Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
16 stycznia 2018

Posłowie przeciwko oddziałowi ratunkowemu w WSS nr 2

Posłowie przeciwko oddziałowi ratunkowemu w WSS nr 2
fot. Policja.pl

Podczas głosowania nad budżetem państwa posłowie odrzucili poprawkę, aby przeznaczyć 10 mln zł na utworzenie oddziału ratunkowego i lądowiska dla helikopterów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2. 

Poprawkę o tym, aby w budżecie państwa znalazły się środki na oddział ratunkowy i lądowisko w WSS nr 2 złożył poseł Krzysztof Gadowski.

Poseł uzasadniał, że szpital jest placówką o szczególnym znaczeniu w systemie ochrony zdrowia w regionie. Od zawsze funkcjonował i funkcjonuje, jako podmiot przygotowany do przyjmowania najcięższych wypadków, w tym masowych (np. w górnictwie). Z uwagi na położenie szpitala w pobliżu kopalń w okręgu jastrzębskim i rybnickim oraz tras szybkiego ruchu (autostrada A1), granicy z Republiką Czeską, szpital jest przygotowany na zabezpieczenie medyczne poszkodowanych w katastrofach i wypadkach.

- Celem budowy szpitalnego oddziału ratunkowego z modernizacją lądowiska jest stworzenie w jednym miejscu możliwie najlepszych warunków do ratowania pacjentów w stanach zagrożenia życia i zdrowia, na co pozwala również istniejące zaplecze jednostki w postaci szerokiego zakresu realizowanych usług medycznych w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak również doświadczenie i kwalifikacje kadry medycznej. Warto zauważyć, że na terenie naszego miasta w chwili obecnej nie funkcjonuje SOR, a jego zadania realizuje izba przyjęć - argumentował poseł Krzysztof Gadowski.

Według informacji internetowej Sejmu RP, drugi poseł wywodzący się z Jastrzębia - Grzegorz Matusiak (PiS) nie poparł  tej poprawki i głosował przeciwko. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oddział Pediatryczny w WSS2 ruszy 1 stycznia Oddział Pediatryczny w WSS2 ruszy 1 stycznia

Chętnych na badania nie zabrakło Chętnych na badania nie zabrakło

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (50)
adam22.01.2018 22:44

Po co oddział ratunkowy, skoro lekarze na izbie przyjęć za psie pieniądze wykonują tą samą robotę co lekarze SOR w Rybniku, czy w innym szpitalu za kilkukrotnie wyższe pensje. Pani menadżer na tym nie zależy (pogorszyły by się wyniki ekonomiczne), a posłom tym bardziej, Oni się leczą w stolicy.

remik19.01.2018 16:18

Do "Anonima" z 16.01.2018 z godz. 23:09. (PiSzący do pacjentka).
Czy ty, mściwa szara maso, tego nie rozumiesz, że jeśli chodzi o potrzeby dla swojego miasta, to posłowie, nawet z różnych partii, powinni ?rozmawiać jednym językiem?? Chyba, że poseł Matusiak już się wyprowadził z Jastrzębia i ma w nosie sprawy szpitala? A może poseł Matusiak wraz z całą swoją familią ma zapewnione leczenie w lecznicy rządowej? Zacznij używać mózgu, bo to aż tak strasznie nie boli. Aż strach myśleć jakie jajco będzie po 8 latach "dobrej zmiany"?

gość17.01.2018 14:34

Stworzyli JSW Ochrona dla syna Matusiaka i kilku ciekawych nazwisk. To jest dobra zmiana.

do seboc17.01.2018 12:50

Lepiej będzie jak ty odejdziesz z swoją chorą nienawiścią. Wiadomo, że musisz nienawidzić. PiS wpoił ci kogo należy nienawidzić, więc to robisz. Jak dobrze wyszkolony pies. Pan powiedział "bierz" i piesek bierze. Nie myśli czy to ma sens. Aport piesku !

Gość17.01.2018 6:57

Parafrazując znane powiedzenie Pis zastał Polskę murowaną a zostawi drewnianą. I tak będzie też w Jastrzębiu jeśli zaczną rządzić Panowie M i ich pociotki.

Gość17.01.2018 0:36

Problemem w Jastrzębiu nie jest PiS, czy PO problemem są bracia.

do Pacjentka16.01.2018 23:09

A ty czasami nie jesteś "pacjentkom" tego szpitala w Rybniku na Gliwickiej? Pielęgniarki rozpięły pasy i pozwoliły trochę na internecie? Gadowski miał osiem lat na swoje złote myśli, i co? Ano jajco!

Pokaż wszystkie opinie (50)