Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
12 stycznia 2018

Posłowie nie chcą kolei w Jastrzębiu

Posłowie nie chcą kolei w Jastrzębiu
fot. pixabay

Poseł Krzysztof Gadowski zgłosił do budżetu państwa poprawkę, która zabezpiecza środki na budowę linii kolejowej Jastrzębie-Pawłowice. W czwartek Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwalił budżet. Jednak nie uwzględniono w nim pieniędzy na kolej. 

Poseł Gadowski złożył poprawkę do budżetu państwa, która zakładała przekazanie 5 mln zł na budowę linii kolejowej na odcinku Jastrzębie-Zdrój - Pawłowice. Niestety poprawka przepadła, bo posłowie zagłosowali przeciwko niej.

Poseł Gadowski wskazywał, że Jastrzębie-Zdrój (ok. 90 tys. mieszkańców)  jest obecnie  największym miastem w Polsce, pozbawionym dostępu do czynnej linii kolejowej w ruchu pasażerskim. Odtworzenie ruchu kolejowego, który łączyłby Jastrzębie-Zdrój ze stolicą województwa, zwiększy dostęp mieszkańców do uczelni oraz miejsc pracy i niewątpliwie wpłynie na rozwój miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Koleją z Jastrzębia do Centralnego Portu Komunikacyjnego i Ostrawy Koleją z Jastrzębia do Centralnego Portu Komunikacyjnego i Ostrawy

Plany reaktywacji kolei po ścieżce rowerowej? Plany reaktywacji kolei po ścieżce rowerowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (63)
nowy15.01.2018 19:37

szkoda mialo byc polaczenie do czech jedyne chyba w rejonie, i fajnie tez bylo by do wisly i katowic bez przesiadek wygodnie z rowerem lub duzym bagazem noi wifi ale moze po wyborach samorzadowych jak wygra ktos z pis do w sejmie znajda sie pieniadze, chyba zaglosuje na pis chociaz pani anna hetman jest dobrym prezydentem tak mi sie wydaje, ale jak maja nas omijac dotacje itp

Gość15.01.2018 11:20

Do Józwa... w każdym mieście są blokowiska.

józwa14.01.2018 22:29

Po co w Jastrzębiu potrzebna kolej ? Wyjechać stąd zawsze można obojętnie czym , wracać ani przyjeżdżać do tego blokowiska nie ma po co.

do prawdo14.01.2018 14:51

Oczywiście, że wina pisu i Kaczyńskiego ,to chyba jasne . choć do niedawna była to wina Tuska i PO.

gość14.01.2018 11:55

Partia wodza nie pozwoli na jakiekolwiek inicjatywy ze strony opcji przeciwnej. Żal, bo to przecież nasze miasto i nasze sprawy.

Gość14.01.2018 1:13

Do Ktoś... nie wymądrzaj się głupkowato! z Jastrzębia do Katowic z Rybnika? Ja już od dawna jeżdżę autobusem nr. 101 do Żor a póżniej do Katowic Bus Brothers, mają 100 razy lepsze busy i zniżki na bilety a w Drabasie jest dwóch przewożników i jeden ma zniżki a drugi nie.

prawdo14.01.2018 0:35

Ludzie co piszczecie. Mamy bezplatną komunikacje miejska i z tego sie cieszmy. Przepraszam takie byly obiecanki... A jak to pozniej bedzie? Wina PiSu lub Kaczynskiego...

Pokaż wszystkie opinie (63)