że okres jesienno-zimowy jest czasem, kiedy dokonywanych jest najwięcej włamań do mieszkań i domów. Dlatego mundurowi ostrzegają mieszkańców przed zachowaniami, które mogą być ułatwieniem dla przestępców. Jedną z porad jest chronienie kluczy przed dostęp do nich osób niepowołanych.

Jedno z zaleceń mundurowych, dotyczącego ochrony mieszkania przed włamywaczami jest następujące:

-  Gdy zgubisz klucze, natychmiast wymień bodaj jeden zamek. Może wcale ich nie zgubiłaś, tylko zostały, Ci skradzione? 

Przeczytaj: bezpieczny dom i mieszkanie  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uważajcie na złodziei w okresie świątecznym Uważajcie na złodziei w okresie świątecznym

Kierowcy nie przepuszczają pieszych Kierowcy nie przepuszczają pieszych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
genek09.11.2017 13:27

dziwna baba - dzwoni na Policję z kłamstwem - zwłaszcza, że nie było sladów włamania

Gość09.11.2017 12:57

"Złapani złodzieje powinni odpracowywać straty"

W JSW zlapano zlodzieja i uczyniono dyrektorem

Porada09.11.2017 8:32

PO zagubieniu kluczy, należy NATYCHMIAST wymienić zamki. Do czasu wymiany, ktoś musi pilnować domu. To podstawa bezpieczeństwa. Wymiana jest prosta i znacznie mniej kosztowna od okradzenia.
Złapani złodzieje powinni odpracowywać straty jakie uczynili. Jeśli nie mogą, należy ich połamać ... To dalszy ciąg podstaw bezpieczeństwa. I tak się dzieje. Dwóch połamanych złodziei zgłosiło się do szpitala 40 kilometrów od miejsca w którym kradli.