Spółdzielczy

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°16°
12 stycznia 2018

Posłowie nie chcą kolei w Jastrzębiu

Posłowie nie chcą kolei w Jastrzębiu
fot. pixabay

Poseł Krzysztof Gadowski zgłosił do budżetu państwa poprawkę, która zabezpiecza środki na budowę linii kolejowej Jastrzębie-Pawłowice. W czwartek Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwalił budżet. Jednak nie uwzględniono w nim pieniędzy na kolej. 

Poseł Gadowski złożył poprawkę do budżetu państwa, która zakładała przekazanie 5 mln zł na budowę linii kolejowej na odcinku Jastrzębie-Zdrój - Pawłowice. Niestety poprawka przepadła, bo posłowie zagłosowali przeciwko niej.

Poseł Gadowski wskazywał, że Jastrzębie-Zdrój (ok. 90 tys. mieszkańców)  jest obecnie  największym miastem w Polsce, pozbawionym dostępu do czynnej linii kolejowej w ruchu pasażerskim. Odtworzenie ruchu kolejowego, który łączyłby Jastrzębie-Zdrój ze stolicą województwa, zwiększy dostęp mieszkańców do uczelni oraz miejsc pracy i niewątpliwie wpłynie na rozwój miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Z naszego regionu można pociągiem dojechać na Hel Z naszego regionu można pociągiem dojechać na Hel

Młodzi mają szansę na dobrze płatną pracę? Młodzi mają szansę na dobrze płatną pracę?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (63)
nowy15.01.2018 19:37

szkoda mialo byc polaczenie do czech jedyne chyba w rejonie, i fajnie tez bylo by do wisly i katowic bez przesiadek wygodnie z rowerem lub duzym bagazem noi wifi ale moze po wyborach samorzadowych jak wygra ktos z pis do w sejmie znajda sie pieniadze, chyba zaglosuje na pis chociaz pani anna hetman jest dobrym prezydentem tak mi sie wydaje, ale jak maja nas omijac dotacje itp

Gość15.01.2018 11:20

Do Józwa... w każdym mieście są blokowiska.

józwa14.01.2018 22:29

Po co w Jastrzębiu potrzebna kolej ? Wyjechać stąd zawsze można obojętnie czym , wracać ani przyjeżdżać do tego blokowiska nie ma po co.

do prawdo14.01.2018 14:51

Oczywiście, że wina pisu i Kaczyńskiego ,to chyba jasne . choć do niedawna była to wina Tuska i PO.

gość14.01.2018 11:55

Partia wodza nie pozwoli na jakiekolwiek inicjatywy ze strony opcji przeciwnej. Żal, bo to przecież nasze miasto i nasze sprawy.

Gość14.01.2018 1:13

Do Ktoś... nie wymądrzaj się głupkowato! z Jastrzębia do Katowic z Rybnika? Ja już od dawna jeżdżę autobusem nr. 101 do Żor a póżniej do Katowic Bus Brothers, mają 100 razy lepsze busy i zniżki na bilety a w Drabasie jest dwóch przewożników i jeden ma zniżki a drugi nie.

prawdo14.01.2018 0:35

Ludzie co piszczecie. Mamy bezplatną komunikacje miejska i z tego sie cieszmy. Przepraszam takie byly obiecanki... A jak to pozniej bedzie? Wina PiSu lub Kaczynskiego...

Pokaż wszystkie opinie (63)