Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 lutego 2018

WSS nr 2: Brakuje lekarzy specjalistów

WSS nr 2: Brakuje lekarzy specjalistów
fot. Paul Moore / photoxpress.com

Jastrzębski szpital, podobnie jak lecznice w całej Polsce, boryka się z brakiem lekarzy-specjalistów. Najbardziej potrzebni są pediatrzy i interniści.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 cierpi na brak lekarzy specjalistów. Jeśli placówka nie zapewni ich odpowiedniej liczby, tak aby zabezpieczyć pacjentów na oddziałach, trzeba będzie się liczyć - w skrajnym przypadku - z koniecznością ich zamknięcia. Jak informuje dyrektor WSS nr 2 Grażyna Kuczera, najbardziej brakuje pediatrów i internistów.

- Szpital robi, co tylko może, aby pozyskać specjalistów. Dajemy ogłoszenia o wakatach. Jednak nie można nikomu wydać nakazu pracy. Obecnie lekarze-specjaliści mają różnorodny wachlarz ofert zatrudnienia i stąd zapewne wynika nasza sytuacja  - mówi dyrektor WSS nr 2.

Osoby zainteresowane ofertą zatrudnienia mogą uzyskać informacje dzwoniąc pod numer tel.: 885 336 596, 500 317 329

Polub i udostępnij
Czytaj też

P.O. dyrektora w WSS nr 2 powołany zgodnie z prawem? P.O. dyrektora w WSS nr 2 powołany zgodnie z prawem?

Wywalczyli podwyżki o 300 zł Wywalczyli podwyżki o 300 zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Oko proroka01.03.2018 22:56

Przecież oko proroka to ja teraz na temat w szpitalu byłem no 7 piętrze chirurgia ogólna blok B salowe miłe ,pracę wykonywały wzorowo ,pielęgniarki różne lecz lekarze specjaliści to żenada gęby na kwinte o nic nie pytaj ton jak za komuny w armii

milczący do salowej01.03.2018 18:06

Że tak posłużę się parafrazą: Widziałem takich oburzonych na pracę salowych i pielęgniarek. Kultura i szacunek na poziomie zerowym ...i tu parafrazę kończę. Zdarza mi się bywać w szpitalu na różnych oddziałach i nie powiem ludzie są różni z każdej strony. Jedni bardziej, drudzy mniej pracowici, jedni uśmiechnięci inni poważni, a niektórzy po prostu bezczelnie roszczeniowi. Np. biegają po całym szpitalu, a zupę każą sobie do stolika przynieść i pustych talerzy na miejsce nie odniosą. Wymagają od jednej pielęgniarki, by w jednym momencie w czterech miejscach była. Jak taka osoba jest pierwsza w kolejce to wchodzimy po kolejności przyjścia, a jak ostatnia, to zawsze ma wcześniejszy numerek itd.
I byłbym zapomniał - idź uczciwie pracować za te niebotyczne zarobki i pokaż, jak salowa powinna rzetelnie wywiązywać się z obowiązków.

do salowej28.02.2018 20:06

Widziałem salowe w pracy, która wykonują. Żałosne babsztyle, które nie potrafią nawet sprzątać. Kultura i szacunek do innych za poziomie zerowym. Ich zarobki powinny być na poziomie 500 zł miesięcznie. To i tak za dużo.

Oto PiS28.02.2018 20:02

robi porządek w państwie, czyli nie dopuszcza do leczenia ludzi. Zabija ich nie swoimi łapkami. Ludzie umierają przy złej lub słabej pomocy. Teraz PiS kombinuje jak zniszczyć WOŚP, który jest dostarczycielem sprzętu medycznego. Czy nie łatwiej jest pozwolić umrzeć PiS nie popierając ich?

plugawa Helga 28.02.2018 19:34

Czego się czepiacie Teherana zazdrość was zżera oj nie ładnie .

plugawy Teheran28.02.2018 19:29

Nie wiem jak inni, ale na 100% plugawy anonim i Radio Teheran, to ten sam "czup", a IP jest zarejestrowane na ul.Gliwickiej w Rybniku.

hmmm28.02.2018 19:19

radiowiec---ty taki specjalista jesteś,aplikuj podciepie,napewno cie wezną,,lepszego znawcy nie ma

Pokaż wszystkie opinie (18)