Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 grudnia 2017

JSW w gronie firm wrażliwych społecznie

JSW w gronie firm wrażliwych społecznie
fot. JSW S.A.

Jastrzębska Spółka Węglowa wróciła po dwóch latach przerwy do prestiżowego grona spółek RESPECT Index, który w tegorocznej edycji zgromadził 28 firm notowanych na warszawskim parkiecie.

Oznacza to, że JSW spełniła restrykcyjne kryteria stawiane spółkom odpowiedzialnym społecznie, które prowadzą konsekwentnie działania między innymi na rzecz środowiska naturalnego i społeczności lokalnych.  Nowy skład portfela został ogłoszony 14 grudnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ramach tego prestiżowego indeksu notowane są spółki zarządzane w sposób zrównoważony i odpowiedzialny społecznie oraz wyjątkowo atrakcyjne pod względem inwestycyjnym.

- Powrót do indeksu RESPECT jest dla nas wielkim wyróżnieniem, ale też zobowiązaniem do bycia firmą społecznie odpowiedzialną. Odpowiedzialną zarówno za ponad 26 tysięcy pracowników w całej Grupie JSW, ale także odpowiedzialną za gminy, na terenie których prowadzimy naszą działalność. Czujemy się zobowiązani nie tylko do uwzględniania w procesie podejmowania decyzji biznesowych ich społecznych i środowiskowych konsekwencji, ale też zobowiązanie do poszukiwania i upowszechniania rozwiązań, które pozwolą lepiej zadbać o interesy naszego otoczenia - podkreśla Tomasz Śledź, zastępca prezesa ds. Technicznych Jastrzębskiej Spółki Węglowej, który odebrał zaszczytne wyróżnienie z rąk prezesa GPW.

Do indeksu kwalifikowane są spółki charakteryzujące się najwyższą płynnością, będące liderami w zakresie ładu korporacyjnego, ładu informacyjnego i relacji z inwestorami, a także w obszarze działań prośrodowiskowych, społecznych i adresowanych do pracowników.

Indeks RESPECT jest swego rodzaju wskazówką dla profesjonalnych inwestorów, gdyż daje im gwarancję inwestycji w spółki o dużej płynności i zarządzanych zgodnie z najwyższymi standardami. Podobne indeksy na światowych giełdach skupiają spółki będące liderami w zakresie etycznego prowadzenia biznesu, ochrony środowiska i szacunku dla praw człowieka. Pierwszym tego typu indeksem był wprowadzony w 1999 roku Dow Jones Sustainability Indexes.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Mike18.12.2017 15:11

W szczególności DT na boryni ps twardy Cham i prostak do potęgi!!!

Pancerżaba18.12.2017 9:11

Liderzy w szacunku praw człowieka...

Radio Teheran18.12.2017 8:44

Wrazliwi spolecznie: zatrudniaja niewydarzone dzieci poslow i dzialaczy oraz sieroty z partii.