Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
23 marca 2018

Na osiedlach chcą wybiegów dla psów

Na osiedlach chcą wybiegów dla psów
fot. pixabay

Właściciele psów już od dłuższego czasu postulują budowę wybiegu dla psów na jastrzębskich osiedlach. Chcą, aby pieski miały plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Na razie próba budowy pierwszego wybiegu dla psów w rejonie ulic Zielonej i Turystycznej nie może zakończyć się sukcesem, ponieważ oferty wykonawców przekraczają środki, przeznaczone na ten cel.

Jednak mieszkańcy nie odpuszczają. Na osiedlach już zbierane są podpisy pod propozycjami do budżetu obywatelskiego, a mają to być właśnie wybiegi dla psów na osiedlach: Gwarków, Staszica, Morcinka, Pionierów, Chrobrego, Arki Bożka. Osoby chcące podpisać listy poparcia muszą być mieszkańcami danego osiedla i mieć ukończone 16 lat. Dalsze informacje można uzyskać pod numerami tel.: 502 180 164 lub 504 186 416.

- Zalet tego projektu jest wiele. Właściciele zwierząt otrzymają miejsce,  gdzie ich pupile mogłyby biegać i bawić się bez smyczy - nie zagrażając bezpieczeństwu przechodniom czy dzieciom. Byłaby to również możliwość ugruntowania nawyku sprzątania po własnym czworonogu i dbania o wspólne dobro. Na mniejszym terenie jest to łatwiejsze do wypracowania za sprawą większego poczucia odpowiedzialności za dane miejsce - przekonuje Ewelina Auguścik, jedna z pomysłodawczyń projektu.

Zobacz więcej 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wybieg dla psów? Miasto szuka terenu Będzie wybieg dla psów? Miasto szuka terenu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
do juras27.03.2018 14:32

działaczka? proszę Cię.... wszystko pod publikę

Dawny mieszkaniec jebia 26.03.2018 8:32

Ale z was wiesniaki! !! W tym mieście nigdy nie będzie normalnie wybiegi Nie bo autem niema gdzie zaprkowac !! Prawdziwego klubu tez nie bo kto to widział tyle zapiwo lub drinka zapłacić lepiej kupić 4 paka i siedzieć w domu ! Tutaj nigdy nie będzie dobrych restauracji bo nie za DARMO albo flapsem nie można płacić :) :) dlaczego właściciele psów nie mogą mieć wybiegu ??bo dla dzieci niema placu zabaw albo dla młodych niczego niema ?? Ciągle tylko dla młodych tylko młodzi mają to w du**

Piesków życie jest bardzo ważne25.03.2018 23:06

Jeszcze czego ??????? Może plac zabaw jeszcze dla piesków wybudować a dzieciom zabronić wchodzić lub zamknąć w ogóle. Parkować nie ma gdzie na osiedlach pod blokowiskami ale pieskom się wybieg należy he he do czego to jeszcze dojdzie ?????? Pi"e"S już rządzi tą całą POLSKĄ ? LEPSZE warunki zrobić pieskom niż parkingi na auta. Aha nie zapomnijcie jeszcze hotelu dla psów wybudować na każdym osiedlu jak już o pieskach mowa. Bo przecież gdzie blokersi zostawią swoje pupilki jak wyjadą na ferie, święta lub długie wymarzone wakacje .

Bolek25.03.2018 20:34

Tak, tak zwierzatka, yhmm.

Ktoś25.03.2018 19:06

Do Bolek-kogo nazywasz brudasem? Zwierzęta?? Większość tubylców,zamieszkujących tutejsze blokowiska to śmierdziele.Czasami wystarczy wejść do windy,lub przejść korytarzem..

juras25.03.2018 10:21

Wybory się zbliżają to i działaczka osiedlowa zrobiła się aktywna.

Mietek25.03.2018 8:30

A czy właściciele czworonogów płacą za swoich pupili podatek . Gdy mieszkańcowi bloku urodzi się dziecko do czynszu dolicza mu się korzystanie z windy .A za pieska nie .

Pokaż wszystkie opinie (26)