Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
EkoOkna
16 stycznia 2018

Posłowie przeciwko oddziałowi ratunkowemu w WSS nr 2

Posłowie przeciwko oddziałowi ratunkowemu w WSS nr 2
fot. Policja.pl

Podczas głosowania nad budżetem państwa posłowie odrzucili poprawkę, aby przeznaczyć 10 mln zł na utworzenie oddziału ratunkowego i lądowiska dla helikopterów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2. 

Poprawkę o tym, aby w budżecie państwa znalazły się środki na oddział ratunkowy i lądowisko w WSS nr 2 złożył poseł Krzysztof Gadowski.

Poseł uzasadniał, że szpital jest placówką o szczególnym znaczeniu w systemie ochrony zdrowia w regionie. Od zawsze funkcjonował i funkcjonuje, jako podmiot przygotowany do przyjmowania najcięższych wypadków, w tym masowych (np. w górnictwie). Z uwagi na położenie szpitala w pobliżu kopalń w okręgu jastrzębskim i rybnickim oraz tras szybkiego ruchu (autostrada A1), granicy z Republiką Czeską, szpital jest przygotowany na zabezpieczenie medyczne poszkodowanych w katastrofach i wypadkach.

- Celem budowy szpitalnego oddziału ratunkowego z modernizacją lądowiska jest stworzenie w jednym miejscu możliwie najlepszych warunków do ratowania pacjentów w stanach zagrożenia życia i zdrowia, na co pozwala również istniejące zaplecze jednostki w postaci szerokiego zakresu realizowanych usług medycznych w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak również doświadczenie i kwalifikacje kadry medycznej. Warto zauważyć, że na terenie naszego miasta w chwili obecnej nie funkcjonuje SOR, a jego zadania realizuje izba przyjęć - argumentował poseł Krzysztof Gadowski.

Według informacji internetowej Sejmu RP, drugi poseł wywodzący się z Jastrzębia - Grzegorz Matusiak (PiS) nie poparł  tej poprawki i głosował przeciwko. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Niebezpieczna droga do prosektorium Niebezpieczna droga do prosektorium

Będzie kontrola izby przyjęć Będzie kontrola izby przyjęć

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (50)
adam22.01.2018 22:44

Po co oddział ratunkowy, skoro lekarze na izbie przyjęć za psie pieniądze wykonują tą samą robotę co lekarze SOR w Rybniku, czy w innym szpitalu za kilkukrotnie wyższe pensje. Pani menadżer na tym nie zależy (pogorszyły by się wyniki ekonomiczne), a posłom tym bardziej, Oni się leczą w stolicy.

remik19.01.2018 16:18

Do "Anonima" z 16.01.2018 z godz. 23:09. (PiSzący do pacjentka).
Czy ty, mściwa szara maso, tego nie rozumiesz, że jeśli chodzi o potrzeby dla swojego miasta, to posłowie, nawet z różnych partii, powinni ?rozmawiać jednym językiem?? Chyba, że poseł Matusiak już się wyprowadził z Jastrzębia i ma w nosie sprawy szpitala? A może poseł Matusiak wraz z całą swoją familią ma zapewnione leczenie w lecznicy rządowej? Zacznij używać mózgu, bo to aż tak strasznie nie boli. Aż strach myśleć jakie jajco będzie po 8 latach "dobrej zmiany"?

gość17.01.2018 14:34

Stworzyli JSW Ochrona dla syna Matusiaka i kilku ciekawych nazwisk. To jest dobra zmiana.

do seboc17.01.2018 12:50

Lepiej będzie jak ty odejdziesz z swoją chorą nienawiścią. Wiadomo, że musisz nienawidzić. PiS wpoił ci kogo należy nienawidzić, więc to robisz. Jak dobrze wyszkolony pies. Pan powiedział "bierz" i piesek bierze. Nie myśli czy to ma sens. Aport piesku !

Gość17.01.2018 6:57

Parafrazując znane powiedzenie Pis zastał Polskę murowaną a zostawi drewnianą. I tak będzie też w Jastrzębiu jeśli zaczną rządzić Panowie M i ich pociotki.

Gość17.01.2018 0:36

Problemem w Jastrzębiu nie jest PiS, czy PO problemem są bracia.

do Pacjentka16.01.2018 23:09

A ty czasami nie jesteś "pacjentkom" tego szpitala w Rybniku na Gliwickiej? Pielęgniarki rozpięły pasy i pozwoliły trochę na internecie? Gadowski miał osiem lat na swoje złote myśli, i co? Ano jajco!

Pokaż wszystkie opinie (50)